-
0
16:57

16:57

Πρώτο στραβοπάτημα για τον Απόλλωνα Σμύρνης στο πρωτάθλημα κόντρα σε μία ομάδα που μετά την ΑΕΚ έμεινε όρθια και με την "Ελαφρά Ταξιαρχία".

16:56

Λήξη αναμέτρησης, 0-0.

16:54

90'+3: Στη θέση του Τσιλούλη ο Ξέρρας για τους γηπεδούχους.

16:52

90'+1: Τσόπελας αντί Μπιτέλη για την Αναγέννηση Καρδίτσας.

16:51

16:50

89': Στη θέση του Σιατραβάνη ο Γκούφας για τον Απόλλωνα.

16:48

Πιέζει ο Απόλλων, αλλά δεν βρίσκει χώρους.

16:46

85': Κίτρινη στον Σμίλτο.

16:44

83': Σκοράρει ο Διαμαντόπουλος, αλλά υποδεικνύεται σε αντικανονική θέση.

16:42

81': Ο Κύργιας βγάζει τη σέντρα για τον αμαρκάριστο Δεληζήση, εκείνος κάνει το σουτ αλλά είναι κάκιστο.

16:39

Πιέζει ο Απόλλων για το γκολ.

16:35

75': Σέντρα-σουτ από τον Βαλεριάνο, δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Σιατραβάνης.

16:30

70': Εκτελείται κόρνερ, ο Δεληζήσης παίρνει την κεφαλιά και ο Πρίφτης μπλοκάρει εύκολα.

16:25

65': Στη θέση του Τζέκου ο Ντιατά για την Αναγέννηση.

16:23

63': Στη θέση του Τζάνη ο Αλμπάνης για τον Απόλλωνα.

16:18

58': Δυνατό σουτ ο Μπλέντι, εύκολα μπλοκάρει ο Χιώτης.

16:13

53': Στη θέση του Κάσσου ο Τσιάρας για τον Απόλλωνα.

16:10

Ψάχνουν ξανά τα πατήματά τους οι δύο ομάδες.

16:06

16:05

15:49

15:48

45'+1: Κίτρινη στον Δεληζήση.

15:47

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:46

43': Κίτρινη στον Κάσσο.

15:44

40': Κίτρινη στον Χιώτη.

15:43

40': Αποβάλλεται ο Δημόπουλος για σπρώξιμο στον Κάσσο την ώρα της σύρραξης. Με δέκα η Αναγέννηση Καρδίτσας.

15:42

39': Στα χέρια οι παίκτες των δύο ομάδων για μία φάση που οι φιλοξενούμενοι δεν τήρησαν το fair play.

15:40

37': Δυνατό σουτ του Δημόπουλου, άουτ η μπάλα.

15:38

35': Κίτρινη στον Πουρτουλίδη.

15:36

Δεν βρίσκει τους χώρους που θα ήθελε ο Απόλλων.

15:31

Ισορροπημένο το ματς έως τώρα, δεν υπάρχει κάτι αξιοσημείωτο στα τελευταία λεπτά.

15:26

Περίπου 1000 φίλαθλοι βρίσκονται στην σκεπαστή εξέδρα του ΔΑΚ, ενώ υπάρχουν και 15 φίλοι του Απόλλωνα Σμύρνης.

15:21

19': Από πάσα του Τζέκου ο Μπιτέλης κάνει το σουτ και ο Χιώτης μπλοκάρει με ευκολία.

15:20

18': Ο Φέτσης εκτελεί φάουλ από μακριά, ο Χιώτης δεν καταφέρνει να μπλοκάρει και η μπάλα φεύγει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

15:16

14': Εξαιρετική πάσα του Μπιτέλη, ο Τζέκος πλασάρει εντός περιοχής και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

15:11

9': Ο Τζάνης εκτελεί φάουλ, ο Διαμαντόπουλος πιάνει γυριστή κεφαλιά και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Πρίφτη.

15:09

7'; Ο Τζάνης κάνει το πλασέ από το ύψος του πέναλτι και ο Πρίφτης αποκρούει.

15:07

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:02

15:01

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της αεροπορικής τραγωδίας στην Κολομβία.

14:59

Στον αγωνιστικό χώρο βγαίνουν οι δύο ομάδες.

14:56

Βροχερός ο καιρός στην Καρδίτσα.

14:53

Το απόλυτο έχει έως τώρα στο πρωτάθλημα η "Ελαφρά Ταξιαρχία", η οποία όμως μεσοβδόμαδα ηττήθηκε στο Κύπελλο με 3-0 από τον Ηρακλή.

14:49

Από την ισοπαλία με την ΑΕΚ για το Κύπελλο προέρχονται οι Καρδιτσιώτες, οι οποίοι στο τελευταίο τους ματς πρωταθλήματος είχαν χάσει εντός έδρας από τη Σπάρτη.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Αναγέννησης Καρδίτσας με τον Απόλλωνα Σμύρνης ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Πρίφτης, Καραγιάννης, Δημόπουλος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Φέτσης, Σμίλτος, Μπλέντι, Τζέκος, Μπιτέλης, Τσιλούλης.
Χιώτης, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Κύργιας, Πάνος, Πουρτουλίδης, Διαμαντόπουλος, Σιατραβάνης, Ρομάνο, Τζάνης, Κάσσος.
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων) Βοηθοί: Τζάνης (Τρικάλων), Διαμάντης (Έβρου) 4ος: Μάντζιος (Ηπείρου)