16:53

16:53

Λήξη αναμέτρησης, 1-1 το τελικό σκορ. Ισοπαλία πέρυσι, ισοπαλία και φέτος.

16:52

90'+4: Απευθείας κόκκινη στον Στανισάβλιεβιτς, με δέκα θα ολοκληρώσει το ματς και ο Πλατανιάς. Έχει αποπειραθεί να κουτουλήσει τον Τασουλή.

16:51

90'+3: Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Από τις κόντρες η μπάλα πάει στον Μανούσο, εκείνος κάνει δυνατό σουτ από μέσα αριστερά και ο Γιαννιώτης αποκρούει. Μεγάλο λάθος του Σιώπη που δεν έδιωξε.

16:50

90'+1: Κίτρινη στον Ντεβέσα.

16:48

16:47

90': Κίτρινη στον Ντίνα.

16:44

87': Κίτρινη στον Γιακουμάκη.

16:44

86': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη.

16:41

84': Στη θέση του Ανσαριφάρντ ο Ενγκόγκ για τον Πανιώνιο.

16:38

Ο Ντίνας κάνει ωραία ενέργεια, ο Γουνδουλάκης γυρνάει για τον εντελώς αμαρκάριστο Μανούσο και ο τελευταίος από τη μικρή περιοχή σκοράρει.

16:37

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:35

Στο έδαφος ο Μανούσος, προσωρινή διακοπή.

16:33

75'; Ωραίο σουτ από τον Ντεβέσα, αποκρούει ο Γιαννιώτης.

16:32

74': Προσπαθεί με γυριστή κεφαλιά να σκοράρει ο Μανούσος και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:30

73': Κόρνερ για τον Πλατανιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:29

72': Στη θέση του Φούντα ο Γκιοατά για τον Πανιώνιο.

16:26

68': Ντίνας αντί Κάργα για τον Πλατανιά.

16:24

67': Κίτρινη στον Γκνιάτιτς για θέατρο.

16:23

66': Με δέκα ο Πανιώνιος, παίρνει τελικά δεύτερη κίτρινη ο Βλάχος. Φαινόταν ότι θα γίνει. Του μιλούσε συνεχώς ο Κόρμπος αλλά τελικά δεν απέφυγε την αποβολή.

16:21

63': Ο Ανσαρφάρντ από πλάγια επιλέγει συρτή πάσα στο δεύτερο δοκάρι, ο Φούντας κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει ψηλά.

16:20

62': Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Περνά η μπάλα για τον Ανσαριφάρντ, εκείνος με λόμπα κρεμά τον Σωτηρίου και ο Καρυπίδης σώζει.

16:19

62': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Φούντας βγαίνει φάτσα με τον Σωτηρίου και ο τελευταίος αποκρούει με τα πόδια.

16:18

60': Ο Στανισάβλιεβιτς αντί του Μουνάφο για τον Πλατανιά.

16:15

58': Στη θέση του Σαββίδη ο Μασούρας για τον Πανιώνιο.

16:13

56': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Πολύ ωραία αντεπίθεση, ο Βλάχος κάνει το γύρισμα, ο Ανσαριφάρντ στρώνει στον Φούντα και ο Σωτηρίου αποκρούει το σουτ του τελευταίου.

16:13

Να ηρεμήσει τον Βλάχο που έχει κάρτα προσπαθεί ο Κόρμπος.

16:10

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Γκνιάτιτς.

16:09

Αργός ο ρυθμός του παιχνιδιού.

16:05

Οι λιγοστοί οπαδοί του Πανιωνίου είναι αυτοί που ακούγονται από την έναρξη του αγώνα.

16:02

46': Γουνδουλάκης αντί Γιορέντε για τον Πλατανιά.

16:02

16:01

15:47

15:47

45'+1 Κίτρινη στον Βλάχο.

15:46

15:45

Δεν έχει κινδυνέψει σχεδόν καθόλου ο Πανιώνιος, ο οποίος κοντρολάρει το παιχνίδι.

15:41

Προσωρινή διακοπή, στο έδαφος ο Φούντας.

15:39

Ικανοποιημένος ο Μιλόγεβιτς, επικροτεί τους ποδοσφαιριστές του.

15:35

Κυκλοφορεί την μπάλα ο Πλατανιάς.

15:31

31': Δυνατό σουτ εκτός περιοχής από τον Φούντα, ψηλά η μπάλα.

15:30

Κορυφή πλέον παίζει ο Μανούσος, στα πλάγια βγαίνει ο Γιακουμάκης.

15:28

Ο Μπεν εκτελεί το φάουλ που είχε κερδίσει ο Ανσαριφάρντ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Πολύ ωραία η εκτέλεση, έμεινε άγαλμα ο Σωτηρίου.

15:28

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

15:26

26': Ο Ανσαριφάρντ κλέβει από τον Κάργα, πάει να μπει μόνος του στην περιοχή και ο στόπερ του Πλατανιά τη γλιτώνει με κίτρινη.

15:24

24': Κάνει το γύρισμα από αριστερά εντός περιοχής ο Τασουλής και ο Σωτηρίου μπλοκάρει.

15:21

21': Βγαίνει γρήγορα ο Σωτηρίου και προλαβαίνει τον Ανσαριφάρντ.

15:17

16': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Ντεβέσα εκτελεί φάουλ, ο Μανούσος κάνει το πλασέ στην κίνηση και ο Γιαννιώτης αποκρούει.

15:14

Να πάρει πρωτοβουλίες και να προσπαθεί να επιτίθεται κατά μέτωπο ζήτησε ο Μιλόγεβιτς από τον Ανσαριφάρντ.

15:10

9': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το εκτελεί ο Φούντας και περνά ανεκμετάλλευτο.

15:07

7': Κάνει σέντρα στην πλάτη της άμυνας ο Τασουλής, δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας ο Ανσαριφάρντ.

15:04

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

15:01

14:58

14:55

Με τρίποντο ο Πλατανιάς ξεφεύγει από τις τελευταίες θέσεις, ενώ ο Πανιώνιος πιάνει στη δεύτερη θέση τον ΠΑΣ Γιάννινα.

14:52

Να σπάσει την... κατάρα θέλει ο Πανιώνιος που δεν έχει κερδίσει ποτέ τον Πλατανιά στην έδρα του. Υπενθυμίζεται πως οι "κυανέρυθροι" δεν έπαιξαν μεσοβδόμαδα για το Κύπελλο γιατί αναβλήθηκε το ματς τους με τον Κισσαμικό.

14:48

Επτά αγωνιστικές χωρίς νίκη είναι οι Κρητικοί, οι οποίοι τουλάχιστον στο Κύπελλο χαμογέλασαν την Τρίτη κερδίζοντας τη Σπάρτη.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πλατανιά με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Στάθης, Κάργας, Καρυπίδης, Γκνιάτιτς, Μουνάφο, Γιορέντε, Ντεβέσα, Μανούσος, Γιακουμάκης.
Αναπ: Κοκκαλάς, Αποστολόπουλος, Γουνδουλάκης, Μενδρινός, Ντίνας, Πριντέτα, Στανισάβλιεβιτς.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Σαββίδης, Φούντας, Μπεν, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Ενγκόγκ, Αντωνιάδης, Ολαϊτάν, Καθάριος, Γκιοατά, Μασούρας.
Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Κουράκης (Ηρακλείου), Φωτόπουλος (Αθηνών) 4ος: Φουκάκης (Ηρακλείου)