5
21:21

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:19

Την πιο βαριά ήττα στην ιστορία της εντός έδρας γνώρισε στη Σουπέρ Λίγκα η Κέρκυρα..

21:19

Λήξη αγώνα, νίκη 5-0 για τον ΠΑΟΚ στην καλύτερή του φετινή εμφάνιση.

21:18

90'+2: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γίνεται η σέντρα από δεξια, ο Περέιρα πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.

21:17

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:14

88': Μπαίνει στην περιοχή ο Κίτσιου, κάνει και το γύρισμα και η μπάλα απομακρύνεται.

21:10

84': Κίτρινη στον Κιτσιου.

21:08

82': Ο Περέιρα στρώνει στον Κάμπος και το σουτ του τελευταίου φεύγει ψηλά.

21:04

Στο έδαφος ο Μάτος, προσωρινή διακοπή.

21:03

77': Γκόμες και Αντιλέχου μπαίνουν, Γεωργίου και Ανδρεόπουλος βγαίνουν για την Κέρκυρα.

21:02

77': Κοντρολάρει και σουτάρει γυρνώντας ο Αθανασιάδης, μπλοκάρει ο Κουτζαβασιλης.

20:59

73': Στη θέση του Ροντρίγκες ο Περέιρα για τον ΠΑΟΚ.

20:55

Συνεχίζουν να πιέζουν ακόμα και τώρα οι παίκτες του ΠΑΟΚ.

20:51

65': Γεωργακόπουλος αντί Ζορμπά για την Κέρκυρα.

20:48

62': Στη θέση του Λέοβατς ο Κίτσιου για τον ΠΑΟΚ.

20:48

Ο Ροντρίγκες εκτελεί κόρνερ, ο Μάτος βρίσκει την μπάλα, εκείνη χτυπά στον Ιωάννου, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Κουτζαβασίλη για το 0-5.

20:47

61': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:45

Ο Ροντριγκες δίνει στον Αθανασιάδη, εκείνος κάνει επίσης πάσα, ο Μπίσεσβαρ αφήνει και ο Κάμπος εκτελεί με ωραίο σουτ εκτός περιοχής για το 0-4.

20:44

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:44

58': Δοκιμάζει το πόδι του ο Τουράμ και αστοχεί.

20:41

55': Ωραία ενέργεια από τον Ανδρεόπουλο, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

20:39

53': Από τη γραμμή της περιοχής ο Τουράμ κάνει το σουτ και ο Γλύκος μπλοκάρει.

20:36

Στο έδαφος ο Λέοβατς, προσωρινή διακοπή.

20:32

46': Στη θέση του Βαρέλα ο Μαλεζάς για τον ΠΑΟΚ.

20:32

20:31

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:16

20:14

44': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:11

40': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Αθανασιάδης δίνει στον Ροντρίγκες, εκείνος κάνει διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά και στέλνει την μπάλα ψηλά.

20:08

37': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Οι παίκτες του αλλάζουν εξαιρετικά την μπάλα και από μέσα δεξιά ο Ροντρίγκες με διαγώνιο σουτ αστοχεί.

20:06

36': Κίτρινη στον Ανδρεόπουλο.

20:05

35': Ο Κόντος σουτάρει από μακριά και στέλνει την μπάλα πάνω στον Γλύκο.

20:04

Ο Αθανασιάδης αναλαμβάνει την εκτέλεση, ο Κουτζαβασίλης αποκρούει και στην επαναφορά σκοράρει ο Κάμπος για το 0-3.

20:04

33': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:03

33': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες αλλάζει την μπάλα με τον Μπίσεσβαρ και στη συνέχεια δέχεται το μαρκάρισμα του Βενετη.

20:03

32': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ αλλαζει την μπάλα ωραία με τον Ροντριγκες, κανει το πλασε και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Κουτζαβασίλη.

20:02

32': Μακρινό σουτ από τον Ζορμπά και εντελώς άστοχο.

20:01

31': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες βγάζει την μπαλιά και από κοντά ο Κάμπος με προβολή αστοχεί.

19:59

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτελείται κόρνερ και ο Ιωαννου παραλίγο να βάλει αυτογκόλ. Έσωσε ο Κουτζαβασίλης.

19:57

Πιάνει το χέρι του ο Μάτος και δείχνει να πονά.

19:54

Ο Μπίσεσβαρ βρίσκει χώρο εκτός περιοχής, δεν πάει κανείς πάνω του και με ωραίο πλασέ νικά τον Κουτζαβασίλη για το 0-2.

19:53

23': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:51

Έχει μεγάλο πρόβλημα η Κέρκυρα στο να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή της.

19:49

Έχουν μπει πολύ καλά στο ματς οι Θεσσαλονικείς.

19:46

15': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τσίμιροτ από δεξιά κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Κάμπος από κοντά αστοχεί.

19:45

15': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κάνιας εκτός περιοχής και η μπάλα φεύγει άουτ.

19:42

12': Βγάζει τη σέντρα ο Λέοβατς, παίρνει την κεφαλιά και Αθανασιάδης και αστοχεί.

19:41

11': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ δίνει στον Ροντρίγκες, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει το σουτ και ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.

19:39

Κυκλοφορεί την μπάλα η Κέρκυρα, πρεσάρει ο ΠΑΟΚ.

19:36

Υπάρχουν οπαδοί του ΠΑΟΚ στο γήπεδο, οι οποίοι έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους.

19:32

Ο Κάμπος βγάζει σέντρα, ο Ανδρεόπουλος προσπαθεί να διώξει και τελικά την καρφώνει στο αριστερό γάμα του Κουτζαβασίλη. Απίστευτο αυτογκόλ.

19:32

1': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:31

19:28

19:24

Ντιόγκο και Νίκιτς λείπουν από τους γηπεδούχους, χωρίς Τιάμ ο ΠΑΟΚ.

19:21

Πέντε ματς χωρίς ήττα μετρούσαν οι Φαίακες μέχρι τη Νέα Σμύρνη και θέλουν να επιστρέψουν στον δρόμο των επιτυχιών. Υπενθυμίζεται πως πήραν ισοπαλίες από Ολυμπιακό και ΑΕΚ.

19:18

Τρεις νίκες στη σειρά σε όλες τις διοργανώσεις έχει ο "Δικέφαλος του Βορρά", ο οποίος θέλει άλλη μία για να πλησιάσει στην πεντάδα.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Κέρκυρας με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασιλης, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Ανδρεόπουλος, Σιόντης, Κόντος, Ζορμπάς, Γεωργίου, Τουράμ
Αναπ: Αραμπατζής, Ντιμιτρόφσκι, Επστάιν, Γκόμες, Ντουαλά, Γεωργακόπουλος, Αντιλέχου.
Γλύκος, Κρέσπο, Βαρέλα, Μάτος, Λέοβατς, Κάνιας, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Ροντρίγκες, Κάμπος, Αθανασιάδης.
Αναπ: Μπρκιτς, Μαλεζάς, Κίτσιου, Κουλούρης, Πέλκας, Περέιρα, Σάκχοφ.
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Τάτσης, Καραλής (Ηπείρου) 4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)