1
16:54

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια...

16:52

Τέλος της αναμέτρησης. Η Λαμία επικράτησε με 2-1 του Αγροτικού Αστέρα, με τους "πράσινους" να αγχώνουν προς το τέλος τους γηπεδούχους που ήταν εμφανώς ανώτεροι.

16:51

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:50

90': Μακρινό σουτ του Πάτο η μπάλα έφυγε ψηλά.

16:49

Ο Γκέσιος με κεφαλιά αξιοποίησε με τον ιδανικότερο τρόπο την σέντρα από φάουλ του Τάι και μείωσε για το 2-1.

16:48

89': ΓΚΟΛ για τον ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΑΣΤΕΡΑ!

16:46

86': Τελευταία αλλαγή για την Λαμία. Ο Μπουλούλης στην θέση του Βασιλόγιαννη.

16:41

81': Αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα. Γκότοβος στην θέση του Τεγούση.

16:40

Ο Ντουρμισάι έκανε μία σέντρα σουτ από τα δεξιά, ο Καραγιάννης μπήκε στην φάση, πήρε τις κόντρες και έκανε από κοντά το 2-0.

16:39

80': ΓΚΟΛ για την ΛΑΜΙΑ!

16:37

Έχει τα ηνία του αγώνα η Λαμία, την στιγμή που ο ρυθμός έχει πέσει μετά την επίτευξη του γκολ.

16:30

70': Σουτ του Βασιλόγιαννη από μακριά, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα έξω.

16:27

67': Αλλαγή για την Λαμία. Έξω ο Βάντερσον, μέσα ο Τζόκιτς που επανέρχεται στους αγωνιστικούς χώρους μετά από δύο μήνες απουσίας.

16:27

67': Μακρινό σουτ του Τάι, μπλοκάρει ο Τσενάμο.

16:24

64': Κίτρινη κάρτα στον Καραγιάννη, ο οποίος έβγαλε την μπλούζα του στον πανηγυρισμό του γκολ.

16:24

64': Κίτρινη κάρτα στον Πάτο για διαμαρτυρία.

16:23

Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για οφσάιντ του Όμο, ωστόσο όπως φαίνεται ο αμυντικός μέσος της Λαμίας που όντως ήταν εκτεθειμένος όταν έγινε το γέμισμα στην περιοχή, δεν επηρεάζει στο ελάχιστο την εξέλιξη της φάσης καθώς δεν συμμετέχει σε αυτήν.

16:23

Ο Καραγιάννης εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην άμυνα του Αγροτικού Αστέρα και με ωραίο κονρόλ έφερε την μπάλα μπροστά του και πλάσαρε εύστοχα τον Γουναρίδη για το 1-0.

16:23

63': ΓΚΟΛ για την ΛΑΜΙΑ!

16:16

56': Δυνατό φάουλ του Τεγούση στον Σπυρόπουλο. Ο διαιτητής θα μπορούσε να δείξει την δεύτερη κίτρινη κάρτα στον μέσο του Αγροτικού Αστέρα, όμως δεν το έκανε.

16:13

53': Καλή φάση για την Λαμία. Ο Μπλάζιτς γέμισε, οι αμυντικοί απομάκρυναν και ο Ντουρμισάι με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ.

16:12

52': Κίτρινη κάρτα στον Τεγούση.

16:10

50': Μακρινό σουτ του Τάι, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.

16:09

49': Γέμισμα του Μπλάζιτς μετά από εκτέλεση φάουλ μέσα στην περιοχή, ο Κοτσώνης πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Γουναρίδης δήλωσε παρών, μαζευόντας την μπάλα.

16:06

46': Ο Καραγιάννης λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο έκανε ένα φαλτσαριστό σουτ από τα δεξιά, αλλά ο Γουναρίδης μπλόκαρε σταθερά.

16:05

46': Πρώτη αλλαγή για την Λαμία. Μέσα ο Καραγιάννης, έξω ο Φερφελής.

16:05

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

15:48

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 0-0 οι δύο ομάδες, με την Λαμία να έχει εμφανώς την υπεροχή.

