2
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια...

19:10

Τέλος της αναμέτρησης. Νικητής ο Αστέρας με 2-0, σε ένα ματς που ήταν σαφώς ανώτερος από τα Τρίκαλα και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε.

19:07

19:03

86': Οφσάιντ ο Ιωαννίδης. Σωστή η υπόδειξη.

19:01

Ο Μαρουκάκης έπιασε την σκαστή κεφαλιά μέσα από την περιοχή και ο Αθανασιάδης έπεσε στην αριστερή του γωνία και απομάκρυνε.

19:01

83': Μεγάλη φάση για τα Τρίκαλα!

18:56

80': Σπουδαία ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Καλτσά να βγαίνει σε θέση τετ α τετ με τον Σιδεράκη και τον Έλληνα γκολκίπερ να απομακρύνει.

18:56

79': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Μέσα ο Κουσκουνάς, έξω ο Γιαννιτσάνης.

18:49

73': Οφσάιντ ο Μαρουκάκης.

18:48

71': Αλλαγή για τον Αστέρα. Χαμντανί στη θέση του Ντουντού.

18:47

Ύστερα από πολλές μονομαχίες μέσα στην περιοχή, ο Λεάντρο έκανε το σουτ αλλά ο Αθανασιάδης ενστικτωδώς έβγαλε σε κόρνερ.

18:47

70': Μεγάλη φάση για τα Τρίκαλα!

18:44

67': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Έξω ο Ρομπέρ, μέσα ο Στεφάνοβιτς.

18:43

66': Οφσάιντ ο Σανδραβέλης. Σωστή η υπόδειξη.

18:36

59': Κίτρινη κάρτα για τον Μπαστιάνο.

18:35

58': Σουτ με εξωτερικό φάλτσο από τον Ντουντού, ο Σιδεράκης πέφτει στην γωνία του και απομακρύνει.

18:34

57': Ο Κώτσιρας κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Σιδεράκης απομακρύνει με τα πόδια.

18:33

56': Πολύ μακρινό σουτ του Κώτσιρα, η μπάλα άουτ.

18:29

52': Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Έξω ο Δημούτσος, μέσα ο Στανισάβλιεβιτς.

18:28

Ο Κώτσιρας μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά, πλάσαρε την κατάλληλη στιγμή υποδειγματικά τον Σιδεράκη για το 2-0.

18:27

50':ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

18:22

46': Πρώτη αλλαγή για τα Τρίκαλα. Έξω ο Αρναρέλλης μέσα ο Μαρουκάκης.

18:22

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:07

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Ανώτερος ο Αστέρας Τρίπολης που προηγείται των Τρικάλων με 1-0.

18:05

Ο Καλτσάς δεν μπόρεσε από θέση τετ α τετ να νικήσει τον Σιδεράκη, ο οποίος είχε απάντηση και στο σουτ του Κώτσιρα.

18:05

45':Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης!

17:59

Ο Ιωαννίδης έκανε το σουτ, ο Σιδεράκης απέκρουσε ασθενώς και ο επερχόμενος Καλτσάς από κοντά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

17:58

38': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

17:54

34': Κεφαλιά του Γιαννιτσάνη ύστερα από γέμισμα, η μπάλα πέρασε άουτ. Ο Μπαϊκαρά ήταν έτοιμος να "οπλίσει", αλλά ο Γιαννιτσάνης πήρε την "μπουκιά από το στόμα" του συμπαίκτη του.

17:51

31': Σουτ από έξω αριστερά του Κώτσιρα, σε ετοιμότητα ο Σιδεράκης.

17:50

Ο Δημούτσος κουβάλησε για ορισμένα μέτρα την μπάλα, έκανε το σουτ με το δεξί και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Σιδεράκη.

17:50

30': Δοκάρι για τον Αστέρα Τρίπολης!

17:47

27': Μακρινό σουτ του Δημούτσου, κανένα πρόβλημα για τον Σιδεράκη.

17:46

26': Ο Κυριακόπουλος έκανε την κάθετη μπαλιά, ο Ιωαννίδης έβαλε ωραία το σώμα του και απέφυγε τον Βρέτζο, έκανε το σουτ, αλλά ο Σιδεράκης μάζεψε την μπάλα σταθερά.

17:43

Δυνατά μπήκαν τα Τρίκαλα στα πρώτα λεπτά, έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Αστέρας Τρίπολης στα τελευταία λεπτά.

17:39

20': Σέντρα του Κυριακόπουλου από τα αριστερά, ο Ιωαννίδης κινήθηκε στο πρώτο δοκάρι, πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

17:32

12': Πολύ μακρινό σουτ από τον Αρναρέλλη από την αριστερή πλευρά, η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ.

17:30

10': Σέντρα του Γκόλια από τα δεξιά, ο Αθανασιάδης μαζεύει την μπάλα.

17:27

7':Συρτή σέντρα του Σανδραβέλη, σε κόρνερ οι αμυντικοί, το οποίο στην συνέχεια πέρασε ανεκμετάλλευτο.

17:22

3': Γέμισμα από τον Γκόλια, βγήκε πολύ έξω από τα καρέ του ο Αθανασιάδης, πήρε την κεφαλιά ο Γιαννιτσάνης, αλλά η μπάλα έφυγε πολλά μέτρα έξω.

17:21

1': Οφσάιντ ο Μπαϊκαρά. Σωστή η υπόδειξη.

17:20

Έναρξη της αναμέτρησης.

17:17

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:17

Υπάρχει μικρή καθυστέρηση στην διεξαγωγή του παιχνιδιού, καθώς υπάρχουν κομμάτια πάγου κοντά στην πλάγια γραμμή.

01:01

Καλησπέρα σας. Η αναμέτρηση των Τρικάλων με τον Αστέρα Τρίπολης ξεκινά στις 17.15 της Τρίτης (10/1).

ΤΡΙΚΑΛΑ
Σιδεράκης, Σανδραβέλης, Βέρτζος, Λεάντρο, Γκόλιας, Ριζογιάννης, Μουμίν, Ρομπέρ, Μπαϊκαρά, Αρναρέλλης, Γιαννιτσάνης.
Αθανασιάδης, Μπέρτος, Σελίν, Κυριακόπουλος, Ιγκόρ, Ντουντού, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Ιωαννίδης, Κώτσιρας, Καλτσάς.
Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας) Βοηθοί: Λάμπρου (Αν. Αττικής), Τσολάκης (Αθηνών)