Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 3-0.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

Ο Λέτο αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα προς τη δεξιά γωνιά του Λαζαρίδη, ο οποίος πέφτει από την άλλη.

21:19

90': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:18

90': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Βλαχοδήμος τσιμπά την μπάλα και ο Λαζαρίδης τον γκρεμίζει.

21:17

"Κράτα λίγο την μπάλα" λέει στον Βλαχοδήμο ο Ουζουνίδης.

21:13

84': Κίτρινη στον Χατζηγιοβάννη.

21:08

79': Σταθάκης αντί Μαρτίνεθ για τον Κισσαμικό.

21:07

79': Στη θέση του Μπεργκ ο Ρινάλντι για τον Παναθηναϊκό.

21:05

77': Πολύ ωραία ενέργεια από τον Χατζηγιοβάννη αλλά το σουτ του φεύγει ελάχιστα έξω.

21:03

76': Στη θέση του Βιγιαφάνιες ο Χατζηγιοβάννης.

21:03

Ο Βιγιαφάνιες εκτελεί φάουλ και ο Λέτο με πολύ ωραία κεφαλιά κρεμά τον Λαζαρίδη για το 2-0.

21:03

75': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

21:02

74': Κίτρινη στον Παντελάκη.

21:01

72': Στη θέση του Ποκόνγκ ο Θέος για τον Κισσαμικό.

20:59

Κυκλοφορεί ο Κισσαμικός πλέον την μπάλα και ο Παναθηναϊκός περιμένει.

20:55

67': Πολύ δυνατό μαρκάρισμα του Παντελάκη στον Βιγιαφάνιες. Στο έδαφος ο Αργεντινός.

20:51

63': Στη θέση του Κίκε, που δεν μπορεί να συνεχίσει, ο Μάντζης για τον Κισσαμικό.

20:47

59': Στη θέση του Μπουμάλ ο Λέτο για τον Παναθηναϊκό.

20:46

58': Ευκαιρία για τον Κισσαμικό! Ο Κίκε εκτελεί φάουλ, ο Σελινιωτάκης παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ελάχιστα έξω. Σε θέση οφσάιντ ήταν ο παίκτης των φιλοξενούμενων, αλλά το σημαιάκι δεν σηκώθηκε.

20:42

Ετοιμάζει τον Λέτο ο Ουζουνίδης.

20:38

Πολύ ωραία σέντρα στην κίνηση από τον Βλαχοδήμο και ο Μπεργκ με καρφωτή διαγώνια κεφαλιά στέλνει την μπάλα αρχικά στο δεξί δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα του Λαζαρίδη.

20:37

49': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:34

20:33

20:28

Φλύαροι έως τώρα οι γηπεδούχοι, οι οποίοι έχουν μεγάλο πρόβλημα στη δημιουργία κόντρα σε μία καλοστημένη ομάδα.

20:19

Λήξη πρώτου ημιχρόνου και αποδοκιμασίες από την εξέδρα.

20:18

45'+1: Ο Μπουμάλ εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Μέστο παίρνει την πρώτη κεφαλιά και ο Τελάντερ με τη δεύτερη αστοχεί.

20:18

20:17

45': Καλή σέντρα του Χουχούμη για τον Μπεργκ, αλλά η κεφαλιά του σταματά στην πλάτη του Σελινιωτάκη.

20:14

Έχει γίνει άναρχο το ματς με αρκετά λάθη.

20:11

39': Δοκιμάζει το πόδι του ο Μαρινάκης, μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.

20:06

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναθηναϊκός και ψάχνει διαδρόμους.

20:02

30': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λουντ κάνει το γύρισμα, το σουτ του Μαρινάκη κοντράρει και ο Βιγιαφάνιες στη συνέχεια με το αριστερό στέλνει την μπάλα ψηλά.

19:59

Αρκετές οι παρατηρήσεις του Ουζουνίδη για τον τρόπο που πιέζουν οι παίκτες του.

19:55

23': Λάθος από τον Μέστο, ο Ποκόνγκ κάνει το σουτ και η μπάλα περνά εκτός.

19:53

21': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Το εκτελεί ο Βιγιαφάνιες και το κέρδος είναι άλλο ένα κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:49

17': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Βλαχοδήμος βγάζει τη σέντρα και με κεφαλιά από κοντά ο Βιγιαφάνιες στο πρώτο δοκάρι βάζει την προβολή και αστοχεί.

19:48

16': Κίτρινη στον Τσερκέζο, ο οποίος έκοψε μία υποσχόμενη αντεπίθεση.

19:47

15': Κόρνερ για τον Κισσαμικό, ο οποίος κερδίζει και δεύτερο. Ο Μαρτίνεθ το εκτελεί ο Μίλιτς σουτάρει στα σώματα και οι φιλοξενούμενοι κερδίζουν ένα ακόμη κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.

19:44

12': Κίτρινη στον Χουχούμη για σκληρό μαρκάρισμα ύστερα από κακό κοντρόλ του.

19:41

9': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Μίλιτς, λανθασμένη η απόφαση.

19:37

5': Δυνατό μαρκάρισμα από τον Γκούμα, ο οποίος γλιτώνει την κίτρινη.

19:35

3': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, απομακρύνει ο Μίλιτς.

19:32

19:30

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:26

Ελάχιστος ο κόσμος στο γήπεδο.

19:22

Ομάδα Β' Εθνικής οι Κρητικοί, αλλά έχουν ήδη κάνει μία έκπληξη αποκλείοντας τον Πανιώνιο στους ομίλους κερδίζοντάς τον μάλιστα με 3-0. Πέρασαν ως πρώτοι από τον δικό τους όμιλο αφήνοντας δεύτερο τον Λεβαδειακό.

19:19

Μετά κόπων και βασάνων ήρθε η πρόκριση για το "τριφύλλι", το οποίο παρατάσσεται με σύνθεση ανάγκης.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον Κισσαμικό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Στιλ, Μέστο, Τελάντερ, Ευαγγέλου, Χουχούμης, Μαρινάκης, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Μπουμάλ, Βλαχοδήμος, Μπεργκ.
Αναπ: Κοτσόλης, Ρέις, Λέτο, Ρινάλντι, Χουλτ, Μίγγος, Χατζηγιοβάννης.
ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ
Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Σεληνιωτάκης, Παντελάκης, Τσοντάκης, Γκούμας, Τιάγκο, Μαρτίνεθ, Ποκόνγκ, Κίκε, Μίλιτς.
Αναπ: Πολίτης, Θέος, Καυράκης, Μάντζης, Λουβιτάκης, Σταθάκης, Κουρέλλας.
Διαιτητής: Νικόλαος Πουλημάς (Κέρκυρας) Βοηθοί: Δημήτριος Ζησιμόπουλος (Πειραιά), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής) 4ος: Γεώργιος Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)