15:47

45+2: Σουτ του Βασιλόγιαννη με γυριστό έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε πάνω στα σώματα των αμυντικών και ο Γουναρίδης την μπλόκαρε σταθερά.

15:47

45+2: Σουτ του Γκέσιου μέσα από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει πάνω στον Κοτσώνη.

15:46

15:45

45': Οφσάιντ ο Φερφελής καθώς η μπάλα βρήκε πάνω του σε σουτ του Ντουρμισάι. Σωστή η υπόδειξη.

15:43

43': Κόρνερ από τα δεξιά με τον Μπλάζιτς, οι παίκτες του Αγροτικού Αστέρα άργησαν να μαρκάρουν τον Όμο, ο οποίος πήρε την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει έξω.

15:37

37': Κίτρινη κάρτα για τον Κουκόλη.

15:37

Αρκετές οι διακοπές στο παιχνίδι τα τελευταία λεπτά.

15:31

31': Κίτρινη κάρτα για τον Βασιλόγιαννη.

15:31

Ο Μπλάζιτς έβγαλε ωραία κάθετη στον Φερφελή, εκείνος βρέθηκε απέναντι από τον Γουναρίδη, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του Αγροτικού Αστέρα. Στην συνέχεια της φάσης ο Βασιλόγιαννης έπεσε μέσα στην περιοχή, ζητώντας το πέναλτι, αλλά ο διαιτητής είχε αντίθετη άποψη.

15:30

30': Τεράστια ευκαιρία για την Λαμία!

15:26

26': Σουτ του Φερφελή από έξω δεξιά, ο Γουναρίδης έπεσε και μπλόκαρε σταθερά.

15:21

21': Έπειτα από λάθος στον χώρο του κέντρου από τον Φελίπε, ο Βασιλόγιαννης πήρε την μπάλα, ανέβηκε μερικά μέτρα, εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ, με την μπάλα να περνάει άουτ.

15:19

Ο Βάντερσον μπήκε στην περιοχή από την αριστερή πλευρά με ωραία προσωπική ενέργεια, αλλά το πλασέ του κατέληξε άουτ.

15:19

19': Καλή ευκαιρία για την Λαμία.

15:17

17': Κόρνερ από τα δεξιά για την Λαμία που εκτελέστηκε πλασαριστά από τον Βάντερσον, ο Μπλάζιτς έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε απελπιστικά άουτ.

15:16

Δεν υπάρχει μέχρι στιγμής κάποια αξιοσημείωτη ευκαιρία στο παιχνίδι, την ώρα που οι πρώτες νιφάδες χιονιού έχουν κάνει την εμφάνισή τους στη Φθιώτιδα.

15:10

10': Οφσάιντ ο Φερφελής. Όπως φάνηκε ο επιθετικός της Λαμίας καλυπτόταν.

15:07

6': Κίτρινη κάρτα στον Τάι.

15:04

4: Σέντρα του Αργυρίου από τα δεξιά, ο Γκέσιος πήρε την κεφαλιά ανενόχλητος μέσα στην περιοχή από καλό σημείο, όμως η μπάλα εφυγε άουτ.

15:02

2': Πρώτο σουτ στον αγώνα από τον Μπλάζιτς, καμία ανησυχία για τον Γουναρίδη.

15:01

Έναρξη της αναμέτρησης.

15:01

Οι δύο ομάδες έχουν κάνει την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, με την θερμοκρασία να βρίσκεται στους -4 βαθμούς Κελσίου.

01:01

Καλησπέρα σας. Η συνάντηση μεταξύ της Λαμίας και του Αγροτικού Αστέρα ξεκινά στις 15.00.

ΛΑΜΙΑ
Τσέναμο, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Αναστασιάδης, Κοτσώνης, Όμο, Μπλάζιτς, Φερφελής, Βασιλόγιαννης, Ντουρμισάι, Βάντερσον.
Γουναρίδης, Αργυρίου, Μπουζίκος, Κουκόλης, Βαφέας, Τεγούσης, Χατζής, Τάι, Φιλίπε, Πάτο, Γκέσιος.
Διαιτητής: Κοσικίδης (Αθηνών) Βοηθοί: Λυμπερόπουλος (Αθηνών), Βογιατζής (Καρδίτσας)