Η ακριτική ομάδα τα χρειάστηκε, αλλά με τον βαθμό πήρε την πρόκριση στη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.

16:49

Τέλος αγώνα: Αγροτικός Αστέρας - Ξάνθη 1-1.

16:44

90': Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:40

85': Κίτρινη στον Καμαρά.

16:37

83': Κόρνερ από αριστερά για την Ξάνθη παραχωρεί ο Κουκόλης. Κακό τελείωμα από τον Λουσέρο στην εξέλιξη της φάσης.

16:34

Τελικές: 7-8. Oι έξι τελευταίες του αγώνα έγιναν από πλευράς γηπεδούχων.

16:33

79': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σολτάνι στη θέση του Νιέτο.

16:32

78': Ο Τριανταφυλλάκος εκτελεί το δεύτερο σερί κόρνερ, ο Τεγούσης σουτάρει στην κίνηση, η μπάλα άουτ.

16:31

77': Νέο κόρνερ για τον Αγροτικό Αστέρα, αυτή τη φορά από αριστερά. Ο Τεγούσης εκτελεί, ο Ζίβκοβιτς απομακρύνει προσωρινά, νέα σέντρα του Τεγούση, σουτ ο Χατζής, ο Λισγάρας παραχωρεί νέο κόρνερ.

16:29

74': Κόρνερ για τον Αγροτικό Αστέρα από δεξιά. Ο Τριανταφυλλάκος εκτελεί, ο Βαφέας υπό πίεση σουτάρει πάνω από τα δοκάρια.

16:27

73': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο στη θέση του Π. Ορφανίδη.

16:26

Νωρίτερα, ο Πάτο έπεσε πάνω σε μία φωτορεπόρτερ και της ζήτησε ιπποτικά συγγνώμη.

16:26

Το περιβραχιόνιο του Αγροτικού Αστέρα στον Χατζή.

16:25

72': Τρίτη αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Τεγούσης στη θέση του Θεοδωρίδη.

16:23

69': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Τριανταφυλλάκος εκτελεί, ο Ζίβκοβιτς πέφτει και αποκρούει. Αξιόλογη φάση.

16:22

Δεδομένου ότι ο αέρας είναι ευνοϊκός για τον Αγροτικό Αστέρα, ουδείς μπορεί να προβλέψει τι θα συμβεί στα τελευταία 25 περίπου λεπτά (με τις καθυστερήσεις).

16:22

O Tριανταφυλλάκος σημαδεύει στα δεξιά του, ο Ζίβκοβιτς πέφτει επίσης στα δεξιά του και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.

16:21

67': ΓΚΟΛ! ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΞΑΝΘΗ 1-1!

16:20

66': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Αγροτικό Αστέρα! Ο Καμαρά δεν βρίσκει την μπάλα, ο Παπαγεωργίου αιφνιδιάζεται και κάνει χέρι εντός περιοχής. Σωστή η απόφαση.

16:19

65': Δεύτερη αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Φελίπε στη θέση του Γκέκα.

16:17

Τελικές: 1-8

16:17

62': Πάσα πάρε-βάλε από τον Τριάδη στην κόντρα, ο Π. Ορφανίδης σπαταλά κλασική ευκαιρία για το 0-2. Η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Γουναρίδη.

16:16

62': Κόρνερ από αριστερά για τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Πάτο εκτελεί, ο Ντε Λούκας απομακρύνει με κεφαλιά.

16:15

61': Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τριάδης στη θέση του Λάζιτς.