Λήξη αγώνα, νίκη για τον Πλατανια με 3-0.

18:59

18:57

Έχει πετάξει λευκή πετσέτα ο Ατρόμητος.

18:53

85': Πριτέντα αντί Γιακουμάκη για τον Πλατανιά.

18:53

Ο Ντίνας από δεξιά κάνει γύρισμα προς το πέναλτι και ο Γιακουμάκης με γυριστό στην κίνηση στελνει την μπάλα στη δεξιά γωνιά του Γκορμπούνοφ για το 3-0. Πολύ ωραίο γκολ.

18:52

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:50

82': Στη θέση του Λημνιού ο Μπαστακός για τον Ατρόμητο.

18:47

Ελέγχει το ματς ο Πλατανιας.

18:44

Προσπαθεί ανορθόδοξα ο Ατρόμητος.

18:40

71': Βασιλείου αντί Μπρίτο για τον Ατρόμητο.

18:39

Ο Στάθης κάνει το γύρισμα, ο Λαζαρίδης προσπαθεί να σταματήσει τον Μανούσο και κανει... ασίστ στον Γιακουμάκη που από πολύ κοντά διαμορφώνει το 2-0.

18:38

70': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:37

Ο Μενδρινός εκτελεί κόρνερ, ο Μανούσος παίρνει την πρώτη κεφαλιά, ο Καρυπίδης τη δεύτερη και στη γραμμή διώχνει ο Μπρίτο. Ο βοηθός εκτιμά πως η μπάλα πέρασε τη γραμμή. Δεν βοηθά κανένα ριπλέι για να έχει κάποιος ξεκάθαρη εικόνα.

18:37

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

18:36

67': Κίτρινη για διαμαρτυρία και ο Λυμνιός.

18:35

67': Ντίνας αντί Αποστολόπουλου για τον Πλατανιά.

18:35

67': Κίτρινη στον Μενδρινό για διαμαρτυρία.

18:34

66': Κακό γύρισμα από τον Γουνδουλάκη, εύκολα ο Γκορμπούνοφ.

18:31

63': Ο Μενδρινός δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής και ο Γκορμπουνοφ μπλοκάρει.

18:30

62': Κίτρινη στον Παπαδόπουλο.

18:29

Στο 56-44% η κατοχη για τους γηπεδουχους.

18:27

59': Ζησόπουλος αντί Κεϊτα για τον Ατρόμητο.

18:25

56': Κίτρινη στον Κεϊτά.

18:23

55': Απευθείας φάουλ από τον Τόνσο, ψηλά η μπάλα.

18:20

52': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Η μπάλα φτάνει στον Γουνδουλάκη και εκείνος από πολύ κοντά σουτάρει πάνω στον Γκορμπούνοφ.

18:18

50': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Γουνδουλάκης μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει και το σουτ και με τα πόδια αποκρούει ο Γκορμπούνοφ.

18:14

18:13

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

17:59

17:58

45': Κίτρινη στον Βάντερσον.

17:56

43': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Εκτελείται από τον Μενδρινό και η μπάλα απομακρύνεται.

17:55

42': Κίτρινη στον Μπρίτο.

17:52

Μοιάζει ακίνδυνος ο Ατρόμητος.

17:48

Συνεχώς από τα δεξιά πηγαίνουν οι γηπεδούχοι με τους Στάθη και Αποστολόπουλο.

17:44

31' Ο Αποστολόπουλος βγάζει τη σέντρα από δεξιά και ο Γιακουμακης δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας.

17:39

Παιχνίδι κέντρου στα τελευταία λεπτά.

17:35

22': Μενδρινος αντί Γκνιάτιτς για τον Πλατανιά.

17:33

21': Πολύ ωραία ενέργεια του Μπρίτο, δίνει στον Παπαδόπουλο στη συνέχεια, αλλά εκείνος καθυστερεί και χάνει την μπάλα.

17:30

Έχει πρόβλημα ο Γκνιάτιτς, δεν μπορεί να συνεχίσει.

17:27

Δεν υπάρχει πολύς κόσμος στο γήπεδο. Αρκετα τσουχτερό το κρύο.

17:23

11': Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Παπαδόπουλος δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:21

Έχει ρυθμό το ματς.

17:18

6': Σουτ του Γουνδουλακη εντός περιοχής, στα σώματα η μπάλα.

17:15

3': Σουτ στην κίνηση από πλάγια από τον Μπρίτο, ο οποίος δεν βρίσκει στόχο.

17:14

2': Ευκαιρία για τον Πλατανια! Ο Στάθης κάνει το γύρισμα από δεξιά, ο Απποστολόπουλος από μέσα δεξιά σουτάρει γλιστρώντας και δεν βρίσκει στόχο.

17:13

17:10

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:08

Από την ήττα κόντρα στον Παναθηναϊκό προέρχονται οι Περιστεριώτες, οι οποίοι μεσοβδόμαδα κέρδισαν στην Κομοτηνή και πέρασαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Πρόκριση και για τον Πλατανιά ως δεύτερος στον όμιλό του πίσω από τον Ολυμπιακό.

17:05

Έχουν ξεχάσει πώς είναι η νίκη οι Χανιώτες, που τρέχουν το μεγαλύτερο σερί χωρίς τρίποντο στη Σούπερ Λίγκα. Το τελευταίο τους ήταν τον Σεπτέμβρη (17/9) κόντρα στον Λεβαδειακό στα Περιβόλια.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πλατανιά με τον Ατρόμητο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Στάθης, Καρυπίδης, Κάργας, Σκαρντοβέλι, Γκνιάτιτς Αποστολόπουλος, Μουνάφο, Γουνδουλάκης, Μανούσος, Γιακουμάκης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Μπαγκά, Κεϊτά, Τόνσο, Μπρίτο, Παπαδόπουλος, Λημνιός.
Διαιτητής: Δημήτριος Στυλιαράς Βοηθοί: Νικολακάκης, Κωνσταντόπουλος 4ος: Ζαραβίνος