19:09

19:09

Πολύ δύσκολα θα συνεχίσει ο Μοράις στον πάγκο της Ένωσης μετά -και- από αυτό το αποτέλεσμα.

19:08

Νέα ήττα εκτός έδρας για την ΑΕΚ, η οποία χάνει έδαφος στη μάχη για την πεντάδα. Την άφησε πίσω του και ο ΠΑΣ.

19:07

Λήξη αναμέτρησης, πολύτιμη νίκη για τον Παναιτωλικό με 3-2. Προερχόταν από άσχημα αποτελέσματα και χρειαζόταν αυτή την ψυχολογική ώθηση.

19:04

19:03

89': Στη θέση του Πάουλο ο Καμαβουάκα για τον Παναιτωλικό.

19:01

Άναρχα προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση η ΑΕΚ.

18:57

Ο Ρότσα κάνει μία φαινομενικά ακίνδυνη μπαλιά, ο Μπάρκας κάνει μεγάλη γκέλα, χάνει την μπάλα και ο Μάκος τη στέλνει στα δίχτυα.

18:56

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:54

80': Ρόσα αντί Ρότσα για τον Παναιτωλικό.

18:54

80': Στη θέση του Μάνταλου ο Ροντρίγκες για την ΑΕΚ.

18:53

79': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Η μπαλιά του Μύγα περνά απ' όλους, ο Μαρκόφσκι είναι μόνος του, κάνει το πλασέ αλλά δεν βρίσκει στόχο.

18:49

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η ΑΕΚ.

18:45

71': Μουνιός αντί Κλέσιο για τον Παναιτωλικο.

18:41

67': Σουτ από τα όρια της περιοχής από τον Χαντάκια, άουτ η μπάλα.

18:38

Έχει πολύ καλό ρυθμό το ματς.

18:34

60': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:32

58': Πέκχαρτ και Μπακασέτας μπαίνουν, Χριστοδουλόπουλος και Βάργκας βγαίνουν για την ΑΕΚ.

18:31

58': Ο Αλμέιδα δίνει στον Χριστοδουλόπουλο, αλλά το τελείωμα του τελευταίου είναι κάκιστο.

18:29

Ο Πάουλο εκτελεί φάουλ προς τα έξω, ο Κούσας βρίσκει πολύ ωραία τον Μάκο και ο τελευταίος εντελώς αμαρκάριστος πλασάρει τον Μπάρκα και κάνει το 2-2.

18:29

55': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:27

53': Ο Μαρκόφσκι κάνει δυνατό σουτ από μέσα δεξιά και ο Μπάρκας αποκρούει. Νέο σουτ του Σέρβου λίγο μετά, εύκολα αυτή τη φορά ο Μάρκας.

18:23

Ετοιμάζει τον Πέκχαρτ ο Μοράις. Να δούμε τι σκέφτεται, δεδομένου ότι ο Αλμέιδα πηγαίνει πάρα πολύ καλά έως τώρα.

18:19

18:18

18:01

17:58

43': Κίτρινη στον Κουτρουμάνο.

17:54

40': Απευθείας φάουλ από τον Πάουλο, ψηλά η μπάλα.

17:54

39': Κίτρινη στον Βράνιες.

17:52

37': Δυνατό σουτ από τον Αλμέιδα, έχει ξανά απάντηση ο Κυριακίδης.

17:50

Τσιμπάει την μπάλα ο Ρότσα, τον ανατρέπει ο Μπάρκας, αλλά δεν δίνει πέναλτι ο Παπαπέτρου. Έντονες οι αποδοκιμασίες από τις εξέδρες.

17:49

Ο Βάργκας εκτελεί φάουλ από μακριά, ο Μύγας κάνει πολύ κακή απομάκρυνση και ο Γαλανόπουλος με συρτό σουτ εντός περιοχής κάνει το 1-2.

17:48

33': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:43

28': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ρότσα εκτελεί φάουλ, ο Χαντάκιας παίρνει την κεφαλιά και δεν βρίσκει στόχο από κοντά. Ήταν σε θέση οφσάιντ, πάντως, κακώς δεν σηκώθηκε το σημαιάκι.

17:40

Τα στημένα προσπαθούν να εκμεταλλευτούν οι γηπεδούχοι.

17:38

Ο Βάργκας εκτελεί κόρνερ, ο Αλμέιδα σηκώνεται από το ύψος της μικρής περιοχής και εκτελεί τον Κυριακίδη για το 1-1.

17:38

23': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:35

20': Ο Αλμέιδα κάνει σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα κολλάει στα νερά και φτάνει με καθυστέρηση στον Κυριακίδη που μπλοκάρει.

17:33

18': Αυτό εκτελείται, ο Μάνταλος παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ψηλά.

17:32

17': Δοκιμάζει το πόδι του ο Αλμέιδα, κόρνερ παραχωρεί ο Κυριακίδης.

17:30

Καλείται να αντιδράσει πλέον η ΑΕΚ.

17:27

Ο Μαρκόφσκι αναλαμβάνει την εκτέλεση, σημαδεύει την αριστερή γωνιά του Μπάρκα και σκοράρει παρόλο που ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ έπεσε σωστά.

17:27

12': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

17:26

11': Κίτρινη στον Μπάρκα.

17:26

11': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Εξαιρετική μπαλιά του Ρότσα, ο Πάουλο πηγαίνει πρώτος στην μπάλα και ο Μπάρκας τον γκρεμίζει με το πόδι.

17:24

9': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:22

7': Στην πλάτη της άμυνας φεύγει ο Χριστοδουλόπουλος, δίνει στον Αλμέιδα, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει δυνατό σουτ και ο Κυριακίδης αποκρούει.

17:20

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. Λογικό, άλλωστε, πρέπει να συνηθίσουν τον αγωνιστικό χώρο, που μοιάζει με πισίνα, οι παίκτες

17:16

17:15

17:12

Πολύ βαρύς ο αγωνιστικός χώρος λόγω της βροχής.

17:09

Νίκη-βάλσαμο ψάχνει η Ένωση για να σταματήσει ένα σερί τεσσάρων αγωνιστικών χωρίς τρίποντο. Ακόμη και ένα θετικό αποτέλεσμα, πάντως, δεν είναι βέβαιο πως θα κρατήσει τον Ζοζέ Μοράις στη θέση του.

17:05

Να συνέλθουν μετά τη βαριά ήττα στην Τρίπολη καλούνται οι Αγρινιώτες, οι οποίοι προχώρησαν και σε αλλαγή προπονητή. Έφυγε ο Γιάννης Ματζουράκης και την Πέμπτη θα οριστικοποιηθεί η επιστροφή του Μάκη Χάβου.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναιτωλικού με την ΑΕΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Μύγας, Τσοκάνης, Κούσας, Χαντάκιας, Κουτρομάνος, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Λουίς Ρότσα, Μαρκόφσκι.
Αναπ: Κολοβούρης, Καμαβουάκα, Παπουτσογιαννόπουλος, Ντιέγκο Λόπες, Μουνιός, Φάρλεϊ Ρόσα, Βασιλούδης.
ΑΕΚ
Μπάρκας, Μπακάκης, Βράνιες, Κολοβέτσιος, Ντίας, Γιόχανσον, Γαλανόπουλος, Βάργκας, Μάνταλος, Χριστοδουλόπουλος, Αλμέιδα.
Αναπ: Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Σιμόες, Πατίτο, Πέκχαρτ, Μπακασέτας.
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Παναγιώτης Μεσσήνης (Αχαΐας) 4ος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)