Λήξη αναμέτρησης στο Ηράκλειο, περνά οριστικά ο Παναθηναϊκός ως δεύτερος πίσω από τον ΟΦΗ.

21:21

Είναι στο 2-1 το ματς στο Ηράκλειο και παίζονται ακόμα οι καθυστερησεις.

21:20

Το πάλεψε πολύ ο Απόλλων, αλλά τελικά αποκλείστηκε. Είχε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο, αλλά και ένα μεγάλο μπλακ άουτ στο δεύτερο.

21:20

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 4-3 σε απίστευτο παιχνίδι. Προκρίνονται στην επόμενη φάση οι "πράσινοι" λόγω της νίκης του ΟΦΗ επί του Ηρακλή.

21:20

90'+4: Κίτρινη στον Μπεργκ.

21:18

90'+2: Σουτάρει πίσω από το κέντρο ο Λέτο με το τέρμα άδειο και αστοχεί.

21:17

90'+1: Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Διαμαντόπουλος παίρνει την κεφαλιά, ο Στιλ πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει. Ίσως να πήγαινε και έξω η μπάλα.

21:16

90': Κίτρινη στον Βλαχοδήμο για καθυστέρηση.

21:16

21:15

89': Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Βλαχοδήμος αδειάζει έναν αντίπαλο, δίνει στον Λέτο και εκείνος με πλασέ εντός περιοχής αστοχεί.

21:13

Στο μισό γήπεδο πλέον το ματς, αμύνεται όλος ο Παναθηναϊκός.

21:11

85': Ρομάνο και Διαμαντόπουλος μπαίνουν, Ντάσιος και Κάσσος βγαίνουν για τον Απόλλωνα.

21:09

83': ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα! Βολίδα εκτός περιοχής του Κονέ, η μπάλα τραντάζει το δεξί δοκάρι του Στιλ.

21:09

83': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Μπαίνει στην περιοχή ο Μπεργκ, κάνει και το γύρισμα και ο Ντάσιος την τελευταία στιγμή διώχνει σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:08

"Παίξτε έξυπνα" λέει ο Ουζουνίδης, που ζητά από τους παίκτες του να αμυνθούν.

21:05

Ο ΟΦΗ βάζει και δεύτερο γκολ κόντρα στον Ηρακλή και αυτό βολεύει τον Παναθηναϊκό, που πρέπει να κρατήσει τη νίκη για να προκριθεί.

21:04

78': Σουτ εκτός περιοχής από τον Αλμπάνη, μπλοκάρει ο Στιλ.

21:02

Ο Σιατραβάνης διαλέγει την αριστερή γωνιά του Στιλ και κάνει το 3-4.

21:02

76': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

21:01

76': Δεύτερη κίτρινη στον Ρέις, με δέκα ο Παναθηναϊκός.

21:01

75': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Απόλλωνα! Ο Ρέις ανατρέπει τον Αλμπάνη.

21:01

75': Βλαχοδήμος αντί Μπουμάλ για τον Παναθηναϊκό.

21:01

Ο Μπεργκ μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, περνά τον Χιώτη, κάνει το γύρισμα για τον Μπουμάλ και ο Ντάσιος στην προσπάθειά του να διώξει κάνει το 2-4.

21:01

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:57

71': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Πετρόπουλος μονομαχεί με τον Τελάντερ, η μπάλα καταλήγει στον Σιατραβάνει και εκείνος με δεξί σουτ εντός περιοχής αστοχεί.

20:57

71': Τσιάρας αντί Τζάνη για τον Απόλλωνα.

20:55

70': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:53

Με τον ΟΦΗ να νικά 1-0, αυτή τη στιγμή ο Παναθηναϊκός προκρίνεται στην επόμενη φάση.

20:52

66': Κίτρινη στον Ρέις.

