Τέλος αγώνα: Πανθρακικός - Ατρόμητος 0-3.

16:51

Πραγματοποιώντας εκπληκτικό ξεκίνημα στην αναμέτρηση, ο σύλλογος του Περιστερίου επικράτησε εύκολα στην Κομοτηνή και πήρε την πρόκριση για τη φάση των "16".

16:50

90+2': Μακρινό σουτ του Μπεκατώρου με το αριστερό, δεν αιφνιδιάζεται ο Ν. Παπαδόπουλος.

16:49

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:48

90': Οφσάιντ ο Κατράνης.

16:47

Ατρόμητος και Παναιτωλικός προκρίνονται από τον 7ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας.

16:44

86': Κίτρινη στον Κουσίδη για σκληρό φάουλ στον Κατράνη. Θα μπορούσε να δοθεί και κόκκινη.

16:40

82': Εκτέλεση φάουλ του Μπεκατώρου, η μπάλα περνά λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ν. Παπαδόπουλου.

16:38

80': Κόρνερ από δεξιά για τον Πανθρακικό, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:37

79': Τρίτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μήλιος στη θέση του Πλέγα, ο οποίος αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού.

16:32

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κυριαλάνης στη θέση του Κάρδαρη.

16:31

69': Κίτρινη στον Γαβριηλίδη.

16:29

Ο Πανθρακικός έχει κερδίσει κάποια μέτρα στα τελευταία λεπτά.

16:24

65': Σουτ του Κουσίδη, η μπάλα πολύ πάνω από τα δοκάρια.

16:23

65': Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Ψάλτης στη θέση του Ηλιάδη.

16:21

Έξω δεξιά θα παίξει ο Γκουγκούδης, στην κορυφή ο Δ. Παπαδόπουλος, ο Μπαστακός σε ελεύθερο ρόλο.

16:21

63': Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γκουγκούδης στη θέση του Λημνιού.

16:20

62': Πρώτη καλή στιγμή για τον Πανθρακικό στο β' ημίχρονο. Ο Ηλιάδης σουτάρει με το αριστερό εντός περιοχής, η μπάλα λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Ν. Παπαδόπουλου.

16:20

Τελικές: 2-13
Κόρνερ: 0-9

16:18

Χειροκροτείται από τους φιλάθλους ο νεοεισελθών επιθετικός του Ατρομήτου και πρώην του Πανθρακικού (σ.σ. σεζόν 2012-2013).

16:18

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Δ. Παπαδόπουλος στη θέση του Τόνσο.

16:17

59': Ο Τόνσο εκτελεί, ο Τζελέπης μπλοκάρει.

16:16

58': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από δεξιά. Ο Τόνσο εκτελεί, καραμπόλα, νέο κόρνερ αυτή τη φορά από αριστερά.

16:11

Απίστευτο γκολ από τον Τόνσο! Ο Αργεντινός άσος "χορεύει" την αντίπαλη άμυνα, πλασάρει την κατάλληλη στιγμή και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

16:11

53': ΓΚΟΛ! ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-3!

16:07

Μακριά από τις δύο εστίες παίζεται η μπάλα στα πρώτα λεπτά του β' μέρους.

16:04

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

16:03

46': Σέντρα στο β΄ημίχρονο.

15:48

Φορτσάτοι οι φιλοξενούμενοι, έβαλαν δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο και στη συνέχεια άφησαν το γκάζι. Ουσιαστικά, σκέφτονται από τώρα την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Μοναδικό μελανό σημείο ο τραυματισμός του Χαβιέρ Ούμπιντες.

15:47

Τέλος α' ημιχρόνου: Πανθρακικός - Ατρόμητος 0-2.

15:47

45': Συστάσεις από τον διαιτητή Κιοτζένη στον Γαβριηλίδη για ένα άτσαλο μαρκάρισμα.

15:46

45': Δυνατό σουτ του Πλέγα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

15:42

41': Φαλτσαριστό σουτ του Κεϊτά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.