-
0
16:56

16:55

Εντυπωσιακοί οι Θεσσαλονικείς στο δεύτερο ημίχρονο, ξέσπασαν και έφτασαν έτσι στην κατάκτηση των τριών βαθμών. Δεν μπόρεσε να αντισταθεί η Καλλονή.

16:55

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Αρη με 5-0.

16:52

16:51

Εξαιρετική εκτέελση φαουλ από τον Τάτο, ο οποίος στέλνει την μπάλα αρχικά στο δοκαρι και στη συνεχεια στα δίχτυα του Μανιάτη.

16:50

88': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:48

86': Αποβαλλεται ο Ρεπετσάς, με δέκα η Καλλονή.

16:47

Μετά την... μπόρα κατέβασαν ταχύτητα οι γηπεδούχοι.

16:43

Ο Καπνίδης βρίσκει τον Τάτο, εκείνος πασάρει στον Μπαργκάν και ο τελευταίος εκτελεί τον Μανιάτη για το 4-0.

16:42

80': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:40

78': Απευθείας φάουλ του Νέτο, μπλοκάρει ο Μανιάτης.

16:38

Ο Τάτος βγαζει σέντρα στην πλάτη της άμυνας, ο Ντούνης σπάει την μπάλα με το κεφάλι στον Καπνίδη και ο τελευταίος κάνει το 3-0.

16:37

76': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:35

Ο Νέτο βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Τάτος στοπάρει στο ύψος του πέναλτι και εκτελει τον Μανιάτη για το 2-0.

16:35

74': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

16:34

73': Ρόβας αντί Ανάκογλου για τον Άρη.

16:34

72': Ο Ανάκογλου δίνει στον Ντούνη και εκείνος σουτάρει ψηλά.

16:31

69': Λαμπράκης αντί Τριανταφύλλου για την Καλλονή.

16:30

68': Εκτός ο Μιλούνοβιτς, μέσα ο Ντούνης για τον Άρη.

16:28

66': Καπνίδης αντί Ίλιτς για τον Άρη.

16:27

65': Κίτρινη στον Γιουκαρή.

16:23

62': Τάτος και Μιλούνοβιτς καθυστερούν και χάνεται η ευκαιρία για αντεπίθεση.

16:21

Στο έδαφος ο Διούδης, προσωρινή διακοπή.

16:20

59': Σουτ από τον Ίλιτς, πολύ ψηλά η μπάλα.

16:17

56': Κόρνερ για τον Άρη, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:16

55': Λίταινας αντί Γιουκαρής για την Καλλονή.

16:15

Καπνίδης και Ντούνης έχουν σηκωθεί για ζέσταμα από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, τώρα έγινε το ίδιο και με τον Τσουμάνη.

16:12

51': Κόρνερ για τον Άρη, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

16:09

48': ΔΟΚΑΡΙ για τον Άρη! Ο Ανάκογλου κάνει σουτ εκτός περιοχής και η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι, στη συνέχεια και ο Ίλιτς σημαδεύει το δοκάρι και ο Μιλούνοβιτς στην επαναφορά στέλνει την μπάλα άουτ.

16:08

48': Κίτρινη στον Ρεπετσα για διαμαρτυρία.

16:07

16:06

15:51

15:50

15:47

43': Ο Γιώργου κάνει το σουτ και ο Διούδης μπλοκάρει.

15:44

40': Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Μιλούνοβιτς, λίγο άουτ η μπάλα.

15:41

37': Ωραία συνεργασία του Μπαργκάν με τον Ανάκογλου, ο Μανιάτης μπλοκάρει το σουτ του τελευταίου.

15:39

35': Κάνει σουτ από τον Μπαργκάν, δεν βρίσκει στόχο.

15:35

31': Καλό σουτ από τον Τάτο, κοντράρει η μπάλα και περνά ελάχιστα έξω. Το κόρνερ περνά ανεκμετάλλευτο.

15:33

29': Επικίνδυνη σέντρα του Ζουλιώτη, κόρνερ παραχωρεί ο Διούδης, αλλά τελικά η μπάλα είχε περάσει άουτ αρχικά.

15:31

27': Αδύναμη κεφαλιά του Ιντζίδη, μπλοκάρει ο Μανιάτης.

15:30

26': Νέο σουτ από τον Μπαργκάν, έξω φεύγει η μπάλα.

15:29

25': Σουτάρει ο Μπαργκάν, αποκρούει ο Μανιάτης.

15:28

Μπαργκάν και Μιλούνοβιτς άλλαξαν πλευρές.

15:24

20': Έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους γηπεδούχους. Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ποζατζίδη.

15:22

18': Προσπαθεί ο Μιλούνοβιτς να συνδυαστεί με τον Ίλιτς, αλλά δεν τα καταφέρνουν.

15:20

15': Μπαίνει προς την περιοχή ο Ίλιτς, αλλά δεν κάνει καλή πάσα και η μπάλα απομακρύνεται.

15:16

Ο Μπαργκάν βγάζει τη σέντρα για τον Ίλιτς, ο Ποζατζίδης παρεμβαίνει και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

15:15

12': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

15:14

Να κλείσει τους χώρους προσπαθεί η Καλλονή.

15:12

9': Δεν προλαβαίνει να βάλει την προβολή ο Ίλιτς από τη σέντρα του Μιλούνοβιτς, περνά η φάση για τον Άρη.

15:10

7': Ο Νέτο κλείνει προς τα μέσα, κάνει το σουτ και δεν βρίσκει στόχο.

15:08

5': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ανάκογλου, μπλοκάρει χωρίς δυσκολία ο Μανιάτης.

15:06

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Άρης και ψάχνει να βρει διαδρόμους.

15:01

14:59

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της αεροπορικής τραγωδίας στην Κολομβία.

14:56

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14:52

Χωρίς νίκη στη σεζόν οι Μυτιληνιοί, οι οποίοι εκτός έδρας για τη Β' Εθνική έχουν δώσει ένα ματς και σε αυτό έκαναν την έκπληξη κόντρα στον ΟΦΗ.

14:48

Νίκη που θα του επιτρέψουν να μειώσουν τη διαφορά από την κορυφή θέλουν οι Θεσσαλονικείς, οι οποίοι έχουν έως τώρα 5 βαθμούς. Στους 10 είναι οι πρωτοπόροι Απόλλων Σμύρνης και Λαμία.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Άρη με την Καλλονή ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΡΗΣ
Διούδης, Νέτο, Ιντζίδης, Ραούλ Μπράβο, Καράμπελας, Ανάκογλου, Παυλίδης, Μπαργκάν, Μιλούνοβιτς, Τάτος, Ίλιτς.
Αναπ: Αναγνωστόπουλος, Ντούνης, Ρόβας, Αντρέου, Τσουμάνης, Καπνίδης, Μπούρμπος
ΚΑΛΛΟΝΗ
Μανιάτης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Τζελίδης, Ποζατζίδης, Ντάλλας, Γιώργου, Λίταινας, Φράγκος, Τριανταφύλλου, Μπουρντουζάν
Αναπ: Ταΐρης, Ευαγγελιδάκης, Σάββα, Γιούκαρης, Φλόρεντς, Λαμπράκης, Γκαμάγκας.
Διαιτητής: Σημαιάκης (Χαλκιδικής) Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Μαλανδρής (Χαλκιδικής) 4ος: Γκουγκούδης (Σερρών)