0
16:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα!

16:51

Ο Ολυμπιακός φτάνει τις 8 νίκες συνολικά στο πρωτάθλημα και πέντε εντός έδρας μετά το 4-0 επί του Λεβαδειακού.

16:51

90'+3': Τέλος του αγώνα!

16:48

90'+1': Ο Μιλιάζες εκτελεί κόρνερ από δφεξιά για τον Λεβαδειακό, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

16:48

+3' καθυστερήσεων

16:47

90': Ο Μιλιβόγιεβιτς εκτελεί φάουλ από το ημικύκλιο της περιοχής πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

16:46

Ο Κολομβιανός είχε δίπλα του τον αμαρκάριστο Ανδρούτσο σε κενή εστία.

16:45

87': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Πάρντο φεύγει πίσω από τη σέντρα με τον Ναμάσκο ν' αποκρούει στο τετ-α-τετ!

16:44

86': Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Φιγκέιρας διώχνει την τελευταία στιγμή μετά από εξαιρετική ενέργεια του Τόνι Σίλβα.

16:44

86': Ο Σεμπά εκτελεί και ο Ντα Κόστα παίρνει την κεφαλιά πάνω στον Ναμάσκο.

16:43

86': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από αριστερά με τον Σεμπά να εκτελεί και τον Ουόν να παραχωρεί νέο κόρνερ.

16:42

85': Ο Ολυμπιακός εξακολουθεί να πιέζει τον Λεβαδειακό που αδυνατεί να κρατήσει τη μπάλα. Προφανώς οι φιλοξενούμενοι έχουν παραδεχθεί την ήττα τους...

16:39

81': Ο Ολυμπιακός απέχει ελάχιστα προκειμένου να συμπληρώσει 17 συνεχόμενες νίκες ως γηπεδούχος απέναντι στον Λεβαδειακό.

16:38

80': Ενθουσιασμός πια στις εξέδρες. Άλλαξε το κλίμα εντελώς! Και σύνθημα κατά των αντιπάλων του Ολυμπιακού με χιούμορ… «Συμμαχία πες αλεύρι το πρωτάθλημα τελείωσε Νοέμβρη».

16:36

79': Μακρινό σουτ του Πάρντο καταλήγει στο αριστερό δοκάρι του Ναμάσκο! Ο Μολδαβός βρήκε τη μπάλα!

16:35

Τα 9 γκολ έφτασε ο Ιντέγιε στο πρωτάθλημα με τον Μιλιβόγιεβιτς να πετυχαίνει τέσσερα και τον Φορτούνη να βρίσκει δίχτυα για δεύτερη φορά.

16:35

77': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καρντόσο αντικαθιστά τον Ιντέγιε.

16:34

Ο Ολυμπιακός παίζει πιο γρήγορα συγκριτικά με την προηγούμενη εβδομάδα και τους ποδοσφαιριστές να κάνουν λιγότερες επαφές. Αυτό κάνει τη διαφορά μέχρι στιγμής.

16:32

Ο Πάρντο... πάτησε για τον Ντε λα Μπέγια που σεντράρει από δεξιά και ο Ιντέγιε κάνει το 4-0 με κεφαλιά!

16:32

74': ΓΚΟΛ!!! 4-0 για τον Ολυμπιακό!

16:31

73': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μάρτινς περνά ο Ανδρούτσος.

16:31

73': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Καλτσάς αντικαθιστά τον Μαχαίρα.

16:30

Στον Ολυμπιακό ζήτησαν νωρίτερα -δικαιολογημένα- πέναλτι σε ανατροπή του Ιντέγιε από τον Μουλόπουλο.

16:30

72': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Πάρντο αντικαθιστά τον Ελιονούσι.

16:29

71': Λάθος του Τόνι Σίλβα επωφελείται ο Σεμπά που "κόβει" στο πέναλτι και ο Φορτούνης πλασάρει στην αριστερή γωνία του Ναμάσκο!

16:28

70': ΓΚΟΛ! 3-0 για τον Ολυμπιακό!

16:28

Ο Μιλιβόγιεβιτς σουτάρει στην αριστερή γωνία του Ναμάσκο!

16:27

69': ΓΚΟΛ!!!! 2-0 για τον Ολυμπιακό!

16:26

68': Κίτρινη κάρτα στον Ζεζίνο για σκληρό μαρκάρισμα στον Φορτούνη.

16:24

66': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από αριστερά. Ο Φορτούνης εκτελεί διώχει ο Τριποτσέρης.

16:23

65': Μακρινό σουτ του Φορτούνη, άουτ.

16:22

Στις εξέδρες επικρατεί δυσφορία για την εικόνα που παρουσιάζει ο Ολυμπιακός.

16:20

62': Σε θέση οφσάιντ -σωστά- υποδεικνύεται ο Μάντζιος.

16:19

61': Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Βασιλείου πασάρει υποδειγματικά στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού για τον Γιακουμάκη που πλασάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λεάλι!

16:18

Σε ρόλο κεντρικού μέσου θα οπισθοχωρήσει ο Ζεζίνιο δίπλα στον Μαχαίρα. Ο νεοεισελθών Βασιλείου περνά ως δεξιός εξτρέμ. Σε διάταξη 4-4-2 έχει μετατραπεί η διάταξη του Λεβαδειακού. Ο Μάντζιος έχει ως στήριγμα τον Γιακουμάκη με τον Τόνι Σίλβα να κινείται ως αριστερός εξτρέμ.

16:17

60': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου αντικαθιστά τον Κουλιμπαλί.

16:17

59': Ο Σεμπά εκτελεί κόρνερ από αριστερά, διώχνουν οι φιλοξενούμενοι.

16:16

58': Ο Φορτούνης ανοίγει στον Σεμπά από αριστερά και εκείνος "κόβει" στο πέναλτι προς τον Ιντέγιε, παρεμβάλλεται ο Τριποτσέρης και διώχνει τη μπάλα.

16:15

57': Ο Ζεζίνιο συνεργάζεται με τον Μάντζιο που κάνει ασθενές πλασέ πάνω στον Λεάλι!

16:14

55': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται -σωστά- ο Ελιονούσι.

16:10

52': Ο Μάρτινς εκτελεί από δεξιά και ο Κουλιμπαλί παραχωρεί νέο κόρνερ.

16:09

51': Σέντρα του Φορτούνη και ο Ουόν παραχωρεί κόρνερ.