Λήξη αγώνα, νίκη για τη Λαμία με 3-0.

16:46

Τρία τα λεπτά των καθυστερησεων.

16:45

89': Ο Τσούκαλος βγαίνει απέναντι από τον Αθανασίου, αλλά δεν καταφέρνει να τον νικήσει.

16:42

Ισοφαρίζει τον Απόλλωνα ο Αιγινιακός, ενώ ανοίγει το σκορ στην Καλλιθέα ο ΟΦΗ. Παραμένει στον Εύοσμο το 1-0 του Αγροτικού.

16:40

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

16:37

81': Εκτέλεση φάουλ του Τσουκάνη, μπλοκάρει ο Τσέναμο με διπλή προσπάθεια.

16:35

79': Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Τσούκαλος από πλεονεκτική θέση σουτάρει, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

16:34

78': Σταματής και Γκεμίσης κάνουν διαδοχικά σουτ, αλλά ο Τσέναμο έχει την απάντηση.

16:30

74': Στη θέση του Ντουρμισάι ο Τσούκαλος για τη Λαμία.

16:28

72': Στη θέση του Δαμιανάκη ο Ζόρο για τα Χανιά.

16:26

Εντυπωσιακό ότι έως τώρα δεν καμία ομάδα δεν έχει βάλει γκολ στη Λαμία στο πρωτάθλημα.

16:23

Στα υπόλοιπα παιχνίδια που γίνονται την ιδια ώρα: Αιγινιακός-Απόλλων Σμύρνης 0-1, Αγροτικός Αστέρας-Πανσερραϊκός 1-0 και Καλλιθέα-ΟΦΗ 0-0.

16:19

62': Στη θέση του Αυγενικού ο Καραγιάννης για τη Λαμία.

16:18

61': Μακρινό σουτ του Αποστολόπουλου, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Τσέναμο.

16:14

Ο Μπλάζιτς με ωραία πάσα βρίσκει τον Ντουρμισάι και εκείνος με πλασέ εντός περιοχής νικά τον Αθανασίου.

16:13

58': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

16:11

56': Ο Αποστολόπουλος κάνει το σουτ, αλλά ο Αναστασιάδης προλαβαίνει να του βάλει την κόντρα.

16:09

Πολύ καλό ματς κάνει έως τώρα ο Βάντερσον.

16:05

49': Ο Σταματάκης κάνει σουτ και ο Τσέναμο αποκρούει.

16:02

46': Στη θεση του Ντούμου ο Σταματής για τα Χανιά.

16:02

46': Μπλάζιτς στη θέση του Μπουλούλη για τη Λαμία.

16:02

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:44

15:43

15:40

Στα άλλα ματς που γίνονται την ίδια ώρα, ο Απόλλων κερδίζει 1-0 τον Αιγινιακό, ενώ με το ίδιο σκορ νικά και ο Αγροτικός τον Πανσερραϊκό. Στο 0-0 ο ΟΦΗ στην Καλλιθέα.

15:37

Δεν πανηγύρισε το γκολ του ο Βασιλόγιαννης, ο οποίος έχει περάσει από τα Χανιά στο παρελθόν.

15:35

Ντουρμισάι και Βασιλόγιαννης συνεργάζονται εξαιρετικά και ο δεύτερος με φαλτσαριστό σουτ έκανε το 0-2.

15:34

35': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

15:31

33': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Βάντερσον δίνει στον Βασιλόγιαννη, αλλά εκείνος από ευνοϊκή θέση δεν καταφέρνει με προβολή να βρει την μπάλα.

15:28

Εντελώς ακίνδυνοι οι γηπεδούχοι έως τώρα.

15:24

24': Στη θέση του Νικολόπουλου, που δεν μπορεί να συνεχίσει, ο Βαρούχας για τα Χανιά.

15:22

22': Ο Αυγενικού εκτελεί κόρνερ, ο Κοτσώνης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

15:18

Καλό ρυθμό έχει το ματς.

15:15

Ελέγχουν το ματς οι Φθιώτες.

15:10

Ο Βάντερσον εκτελεί κόρνερ και ο Όμο με κεφαλιά ανοίγει το σκορ.

15:09

11': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

15:06

Έχει την υπεροχή η Λαμία.

15:03

4': Ο Μπουλούλης δοκιμάζει το πόδι του και η μπάλα περνά άουτ.

15:01

14:58

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:55

Καλός ο καιρος στα Χανιά.

14:51

Βαθμολογικη ανασα ψάχνουν οι Κρητικοί, οι οποίοι είναι αρκετά χαμηλά με μόλις 4 βαθμούς.

14:48

Νίκη που θα τους επαναφέρει στην κορυφή θέλουν οι Φθιώτες.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι των Χανίων με τη Λαμία ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΧΑΝΙΑ
Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Ηρακλής, Θεολόγου, Γκεμίσης, Φουρλάνος, Τσουκάνης, Ντούμος, Αποστολόπουλος, Νικολόπουλος
ΛΑΜΙΑ
Τσέναμο, Σπυρόπουλος, Αναστασιάσης, Κοτσώνης, Παπαργυρίου, Όμο, Αυγενικού, Βασιλόγιαννης, Μπουλούλης, Βάντερσον, Ντουρμισάι
Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας) Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Παπαδάκης (Ηρακλείου) 4ος: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)