20:52

Έχει αποδιοργανωθεί εντελώς η άμυνα του Απόλλωνα, δεν πιστεύει σ' αυτά που βλέπει ο Σπανος. Είναι έξαλλος και εδώ και ώρα κάνει συνεχώς παρατηρήσεις.

20:51

Ο Μπουμάλ δίνει στον Μπεργκ, εκείνος στον Λέτο και ο τελευταίος από κοντά κάνει την ανατροπή με πλασέ (2-3).

20:51

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:49

63': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λέτο αφήνει για τον Μπεργκ, εκείνος πλασάρει ανενόχλητος από μέσα αριστερά και ο Χιώτης μπλοκάρει.

20:48

62': Κίτρινη στον Λουντ.

20:47

Ο Μέστο βγάζει τη σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι και ο αμαρκάριστος Εμποκού με σουτ στην κίνηση ισοφαρίζει σε 2-2.

20:47

61': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:46

Αλλαγή σε πλάγιο του Εμποκού, ο οποίος το έκανε εντός γηπέδου...

20:42

1. Απόλλων Σμύρνης 6
2. ΟΦΗ
4. Παναθηναϊκός 1

20:41

Ο Λέτο δίνει στον Μεργκ, εκείνος κάνει το πλασέ σημαδεύοντας την αριστερή γωνία του Χιώτη και μειώνει σε 2-1.

20:41

55': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:40

54': Ευκαιρία για τον Παναθηναικό! Η μπάλα φτάνει στον Εμποκού, εκείνος κάνει πλασέ και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:37

Επεισόδια αυτή την ώρα έξω από το γήπεδο και συγκεκριμένα στο ύψος της Θύρας 1 ανάμεσα σε ΜΑΤ και οπαδούς του Παναθηναϊκού με πετροπόλεμο και φωτοβολίδες.

20:36

50': Γίνεται η σέντρα από δεξιά από τον Πάνο, ο Πετρόπουλος παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ. Ο Απόλλων κερδίζει και δεύτερο στη σειρά και περνά ανεκμεταλλευτο.

20:35

49': Κίτρινη στον Τελάντερ.

20:32

46': Λουντ και Λεντέσμα βγαίνουν, Βιγιαφάνιες και Μπεργκ μπαίνουν για τον Παναθηναϊκο.

20:31

20:30

20:24

Οι οπαδοί του Παναθηναϊκού σε ένδειξη διαμαρτυρίας έφυγαν από το γήπεδο, άδειασε το πέταλο που τους φιλοξενούσε στη Ριζούπολη! Όλα αυτά κι ενώ με το σφύριγμα της λήξης για το πρώτο ημίχρονο ακούστηκαν έντονες αποδοκιμασίες για την εικόνα της ομάδας τους.

20:16

20:16

45'+2: Ο Μπουμάλ αλλάζει την μπάλα με τον Λέτο και στη συνέχεια αστοχεί από το ημικύκλιο.

20:16

"Εσείς εσείς δεν είστε Παναθηναϊκοί είστε μισθοφόροι και π... γιοί" φωνάζουν οι οπαδοί του "τριφυλλιού" και λένε ακόμη "βγάλτε τη φανέλα και φύγετε από εδώ"

20:13

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:12

Ο Τζάνης εκτελεί κόρνερ, ο Χουχούμης δεν απομακρύνει την μπάλα και ο Σιατραβανης με εντυπωσιακό γυριστό κάνει το 2-0. Ο Στιλ βρήκε την μπάλα, αλλά δεν έβαλε αρκετή δύναμη για να τη βγάλει κόρνερ.

20:12

43': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

20:11

Με την ΑΕΚ τα έχουν βάλει οι οπαδοί του Παναθηναϊκού.

20:10

42': Κίτρινη στον Ντάσιο.

20:08

40': Τρομερή ντρίμπλα του Κασσου στον Χουχούμη, μπαίνει και στην περιοχή, αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη με το γύρισμά του.

20:07

39': Μακρινό σουτ από τον Μπουμάλ, άουτ η μπάλα.

