0
21:42

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:42

Δεύτερο διαδοχικό εκτός έδρας ματς στο οποίο ο Ολυμπιακός αφήνει βαθμούς. Αντιθέτως, ο Αστέρας επιβεβαίωσε την ανοδική του πορεία.

21:41

Λήξη αναμέτρησης, ισοπαλία χωρίς σκορ.

21:40

90'+3: Κίτρινη στον Σέρβο.

21:39

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο για σκληρό μαρκάρισμα του Μιλιβόγεβιτς στον Γιαννούλη.

21:36

21:32

86': Καλό σουτ του Τσουκαλά, άουτ η μπάλα.

21:30

83': Στη θέση του Μανιά ο Ιωαννίδης για τον Αστέρα.

21:29

82': Ελιουνούσι αντί Ανδρούτσου για τον Ολυμπιακό.

21:26

80': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Μπαίνει στην περιοχή ο Μανιάς, κάνει συρτό σουτ και ο Λεάλι πέφτει και μπλοκάρει.

21:23

Ετοιμάζει τον Ελιουνούσι ο Μπέντο.

21:19

72': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μιλιβόγεβιτς εκτελεί φάουλ, η μπάλα αλλάζει πορεία γιατί χτυπά στον Ιντέγιε και ο Ντοναρούμα κάνει εντυπωσιακή επέμβαση.

21:16

69': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραίο διαγώνιο σουτ από πλάγια δεξιά από τον Μανιά, αποκρούει ο Λεάλι με τα ακροδάχτυλα.

21:14

67': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ανδρούτσος δίνει στον Καρντόσο και εκείνος από κοντά στέλνει την μπάλα ψηλά.

21:13

66': Καρντόσο αντί Φορτούνη για τον Ολυμπιακό.

21:11

64': Κώτσιρας αντί Φαρίνια για τον Αστέρα.

21:09

Αποθεώθηκε ο Μάσα από τους οπαδούς των γηπεδούχων. Πάτησε το πόδι του Βιάνα και έπεσε. Ίσως θα μπορούσε να έχει γλιτώσει τη δεύτερη κίτρινη.

21:08

61': Κίτρινη στον Μάσα για "θέατρο". Είναι η δεύτερη και αποβάλλεται ο Αργεντινός. Με δέκα ο Αστέρας.

21:05

58': Ο Μανιάς δοκιμάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα άουτ.

21:02

55': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Ιντέγιε, σωστή η απόφαση.

21:01

53': Η μπάλα περνά απ' όλους, ο Ιντέγιε παίρνει αδύναμη κεφαλιά και ο Ντοναρούμα μπλοκάρει.

20:56

49': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Στραβοκλωτσιά από τον Βιάνα, ο Μανιάς κάνει την προβολή αλλά στέλνει από κοντά την μπάλα ψηλά.

20:55

48': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φορτούνης εκτελεί απευθείας φάουλ και η μπάλα πηγαίνει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών. Καλή εκτέλεση.

20:54

47': Κίτρινη στον Μάσα.

20:53

46': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ντε λα Μπέγια βγάζει τη σέντρα, ο Ανδρούτσος παίρνει την κεφαλιά και ο Ντοναρούμα πέφτει και διώχνει.

20:53

46': Καλτσάς αντί Στανισάβλιετς για τον Αστέρα.

20:52

46': Καμπιάσο αντί Μανθάτη για τον Ολυμπιακό.

20:51

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

20:48

Στη φυσούνα οι ποδοσφαιριστές, αλλά δεν βγαίνουν ακόμη.

20:31

Παράπονα από τον Φορτούνη στον Κύζα για την κίτρινη που δέχτηκε.

20:30

20:26

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:25

45': Πατάει τον Μανθάτη ο Ιγκλέσιας και γλιτώνει τη δεύτερη κίτρινη. Δεν δόθηκε καν φάουλ πάντως.

20:22

42': Κίτρινη στον Φορτούνη για "θέατρο". Έπεσε θεαματικά για να πάρει πέναλτι ο Τρικαλινός μεσοεπιθετικός.

