2
19:28

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

19:28

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 2-1. Πολύτιμο τρίποντο σε μία έδρα που είχε σερί ήττες τα τελευταία χρόνια. Παραμένει δεύτερος μαζί με την Ξάνθη και περιμένει να δει τι θα κάνει και ο Παναθηναϊκός. Χάνει έδαφος ο Ατρόμητος για την πεντάδα.

19:27

90'+5: Κίτρινη στον Σαββίδη.

19:25

Στο έδαφος ο Γιαννιώτης, προσωρινή διακοπή.

19:24

Πιέζει ο Ατρόμητος, διώχνουν με κάθε τρόπο οι φιλοξενούμενοι.

19:22

19:22

90': Στη θέση του Μπεν ο Γκιοατά για τον Πανιώνιο.

19:19

Με σέντρες πλέον προσπαθεί ο Ατρόμητος.

19:15

Στο έδαφος ο Σιώπης, προσωρινή διακοπή.

19:14

83': Κίτρινες σε Λε Ταλέκ και Γιαννιώτη για τη μεταξύ τους αψιμαχία.

19:11

Να ηρεμήσουν ζητά από τους παίκτες του ο Μιλόγεβιτς.

19:08

77': Κακό σουτ από τον Ούμπιντες, άουτ η μπάλα.

19:04

73': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούρας γυρίζει στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπεν πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:03

72': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Κορακάκης με Κεϊτά αντί του Μπάγκα.

19:01

70': Εκτελεί φάουλ ο Μπεν, ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:59

68': Απευθείας φάουλ από τον Μασούντ, αποκρούει ο Γκορμπούνοφ.

18:58

67': Κίτρινη στον Κυριακίδη.

18:55

Κοντρολάρει το παιχνίδι ο Πανιώνιος, ο οποίος κυκλοφορεί την μπάλα.

18:51

Ο Μασούντ βρίσκει τον Σαββίδη, εκείνος γυρίζει εντός περιοχής και εκτελεί με τη μία για το 1-2.

18:51

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

18:49

58': Στη θέση του Φούντα ο Σαββίδης για τον Πανιώνιο.

18:47

56': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το εκτελεί ο Φούντας και η μπάλα απομακρύνεται.

18:45

54': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν το εκτελεί, ο Ρισβάνης παίρνει την πρώτη κεφαλιά και προ του Οικονόμου διώχνει ο Φυτανίδης.

18:42

Έσκασαν 2-3 κροτίδες, αλλά ο διαιτητής δεν αντέδρασε ούτε έγιναν παρατηρήσεις από τα μεγάφωνα.

18:40

Ο Ούμπιντες αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά και ο Γιαννιώτης πέφτει από την άλλη.

18:40

49': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

18:39

48': Κίτρινη στον Οικονόμου.

18:39

48': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Ατρόμητο! Ο Λε Ταλέκ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα πάει στο χέρι του Οικονόμου και ο διαιτητής δείχνει βούλα. Ήταν πολύ κοντά ο αμυντικός του Πανιωνίου, αλλά είχε προτεταμένο το χέρι του.

18:37

46': Αλλαγή για τον Ατρόμητο, Λημνιός και Ούμπιντες, αντί Βασιλείου και Κοντοέ.

18:37

18:35

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:21

18:18

45'+18: Εκτελεί φάουλ ο Πλατέλλας, η μπάλα πάει να περάσει α' όλους και την τελευταία στιγμή κόβει ο Οικονόμου.

18:16

Κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει διαδρόμους ο Ατρόμητος.

18:12

45'+12: Κίτρινη στον Βασιλείου.

18:11

45'+11: Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Χορεύει τον Φυτανίδη ο Μπεν, κάνει και το τελείωμα από μέσα δεξιά και ο Γκορμπούνοφ αποκρούει.

18:10

Προσπαθούν να βρουν ξανά τα πατήματά τους οι δύο ομάδες.

18:07

Θα παιχτούν ακόμη 13 λεπτά.

18:07

45'+6: Μασούρας αντί Ενγκόγκ για τον Πανιώνιο. Έχουμε ξανά ματς.

