0
19:07

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0.

19:06

90'+5: Νεα ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ντουαλά παίρνει την κεφαλιά μετά την εκτέλεση του κόρνερ και η μπάλα περνά ελάχιστα έξω.

19:05

90'+4: Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Γεωργακόπουλος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

19:02

90'+1: Στη θέση του Ανσαριφάρντ ο Ενγκόγκ για τον Πανιώνιο.

19:01

90': Σέντρα από τον Ζορμπά, ο Γεωργακόπουλος παίρνει την κεφαλιά και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

19:01

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

18:59

87': Ευκαιρια για τον Πανιώνιο! Ο Μασούντ δίνει στον Μπεν, εκείνος σουτάρει από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα πολύ ψηλά.

18:57

85': Κιτρινη στον Ανσαριφάρντ για διαμαρτυρία. "Χόρεψε" αρχικά τον Βενέτη, μετά άρχισε ο ένας να τραβάει τον άλλο και ο διαιτητής επέλεξε να δώσει επιθετικό φάουλ.

18:54

83': Στη θέση του Γεωργίου ο Γεωργακόπουλος για την Κέρκυρα.

18:51

79': Γκιοατα αντι Ρισβάνη για τον Πανιώνιο.

18:48

Ο Ρισβάνης δεν μπορεί να συνεχίζει και ετοιμάζεται ο Γκιοατά.

18:47

Στο έδαφος ο Ρισβάνης, προσωρινή διακοπή.

18:45

73': Γκόμες αντί Κόντου για την Κέρκυρα.

18:43

71': Μασούρας αντί Φούντα για τον Πανιώνιο.

18:41

69': Στη θέση του Νίκιτς ο Ζορμπάς για την Κέρκυρα.

18:41

Φεύγει ο Μπεν στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Κουτζαβασιλης τον προλαβαίνει.

18:40

Αναγκασμένη πλέον η Κέρκυρα να βγει μπροστά και να αφήσει χώρους.

18:36

Βγαίνει η σέντρα από τον Φούντα, δεν διώχνει ο Σιόντης και ο Τασουλής από μέσα αριστερά με τρομερό διαγώνιο σουτ εκτελεί τον Κουτζαβασίλη για το 1-0.

18:36

64': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

18:33

60': Κίτρινη στον Φούντα.

18:32

Στο έδαφος ο Σπίνουλας, προσωρινή διακοπή.

18:27

55': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Εκτελείται πλασαριστά και η φάση περνά.

18:23

52': Κίτρινη στον Μασούντ για θέατρο. Έπεσε θεαματικά για να πάρει το πέναλτι.

18:23

51': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούντ εκτελεί φάουλ, ο Κόρμπος από ιδανική θέση κάνει το πλασέ και η μπάλα φεύγει άουτ.

18:20

Γρήγορα προσπαθεί να παίξει ο Πανιώνιος.

18:17

46': Ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο.

18:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

17:59

Εξουδετερωμένος εντελώς ο Πανιώνιος, δεν βρίσκει λύσεις.

17:55

Παγώνει τον ρυθμο η Κέρκυρα.

17:51

35': Μακρινό σουτ από τον Κόντο, άουτ η μπάλα.

17:49

Έχει ανεβάσει στροφές ο Πανιώνιος.

17:45

29': Εκτελείται, ο Μπεν κάνει δυνατό σουτ και η μπάλα χτυπά στα σώματα.

17:43

27': Ο Μπεν μπαίνει στη φάση, κάνει την κεφαλιά και ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει. Γυρνά τη φάση πίσω ο Κατσικογιάννης και δίνει έμμεσο σε μαρκάρισμα στον Φούντα.

17:43

27': Κίτρινη στον Κόντο.

17:42

Απογοητευμένος ο Μιλόγεβιτς από την εικόνα της ομάδας του.

17:40

24': Απευθείας φάουλ από τον Τουράμ, ευκολα ο Γιαννιώτης.

17:35

19': Νέα ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ρισβάνης διώχνει πάνω στον Γεωργίου και ο Γιαννιώτης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

17:34

18': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ωραία ατομική προσπάθεια από τον Τουράμ, μπαίνει στην περιοχή από μέσα δεξιά, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί για ελάχιστα εκατοστά.

17:31

15': Ο Βλάχος βγάζει τη σέντρα, ο Φούντας αιφνιδιάζεται και δεν πιάνει όπως θα ήθελε την κεφαλιά.

17:29

13': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Βλάχος κάνει το σουτ, ο Κουτζαβασιλης δεν μπλοκάρει, αλλά προ του Ανσαριφάρντ διώχνει.

17:25

Παιχνίδι κεντρου προς το παρόν.

17:21

Έχει μπει καλύτερα στο ματς ο Πανιώνιος.

17:17

17:13

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:09

Πέντε ματς χωρίς ήττα για τους Φαίακες, οι οποίοι θέλουν να διευρύνουν το σερί τους.

17:05

Σημαντικό το σημερινό ματς για τους Νεοσμυρνιώτες μετά τη βαριά ήττα με 3-0 από τον Κισσαμικό γιατι σε περίπτωση νέου αρνητικού αποτελέσματος είναι πολύ πιθανό να υπάρξουν εξελίξεις...

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με την Ξανθη ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Οικονόμου, Ρισβάνης, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούντ, Μπεν, Φούντας, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Βοσνιάδης, Ενγκόνγκ, Γκιοατά, Σαββίδης, Μασούρας, Καθάριος, Βουκελάτος.
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλη, Σπίνουλας, Βενέτης, Ιωάννους, Ζαραδουκας, Σιόντης, Νίκιτς, Γεωργίου, Κόντος, Ντουαλά, Τουράμ.
Αναπ: Αραμπατζής, Ντιμιτρόφσκι, Ζορμπάς, Γκομές, Ανδρεόπουλος, Γεωργακόπουλος, Αντιλέχου.
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Κοντιζάς (Πειραιά), Μπουξμπάουμ (Ανατ. Αττικής) 4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)