20:05

Στο έδαφος ο Πετρόπουλος, προσωρινή διακοπή.

20:04

Έχει ανεβάσει στροφές το "τριφύλλι", αλλά ο Απόλλων διατηρεί το προβάδισμα πρόκρισης.

20:01

32': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική πάσα του Λεντέσμα στον Λετο, εκείνος καθυστερεί να πλασάρει και ο Βαλεριάνος τον κόβει.

19:59

31': Εξαιρετική πάσα του Ρέις, σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Λέτο. Λανθασμένη η απόφαση.

19:57

28': Μπαίνει στην περιοχή από αριστερά ο Εμποκού, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

19:55

27': Δυνατό σουτ από τον Λέτο, αλλά και εντελώς άστοχο.

19:55

26': Δεν είναι οφσάιντ ο Σιατραβάνης, αλλά μπερδεύεται και σταματά να τρέχει.

19:52

24': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Στο πρώτο δοκάρι η εκτέλεση του Λεντέσμα, ανεκμετάλλευτη περνά η φάση.

19:51

22': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Η μπάλα φτάνει στον Δεληζήση κι εκείνος εντός περιοχής κάνει κάκιστο τελείωμα.

19:50

21': Κόρνερ για τον Απόλλωνα. Το εκτελεί ο Τζανης, η μπάλα μένει στην περιοχή και το σουτ του Σιατραβάνη σταματά στα σώματα.

19:49

20': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Κονέ εκτελεί φάουλ από μακριά, η μπάλα κοντράρει, αλλάζει πορεία, αλλά ο Στιλ αποκρούει.

19:48

Εκνευρισμένος με τους παίκτες του ο Ουζουνίδης γιατί πάνε νωχελικά στις μονομαχίες και τις χάνουν.

19:47

2. Ηρακλής 5
3. ΟΦΗ 4

19:46

18': Κίτρινη στον Πάνο.

19:45

17': Δυνατό σουτ από τον Σιατραβάνη, ψηλά η μπάλα.

19:43

15': Ο Λέτο κάνει γυριστό εκτός περιοχής και η μπάλα φεύγει άουτ.

19:42

Προσπαθεί από δεξιά να χτυπήσει ο Παναθηναϊκός με τον Μπουμαλ.

19:40

12': Κίτρινη στον Τζάνη.

19:40

Τρομερή γκέλα του Ιβανόφ, ο Σιατραβάνης φεύγει μόνος του με τον Στιλ, τον πλασάρει και κάνει το 1-0. "Δώρο" του Βούλγαρου η φάση, που πήγε να διώξει και η μπάλα πέρασε κάτω από το πόδι του.

19:39

11': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ!

19:35

7': Διαμαρτύρεται για φάουλ ο Μέστο. Μπροστά στη φάση ο επόπτης, αφήνει το ματς αν και υπήρχε παράβαση.

19:31

3': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Πετρόπουλος φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κάνει ψιλοκρεμαστό πλασέ και ο Στιλ μπλοκάρει εύκολα.

19:30

1': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Το εκτελεί ο Λεντέσμα, ο Τελάντερ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:29

1': Έναρξη αναμέτρησης.

19:28

Λίγος κόσμος στις εξέδρες. Λιγότεροι από 1.000, από τους οποίους στο πέταλο περίπου 300 οπαδοί του Παναθηναϊκού.

19:27

Οι δύο ομάδες έκαναν την επίσημη εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο της Ριζούπολης,

19:24

Μόνο νίκη και όχι ισοπαλία στο ματς ΟΦΗ - Ηρακλή θέλει ο Παναθηναϊκός για να προκριθεί στους "16", ο Απόλλων Σμύρνης από την άλλη με νίκη συνεχίζει, αλλά και με ισοπαλία, αρκεί να νικήσουν οι Κρητικοί στην άλλη αναμέτρηση.