Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

19:06

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για την Ξάνθη με 1-0.

19:03

90'+2: Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Ποτουρίδης κάνει εξαιρετική διαγώνια πάσα, ο Καπός δεν κάνει καλό κοντρόλ και το σουτ του από μέσα δεξιά είναι άστοχο.

19:02

18:59

88': Στη θέση του Γιουνές ο Ράνος. Αποθεώνεται ο πρώτος.

18:56

84': Νιέτο αντί Βασιλακάκη για την Ξάνθη.

18:55

Βγήκε και πάλι ο Αβραάμ, με δεκα η ΑΕΛ.

18:54

Έχει μπει ο Αβραάμ ξανά μέσα χωρίς να μπορεί να τρέξει. Το πρόβλημα για την ΑΕΛ είναι πως δεν υπάρχουν αλλαγές.

18:53

81': Ο Λαμπρόπουλος βγάζει τη σέντρα, ο Ναζλίδης δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και ο Αβραάμ από κοντά δεν καταφέρνει να σουτάρει. Έχει πρόβλημα ο Κύπριος, ο οποίος αμέσως ζητά αλλαγή. Δείχνει να πονάει πολύ.

18:50

Πιέζει στα τελευταία λεπτά η ΑΕΛ.

18:46

74': Γύρισμα απο τον Μονιάκη, ο Γκόλιας παίρνει την κεφαλιά και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει.

18:42

71': Καμαρά αντί Τριάδη για την Ξάνθη.

18:42

70': Στη θέση του Ουρτάδο ο Καπός για την ΑΕΛ.

18:38

67': Στη θέση του Μαρουκάκη ο Λαμπρόπουλος για την ΑΕΛ.

18:37

66': Ο Ποτουρίδης κάνει το σουτ, ο Γκόλιας βάζει το κεφάλι του και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει εύκολα.

18:34

Στο έδαφος ο Βασιλακάκης, προσωρινή διακοπή.

18:30

58': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Εκτελείται κόρνερ από τον Λάζιτς, ο Βασιλακάκης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

18:28

56': Γκόλιας αντί Αναστασόπουλου για την ΑΕΛ.

18:24

53': Ευκαιρία για την Ξάνθη! Ωραία κάθετη του Ουάλας, ο Βασιλακάκης μόνος του από μέσα αριστερά σουτάρει και αστοχεί.

18:22

Γίνεται η σέντρα από αριστερά από τον Λάζιτς, ο Βασιλακάνης πετιέται στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά σκοράρει.

18:21

50': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

18:18

47': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Αναστασόπουλος κάνει το γύρισμα, ο Ναζλίδης τελειώνει με τη μία τη φάση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:17

46': Σεντρα στο δευτερο ημίχρονο.

18:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

17:57

42': Βγάζει τη σέντρα ο Λάζιτς, ο Γιουνές παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει εκτός.

17:55

39': Σουτ στην κίνηση από τον Λουσέρο, είναι εντελώς άστοχο.

17:52

36': Σώζει ξανά την Ξάνθη με τάκλιν ο Καρασαλίδης, που σταματά τον Ναζλίδη.

17:47

32': Ωραία αναπτύσσεται η ΑΕΛ, ο Μονιάκης σπάει σωστά την μπάλα προς τον Αναστασόπουλο αλλά το πλασέ του τελευταίου σταματά στο τακλιν του Καρασαλίδη.

17:43

Δεν κρατάει μπάλα η ΑΕΛ, η οποία τωρα για πρώτη φορά δοκιμάζει με κοντινές πάσες να σπάσει τον ρυθμό της Ξάνθης.

17:39

24': Ο Ντε Λούκας κάνει σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής και στέλνει την μπάλα ψηλά.

17:37

22': Μακρινό σουτ του Λουσερο, άουτ η μπάλα.

17:35

Ρυθμό έχει το παιχνίδι, αλλά ψαχνουμε τις φασεις με το... τουφέκι.

17:31

Από τα πλάγια πηγαίνει η Ξάνθη μήπως και βρει διαδρόμους. Καλά στημένοι οι φιλοξενούμενοι.

17:27

Δεν υπάρχουν τελικές στο ματς προς το παρόν.

17:23

Δεν πιέζει η ΑΕΛ, η οποία πρώτη ζώνη άμυνας της οποίας είναι λίγο πάνω από τη σέντρα.

17:19

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, κυκλοφορεί την μπάλα η Ξάνθη.

17:16

17:14

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:09

Από την εντός έδρας ήττα από τον Ατρόμητο προέρχονται οι "βυσσινί", που θέλουν βαθμούς για να ξεκολλήσουν από τις τελευταίες θέσεις.

17:05

Σε τρομερή κατάσταση οι ακρίτες, οι οποίοι δεν έχουν χασει μετά τα πρώτα τους δύο ματς στη Σουπερ Λίγκα, ενώ προέρχονται από δύο νίκες στις οποίες πέτυχαν συνολικά έξι γκολ.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Ξάνθης με την ΑΕΛ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Χατζητερζόγλου, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Γουάλας, Ντε Λούκας, Βασιλακάκης, Τριάδης, Γιουνές, Λουσέρο, Λάζιτς.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Σολτάνι, Ράνος, Φλίσκας, Νιέτο, Ορφανίδης, Καμαρά
ΑΕΛ
Ξενοδόχοφ, Ποτουρίδης, Αναστασόπουλος, Γιοβάνοβιτς, Μονιάκης Ρέντζας, Σουλιώτης, Πολ, Ναζλίδης, Αβραάμ, Μαρουκάκης,
Αναπ: Κουτογλίδης, Κουτσιανικούλης, Γκόλιας, Καπός, Κόντορ, Ναβάρο, Λαμπρόπουλος
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Ευθυμιάδης (Πιερίας), Βασιλόπουλος (Έβρου) 4ος: Φωτιάδης (Σερρών)