0
16:57

Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας! Καλό σας απόγευμα.

16:55

Πολύ καλή εμφάνιση από την ΑΕΚ που στο... νέο ντεμπούτο του Χιμένεθ παίρνει τη νίκη. Απογοητευτικός ο Αστέρας με μία μόνο τελική προσπάθεια σε όλο το ματς!

16:53

Λήξη του ματς! 2-0.

16:52

Περιμένει υπομονετικά τα τελευταία λεπτά ο Γαλανόπουλος να περάσει αλλαγή, αλλά δεν προλαβαίνει...

16:51

16:49

90': Εκτελείται το κόρνερ, δεν αποφέρει κάτι.

16:49

89': Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ από τα δεξιά, ο Γιόχανσον πιάνει ωραία την κεφαλιά, διώχνει σε κόρνερ ο Ντοναρούμα.

16:47

87': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Βάργκας στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.

16:46

59%-41% η κατοχή υπέρ της ΑΕΚ.

16:42

82': Ωραία κάθετη πάσα του Χριστοδουλόπουλου για τον Γιόχανσον, εκείνος πετάγεται και κάνει το σουτ, αποκρούει ο Ντοναρούμα.

16:40

Πρόβλημα στον Αστέρα, καθώς ο Γκοντό δεν μπορεί να συνεχίσει και ο Ελευθερόπουλος έχει ολοκληρώσει τις αλλαγές του. Μεταφέρεται στο ιατρείο του γηπέδου. Με 10 η ομάδα της Τρίπολης.

16:38

Η ΑΕΚ κρατά πολύ εύκολα το υπέρ της σκορ και πιέζει και για τρίτο γκολ, με τον Αστέρα να έχει απειλήσει μόλις μια φορά με τον Καλτσά.

16:30

71': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κώτσιρας στη θέση του Χαμντανί.

16:28

69': Ωραία εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου λίγο έξω από το ημικύκλιο της περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα.

16:27

68': Κίτρινη κάρτα στον Μπέρτο.

16:24

65': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αϊντάρεβιτς στη θέση του Ροντρίγκες.

16:24

64': Κεφαλιά του Γιόχανσον, άουτ η μπάλα.

16:20

61': Δυνατό σουτ του Καλτσά από τα δεξιά με το αριστερό, πέφτει στη γωνία του και μαζεύει ο Μπάρκας. Πρώτη τελική για τον Αστέρα στο ματς!

16:19

59': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Γκοντό στη θέση του Μανιά.

16:15

56': Σέντρα του Μπέρτου από τα δεξιά, μαζεύει ο Μπάρκας.

16:13

54': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται από τα αριστερά, ο Χριστοδουλόπουλος πιάνει το σουτ, άουτ.

16:10

51': Δυνατό σουτ του Σιμόες έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

16:06

Πολύ ωραία ατομική ενέργεια του Μάνταλου έπειτα από πάσα του Ροντρίγκες, κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και νικά τον Ντοναρούμα. Πολύ όμορφο γκολ.

16:06

47': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

16:05

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο!

16:05

46': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Τσιλιανίδης στη θέση του Στανισάβλιεβιτς.