Διατήρησαν το απόλυτο οι Ηπειρώτες στο Κύπελλο, το οποίο αποχαιρετά η Καλλονή.

18:51

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΣ με 3-1.

18:49

90'+1: Ο Βιδαλ κάνει το πλασέ και ο Μανιάτης μπλοκάρει.

18:48

90': Σέντρα-σουτ από τον Ποζατζίδη από μέσα αριστερά, αποκρούει ο Πασχαλάκης.

18:48

18:47

89': Ο Γιώργου κάνει συρτό σουτ εκτός περιοχής και ο Πασχαλάκης πέφτει και αποκρούει.

18:44

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

18:41

Ο Ποζατζίδης βγάζει τη σέντρα προς το πέναλτι, η μπάλα περνά και ο Τριανταφυλλου πλασάρει από μέσα δεξιά στην απέναντι γωνία για το 1-3.

18:40

83': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

18:39

81': Κίτρινη στον Ποζατζίδη.

18:35

77': Κίτρινη στον Γαρουφαλια.

18:33

75': Γκαμάγκας αντί Χιντασέλι για την Καλλονή.

18:30

73': Ο Χιντασέλι δοκιμάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:25

67': Τριανταφύλλου αντί Σοφιάνη για την Καλλονη.

18:24

66': Στη θέση του Μαυροπάνου ο Μασούρας για τον ΠΑΣ.

18:20

Ο Δώνης εκτελεί κόρνερ, ο Σκόνδρας παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνιά του Μανιάτη για το 0-3. Ο Σάββα έχασε τον σκόρερ.

18:20

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

18:17

Αρκετά τα λάθη στα τελευταία λεπτά.

18:13

56': Γιώργου αντί Γιουκαρή για την Καλλονή.

18:13

55': Τραγική εκτέλεση φάουλ του Λαμπράκη, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

18:11

Κυκλοφορούν την μπάλα οι παίκτες της Καλλονής.

18:07

49': Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Το εκτελεί ο Δώνης και η φάση σταματάει για φάουλ στον Μανιάτη.

18:03

18:03

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες.

17:48

17:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:46

45': Κόρνερ για την Καλλονή. Το εκτελεί ο Χιντασέλι και η μπάλα απομακρύνεται.

17:43

Ο Δώνης το εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι, ο Γαρουφαλιάς μόνος του πιάνει την κεφαλιά και κάνει το 0-2.

17:43

42': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:42

41': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Φερφελής πλασάρει, ο Μανιατης αποκρούει, η μπάλα φτάνει στον Βιδάλ, εκείνος κάνει καλό σουτ και ο Μανιάτης παραχωρεί κόρνερ.

17:39

39': Παράλληλο γύρισμα από τον Γιάκο, μπλοκάρει ο Μανιάτης.

17:37

Προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση η Καλλονή. Της λείπει η σωστή τελική επιλογή.

17:33

32': Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Φερφελής, δεν συγκινείται από το μαρκάρισμα ο Μιχελής.

17:30

29': Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλονή! Ο Ποζατζίδης κάνει εξαιρετική προσωπική ενέργεια, χορεύει τον Σκόνδρα και από μέσα αριστερά στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:29

Μικρή διακοπή στο ματς, λογω νέου τραυματισμού.

17:28

28': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Γιάκος και Δώνης αλλάζουν ωραία την μπάλα ο πρώτος κάνει το πλασέ και ο Μανιάτης αποκρούει.

17:24

Στο έδαφος ο Μανιάτης, προσωρινή διακοπή.

17:23

22': Απευθείας φάουλ από τον Γαρουφαλιά, άουτ η μπάλα.

17:21

Έχει ανεβάσει την απόδοσή της η Καλλονή.

17:17

16': Καλό σουτ από τον Αποστόλου, άουτ η μπάλα.

17:16

15': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Γιάκος, σωστή η απόφαση.

17:12

12': Απευθείας φάουλ από τον Γιάκο, άουτ η μπάλα.

17:10

Ελάχιστον ο κόσμος στις εξέδρες. Ακούγονται τα πάντα από τον αγωνιστικό χώρο.

17:06

Ο Ναδάλες βγάζει τη σέντρα, ο Σκόνδρας παίρνει την κεφάλια, από τις κόντρες η μπάλα πηγαίνει στον Γιάκο κι εκείνος σκοράρει από κοντά.

17:06

5': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

17:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

17:01

16:57

Υπενθυμίζεται πως οι Μυτιληνιοί είναι με υπηρεσιακό τεχνικό σε αυτή την αναμέτρηση. Στον πάγκο κάθεται ο Δημήτρης Γαβαλάς.

16:53

Είναι, λοιπόν, λογικό και οι δύο ομάδες να παρατάσσονται με πολλές αλλαγές προκειμένου να πάρουν λεπτά συμμετοχής και άλλοι.

16:49

Υπενθυμίζεται πως είναι εντελώς αδιάφορο βαθμολογικά με τους γηπεδούχους να έχουν αποκλειστεί και τους φιλοξενούμενους να έχουν περάσει ως πρώτοι.

16:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Καλλονής με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΑΛΛΟΝΗ
Μανιάτης, Ευαγγελιδάκης, Ποζατζίδης, Τζελίδης, Σάββα, Αποστόλου, Γιουκαρής, Χιντασέλι, Λαμπράκης, Κέρι, Σοφιάνης.
Πασχαλάκης, Σκόνδρας, Ναδάλες, Μαυροπάνος, Γαρουφαλιάς, Καρανίκας, Νικολιάς, Βιντάλ, Δώνης, Φερφελής, Γιάκος.
Διαιτητής: Μιχελής (Πειραιά) Βοηθοί: Πρέντζας (Δυτ. Αττικής), Μητάρης (Ανατ. Αττικής) 4ος: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)