20:20

39': Μπαίνει στην περιοχή από δεξιά ο Σεμπά, κάνει και δυνατό σουτ και αποκρούει στην κλειστή του γωνιά ο Ντοναρούμα.

20:16

35': Κόρνερ για τον Αστέρα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:13

Πιο επικίνδυνοι δείχνουν οι γηπεδούχοι.

20:11

30': Βγάζει τη σέντρα ο Σεμπά και ο Ντοναρούμα μπλοκάρει προ του Ιντέγιε.

20:07

26': Σουτ εκτός περιοχής του Ιγκλέσιας, εύκολα ο Λεάλι.

20:05

24': Αυτό εκτελείται, η μπάλα πάει στον Τσουκαλά και το σουτ του τελευταίου φεύγει άουτ.

20:04

23': Δυνατό σουτ στην κίνηση από τον Μάσα, σε κόρνερ ο Λεάλι.

20:03

22': Κόρνερ για τον Αστέρα, διώχνει ο Βιάνα.

20:02

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μάσα φεύγει στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων, κάνει δυνατό σουτ και ο Λεάλι αποκρούει.

20:01

19': Κίτρινη στον Ιγκλέσιας.

19:59

Κολλάει συνεχώς η μπάλα, είναι δύσκολο για τους παίκτες να ολοκληρώσουν ενέργεια.

19:55

14' Ο Γιαννούλης βγάζει σέντρα, ο Ρέστος πάει να διώξει, ο Μανιάς πιάνει γυριστό και ο Λεάλι πέφτει στη γωνιά και αποκρουέι.

19:52

11': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Καθυστερεί πάρα πολύ ο Ιντέγιε να σουτάρει, κάνει τη μία ντρίμπλα μετά την άλλη και στο τέλος το σουτ του είναι άστοχο.

19:50

Στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκεται ο Κώστας Τσάνας, βοηθός του Μίκαελ Σκίμπε.

19:47

Τώρα ξεκινά ξανά το ματς.

19:44

Άναψαν τώρα οι δυο προβολείς και μετράμε αντίστροφα για την επανέναρξη του αγώνα.

19:38

Στα αποδυτήρια θα πάνε οι παίκτες μέχρι να διορθωθει το πρόβλημα.

19:34

Πτώση τάσης του ρεύματος και διακοπή. Έσβησαν τα φώτα στην Τρίπολη.

19:32

19:29

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:26

Βροχερός ο καιρός στην Τρίπολη.

19:23

Από το στρατοπάτημα με τον Πλατανιά προέρχονται οι "ερυθρόλευκοι", οι οποίοι είδαν την Ξάνθη με ματς περισσότερο να μειώνει τη διαφορά στους επτά βαθμούς. Παρεμπιπτόντως, την υποδέχονται την επόμενη αγωνιστική.

19:19

Σε ανοδική πορεία οι Αρκάδες, οι οποίοι μετρούν τρεις νίκες στη σειρά αν βάλουμε και αυτή του Κυπέλλου.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ντοναρούμα, Μπέρτος, Χαμντανί, Σελίν, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Τσουκαλάς, Φαρίνια, Στανισάβλιεβιτς, Μάσα, Μανιάς.
Αναπ: Αθανασιάδης, Κυριακόπουλος, Καλτσάς, Γκοντό, Τσιλιανίδης, Κώτσιρας, Ιωαννίδης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Λεάλι, Φιγκέιρας, Ντε λα Μπέγια, Βιάνα, Ρέτσος, Ανδρούτσος, Μιλιβόγεβιτς, Μανθάτης, Σεμπά, Φορτούνης, Ιντέγιε.
Αναπ: Καπίνο, Καμπιάσο, Σισοκό, Ελιουνούσι, Καρντόσο, Μάριν, Νικολάου.
Διαιτητής: Γεώργιος Κύζας (Δράμας) Βοηθοί: Χασάν Κούλα (Ξάνθης), Κυριάκος Μερκενίδης (Μακεδονίας) 4ος: Σπυρίδων Σελίμος (Λακωνίας)