18:04

Ανάβουν σιγά σιγά οι προβολείς.

17:59

Για θλάση κάνουν λόγο οι πρώτες εκτιμήσεις για τον Ενγκόγκ. Θα εξεταστεί αύριο και θα φανεί το μέγεθος. Φόβοι πως θα μείνει εκτός για 15 μέρες.

17:54

Σε 10' το πολύ θα έχει λυθεί το πρόβλημα σύμφωνα με τους τεχνικούς του γηπέδου.

17:53

Ο Ενγκόγκ συνεχίζει να πονάει, δύσκολα θα συνεχίσει μετά την ανάπαυλα.

17:52

Έχει πρόβλημα ο δεύτερος βοηθός, δεν βλέπει ξεκάθαρα μετά την πτώση του ρεύματος. Γι' αυτό δεν ξεκινά το ματς.

17:49

Έσβησε ο αριστερός προβολέας στο Περιστέρι, μικρή διακοπή. Δεν λειτουργεί ούτε ο δεύτερος, ενώ και ο φωτεινός πίνακας έχει σβήσει.

17:48

33': Ο Μπεν βρίσκει τον Κόρμπο, εκείνος σουτάρει στην κίνηση και αστοχεί.

17:48

32': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Κυριακίδης κάνει δυνατό μακρινό σουτ και ο Γιαννιώτης αποκρούει.

17:44

29': Μεγάλη Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν δίνει στον Ενγκόγκ, αυτός κερδίζει τις κόντρες και από κοντά αστοχεί.

17:41

Ο Ενγκόγκ παραπονέθηκε για σφίξιμο στον τετρακέφαλο και σηκώθηκε για ζέσταμα ο Μασούρας.

17:40

Τρομερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπεν και 0-1. Ο Αφρικανός σημάδεψε την αριστερή γωνιά και η μπάλα πήγε πρώτα στο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα.

17:39

24': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

17:38

22': Κίτρινη στον Φυτανίδη.

17:37

22': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελείται στο πρώτο δοκάρι και ο Λε Ταλέκ διώχνει.

17:36

20': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Φούντας πλασάρει στην κίνηση και ο Γκορμπούνοφ αποκρούει με το δεξί πόδι.

17:34

Πολλά φάουλ και πολλά λάθη προς το παρόν.

17:30

Έξαλλος ο Ζαμάνης, έχει σηκωθεί ο πάγκος του Πανιωνίου και διαμαρτύρεται. Παράπονα και από τον Μασούντ για το φάουλ σε βάρος του Ενγκόγκ.

17:26

Ματς κέντρου έως τώρα, καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορεί να κάνει κάτι περισσότερο.

17:22

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ατρόμητος.

17:18

Μίκαελ Σκίμπε και Κώστας Τσάνας βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου, όπως και ο Γιώργος Δώνης. Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς, Ανδρέας Νινιάδης και Νίκος Σαργκάνης κάποιοι ακόμη εκλεκτοί...

17:16

17:13

17:09

Διπλό που θα τους κρατήσει στη δεύτερη θέση ψάχνουν οι Νεσμυρνιώτες.

17:05

Δεύτερο τρίποντο στη σειρά θέλουν οι Περιστεριώτες, προκειμένου να μείνουν σε τροχιά πεντάδας.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ατρομήτου με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κατράνης, Μπαγκά, Κυριακίδης, Τόνσο, Πλατέλλας, Βασιλείου, Λε Ταλέκ
Αναπ: Παπαδόπουλος, Μπρίτο, Λημνιός, Μπίτολο, Ούμπιντες, Κεϊτά, Νταουντά
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούντ, Φούντας, Μπεν, Ενγκόγκ
Αναπ: Βοσνιάδης, Μασούρας, Μπάλλας, Βουκελάτος, Γκιοατά, Σαββίδης
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας) Βοηθοί: Κουρομπίλια (Δυτικής Αττικής), Κασσαβέτης (Αιτωλοακαρνανίας) 4ος: Τσαμούρης (Πειραιά)