Πρόκριση και για τις δύο ομάδες. Πολύ καλή παρουσία για την ομάδα της Φθιώτιδας, μέτρια και άχρωμη η ΑΕΚ.

19:02

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Λαμία - ΑΕΚ 0-0.

19:01

90'+4: Ντίντακ σέντρα-σουτ, στην αγκαλιά του Τσενάμο.

18:59

90'+2: Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Μπάμπης Τεννές για τη Λαμία. Ο Πατσαρούχας στη θέση του Μπουλούλη.

18:58

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:55

88': Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βαλλιός αντί του Νουρμισάι.

18:53

85': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντίντακ στη θέση του Ντίαζ, που νιώθει ενοχλήσεις.

18:48

81': Κόρνερ για τη Λαμία, πλασαριστά, χάνεται η μπάλα.

18:47

Στο άλλο ματς του 6ου ομίλου η Κέρκυρα σκορπά ήδη την Αναγέννηση Καρδίτσας με 6-0, αυτό σημαίνει ότι η Λαμία για να προκριθεί δεν πρέπει με τίποτα να χάσει για να πάρει εκείνη την πρόκριση μαζί με την Ένωση.

18:43

76': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Πέτχαρτ αντί του Αλμέιδα.

18:42

Ο Μάνταλος προσπαθεί να κάνει ντρίπλα μπροστά σε Κοτσώνη, ζητά πέναλτι ο παίκτης της ΑΕΚ. Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα, σωστός ο ρέφερι. Η μπάλα εκτός του ότι είναι εξ επαφής δεν βρίσκει ποτέ στο χέρι του αμυντικού της Λαμίας.

18:40

72': Κίτρινη στον Ντουρμισάι.

18:36

69': Κίτρινη στον Ροντρίγκεζ.

18:35

68': Πρώτη αλλαγη για την ΑΕΚ. Ο Ροντρίγκες στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.

18:34

67': Κίτρινη στον Παπαργυρίου

18:32

65': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος στη θέση του Αυγενικού.

18:31

64': Φάουλ για τη Λαμία από τα αριστερά... Γεμίζει ο Αυγενικού από τα 30 μέτρα, κεφαλιά Αναστασιάδη, εύκολα ο Ανέστης.

18:30

62': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος από τα αριστερά, υπάρχει επιθετικό φάουλ...

18:27

59': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά. Αυγενικού στην εκτέλεση, η μπάλα απομακρύνεται.

18:24

56': Ο Ντουρμισάι κάνει μια περιστροφή γύρω από τον εαυτό του, δυνατό σουτ στα όρια της περιοχής, η μπάλα φεύγει λίγο έξω από την εστία της ΑΕΚ.