Πάλεψε η Σπάρτη, αλλά δεν τα κατάφερε και αποκλείστηκε. Χειροκροτήθηκε, ομως, από τον κόσμο της.

16:49

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό με 1-0.

16:47

16:45

89': Κίτρινη στον Μποτία.

16:43

Διαδικαστικά είναι τα τελευταία λεπτά.

16:38

82': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Ντομίνγκεζ τελειώνει τη φάση και αστοχεί.

16:36

80': Χάδιαρης αντί Βελλίνη για τη Σπάρτη.

16:35

80': Ο Πάρντο βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Ντομίνγκεζ παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ψηλά.

16:34

79': Βούρος αντί Ρέτσου για τον Ολυμπιακό.

16:31

75': Τσιμίκας αντί Ντε λα Μπέγια για τον Ολυμπιακό.

16:29

73': Ευκαιρία για τη Σπάρτη! Ο Βελλίνης από αριστερά κάνει παράλληλο γύρισμα για τον Ηλιόπουλο και παρεμβαίνει ο Χουτεσιώτης.

16:27

71': Κιτρινη στον Φ. Αρσενίεβιτς.

16:26

70': Φ. Αρσενίεβιτς αντί του Πααχρήστου για τη Σπάρτη.

16:22

67': Στη θέση του Καρτσαμπα ο Παναγιώτου για τη Σπάρτη.

16:22

Ο Πάρντο βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Καρτσαμπάς βρίσκει λίγο την μπάλα και στο δεύτερο δοκάρι ο Μανθάτης από κοντά ανοίγει το σκορ.

16:21

66': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

16:21

Ξανά στο έδαφος ο Καρτσαμπάς, δεν μπορεί να συνεχίσει.

16:20

64': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο από δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Ανδρούτσος σουτάρει στην κίνηση και αστοχεί.

16:16

60': Ωραία επίθεση από τον Ολυμπιακό, σταματά με την πτώση του Μανθάτη εντός περιοχής. Δεν βρίσκει μπάλα ο Γιαννίτσης, αλλά δεν είναι και ξεκάθαρο αν βρίσκει τον παίκτη των φιλοξενούμενων. Υπάρχουν διαμαρτυρίες για πέναλτι.

16:12

57': Μαθατης αντί Μαρίν για τον Ολυμπιακό.

16:11

56': Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Μελίσσας χάνει την μπάλα αλλά ο Μπανούσης διώχνει.

16:09

53': Φαουλ πλάγια και λίγο έξω απο την περιοχή για τη Σπάρτη. Κακή η εκτέλεση του Παπαχρήστου, στο τείχος η μπάλα.

16:05

50': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Εκτελείται στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

16:02

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:45

15:43

Είναι πάρα πολύς ο κόσμος που βλέπει το ματς εκτός γηπέδου. Έχουν σκαρφαλώσει σε μια κορυφή.

15:39

40': Μακρινό και εντελώς άστοχο σουτ από τον Μπανούση.

15:36

38': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ντε λα Μπέγια κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής και ο Μελίσσας αποκρούει.

15:34

35': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Βελλίνης, σωστή η απόφαση.

15:30

31': Ο Ντομίνγκεζ ψαχνει τον Ντε λα Μπέγια, αλλά ο Μελίσσας βγαίνει γρήγορα.

15:28

30': Εντελώς άστοχο το μακρινό σουτ του Παπαχρήστου.

15:27

Ο Καμπιάσο δίνει για τον Μαρίν, αλλά εκείνος δεν κάνει καλό κοντρόλ.

15:23

Με δέκα για λίγο η Σπάρτη, είναι εκτός ο Βελλίνης.

15:19

Έχει ρυθμό το ματς με τη Σπάρτη να προσπαθει να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις.

15:15

17': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:13

15': Μακρινό σουτ από τον Μπανούση, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

15:10

12': Σουτ εκτός περιοχής από τον Παπαχρήστο, άουτ η μπάλα.

15:08

9': Σουτ του Ηλιόπουλου εκτος περιοχής, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.

15:04

6': Ο Πάρντο κάνει το γέμισμα, ο Ρέτσος παίρνει την κεφαλιά, ο Μελίσσας διώχνει και η μπάλα χτυπάει στον Ντομίνγκεζ και φεύγει έξω.

15:03

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

14:59

14:56

Οι Λάκωνες ψάχνουν το θαύμα μετα τη νίκη του Πλατανιά επί του ΑΟΧ.

14:52

Με πολλές αλλαγές οι Πειραιώτες, οι οποίοι πρακτικά έχουν περάσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

14:48

Πολύ καλός ο καιρός.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Σπάρτης με τον Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΣΠΑΡΤΗ
Μελίσσας, Γιαννίτσης, Γκαλίτσιος, Καρτσαμπάς, Αναστασόπουλος, Κατσίκης, Μπανούσης, Ηλιόπουλος, Ν. Αρσενίεβιτς, Βελλίνης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Χουτεσιώτης, Ρέτσος, Μποτία, Βιάνα, Ντε λα Μπέγια, Καμπιάσο, Μπουχαλάκης, Ντομίνγκεζ, Πάρντο, Μαρίν, Ανδρούτσος.
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Βεργέτης (Αρκαδίας) Τέταρτος: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)