-
0
16:55

16:54

Χάνει βαθμούς χωρίς να σκοράρει για δεύτερο σερί ματς ο Απόλλων. Σημαντική η ισοπαλία για τους Θεσσαλονικείς.

16:54

Λήξη αναμέτρησης, 0-0 στη Ριζούπολη.

16:53

90'+5: Παπαδημητριου αντί Φιλίπε για τον Αγροτικό.

16:50

90'+2: Μακρινό σουτ του Τριανταφυλλάκου, άουτ η μπάλα.

16:48

16:46

Με σέντρες προσπαθεί πλέον η "Ελαφρά Ταξιαρχία"

16:43

85': Κίτρινη στον Κονέ.

16:41

83': Πετρόπουλος αντί Σιατραβάνη για τον Απόλλωνα.

16:40

Ψάχνει διαδρόμους ο Απόλλων, αλλά ο Αγροτικός αμύνεται μαζικά.

16:36

Στο έδαφος ο Πάλλας, προσωρινή διακοπή.

16:34

76': Κάσσος αντί Κυργια για τον Απόλλωνα.

16:33

Στο 68-32% η κατοχή μπάλας για τον Απόλλωνα.

16:29

Κόβεται η επίθεση του Απόλλωνα για ανύπαρκτο φάουλ στον Τζάνη. Έχει προβλήματα γενικά η σημερινή διαιτησία. Αρκετές οι λανθασμένες αποφάσεις και προς τις δύο κατευθύνσεις.

16:25

67': Πάλλας αντί Γκέσιου για τον Αγροτικό.

16:24

Στο έδαφος ο Κύργιας, προσωρινή διακοπή.

16:21

62': Με δέκα ο Αγροτικός, αποβάλλεται ο Ουνγιαλίδης. Του έβγαλε δεύτερη κίτρινη για θέατρο ο Μιάρης. Φάουλ δεν υπάρχει, αλλά είναι μάλλον αυστηρή η απόφαση.

16:18

60': Τζάνης αντί Αλμπάνη για τον Απόλλωνα.

16:16

58': Ο Ρομάνο βρισκει τον Πουρτουλίδη, εκείνος με κεφαλιά στρώνει στον Διαμαντόπουλο και ο τελευταίος αστοχεί.

16:12

54': Ο Πουρτουλίδης δίνει στον Σιατραβανη, εκείνος βρίσκει χώρο να κάνει το σουτ εντός περιοχής αλλά η μπάλα φεύγει πολύ ψηλά. Δεν έβαλε σωστά το κορμί του.

16:11

Πιέζει ψηλά τώρα ο Απόλλων.

16:09

51': Κίτρινη στον Βαλεριάνο, ο οποίος είναι εκνευρισμένος. Τα "ακούει" και από τον Σπανό.

16:05

47': Πολύ μακρινό και εντελώς άστοχο το σουτ του Βαλεριάνου.

16:04

46': Δεινόπαπας αντί Μπουτζίκου για τον Αγροτικό.

15:41

40': Ο Βαλεριάνος βγάζει τη σέντρα, ο Διαμαντόπουλος αφήνει, ο Σιατραβάνης κάνει το σουτ στην κίνηση και ο Γιακουμής μπλοκάρει.

15:39

39': Κίτρινη στον Γκέσιο.

15:35

34': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Μπουτζίκος, ο οποίος είναι τουλάχιστον ένα μέτρο πίσω. Δεν τα πάνε καλά οι βοηθοί έως τώρα με εκατέρωθεν λάθη.

15:31

30': Μακρινό σουτ του Αλμπάνη, εύκολα ο Γιακουμής.

15:28

27': Καλό το σουτ του Πουρτουλίδη, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

15:25

Περιμένει ακόμα και στο μισό γήπεδο ο Αγροτικός και προσπαθεί να βγαίνει σε αντεπιθέσεις με την πρώτη ευκαιρία.

15:21

20': Μακρινό σουτ από τον Βαλεριάνο, άουτ η μπάλα.

15:18

17': Δοκιμάζει το πόδι του εκτός περιοχής ο Ρομάνο και δεν βρίσκει στόχο.

15:18

17': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αγροτικό! Ο Φιλίπε βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα, κάνει το γύρισμα για τον Πάτο και εκείνος για ένα βήμα δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας και να πλασάρει από τη μικρή περιοχή.

15:17

16': Πολύ μακρινό σουτ του Τριανταφυλλάκου, μπλοκάρει εύκολα ο Χιώτης.

15:16

15': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Πάνος βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρομάνο παίρνει την κεφαλιά και πάνω στη γραμμή διώχνει με κεφαλιά ο Βαφέας.

15:14

13': Κίτρινη στον Ουνγιαλίδη.

15:11

10': Δυνατή η σέντρα του Σιατραβάνη, δεν καταφέρνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Διαμαντόπουλος.

15:08

Έχει μπει σαφώς καλύτερα ο Απόλλων.

15:05

4': Φεύγει στην πλάτη της άμυνας ο Σιατραβάνης και κακώς υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Καλυπτόταν ο παίκτης του Απόλλωνα.

15:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:01

14:59

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:56

Δεν είναι πολύς ο κόσμος στη Ριζούπολη.

14:53

Από ήττα κόντρα στον Παναιγιάλειο προέρχεται ο Αγροτικός, ο οποίος έμεινε έτσι στους εννιά βαθμούς.

14:49

Είχαν το απόλυτο και οι δυο ομάδες μέχρι την προηγούμενη αγωνιστική, αλλά ήρθε τελικα το πρώτο στραβοπατημα. Ο Απόλλων, όμως, με τον βαθμό στην Καρδίτσα έμεινε στην κορυφή έστω και αν έχει συγκάτοικο πλέον τη Λαμία.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Απόλλωνα Σμύρνης με τον Αγροτικό Αστέρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Χιώτης, Πανος, Κύργιας, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Πουρτουλίδης, Ρομάνο, Κονέ, Αλμπάνης, Σιατραβάνης, Διαμαντόπουλος
Γιακουμής, Αργυρίου, Βαφέας, Κουκόλης, Μπουτζίκος, Χατζής, Τρανταφυλλακος, Πάτο, Μπουτζίκος, Γκέσιος, Φιλίπε
Διαιτητής: Μιάρης (Δωδεκανήσου) Βοηθοί: Παπανικολάου, Πυργάκης (Κορινθίας) 4ος: Ρούσσος (Κορινθίας)