4
21:23

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:22

Ήταν εμφανής η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες. Σε κανένα σημείο του ματς δεν αγχώθηκαν οι "ερυθρόλευκοι"

21:22

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 4-0 για τον Ολυμπιακό.

21:20

21:17

Σύνθημα στα χείλη των οπαδών του Ολυμπιακού έγινε ο Καρντόσο από τον οποίο του ζητούν να βάλει ένα γκολ.

21:14

Να τελειώσει το ματς περιμένουν πλέον οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.

21:09

Κυκλοφορούν την μπάλα οι "ερυθρόλευκοι" χωρίς διάθεση να πετύχουν άλλο γκολ.

21:05

77': Τσιμίκας αντί Ντε λα Μπέγια για τον Ολυμπιακό.

21:03

Στο έδαφος ο Καμπιάσο, προσωρινή διακοπή.

21:02

74': Κίτρινη στον Μποτία.

21:01

72': Καλό σουτ από τον Καρντόσο, άουτ η μπάλα.

20:59

71': Βαρούχας αντί Φουρλάνου για τον ΑΟΧ.

20:58

69': Σκοράρει ο Καρντόσο, αλλά το γκολ του ακυρώνεται. Ωραία ενέργεια από τον φορ του Ολυμπιακού, καλό και το τελείωμά του αλλά ο βοηθός κρίνει πως ο Φιγκέιρας επηρεάζει τη φάση. Ήταν εκτεθειμένος και μπροστά από την εστία του Αθανασίου.

20:55

67': Κόρνερ για τα Χανιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:53

65': Στη θέση του Μανθάτη ο Ανδρούτσος για τον Ολυμπιακό.

20:50

Έχει πέσει ο ρυθμός.

20:46

58': Στη θέση του Λύρα ο Σταματής για τον ΑΟΧ.

20:42

Ο Μαρίν ψάχνει τον Καρντόσο, αλλά βγαίνει έγκαιρα ο Αθανασίου.

20:38

Μακρινό σουτ από τον Πάρντο, ο οποίος στέλνει την μπάλα σχεδόν στο παραθυράκι. Εξαιρετικό γκολ ο Κολομβιανός που εκτέλεσε τον Αθανασίου και έκανε το 0-4.

20:37

49': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:37

49': Βγαίνει έγκαιρα ο Χουτεσιώτης και μπλοκάρει.

20:34

46': Ντούμος αντί Νικολόπουλου για τον ΑΟΧ.

20:33

46': Καρντόσο αντί Ιντέγιε για τον Ολυμπιακό.

20:33

20:33

20:19

20:18

20:15

Κόρνερ από τον Μαρίν, ο Θεολόγου βάζει το πόδι του για να μην πάρει κεφαλιά ο Ιντέγιε και τελικά σκοράρει σε βάρος της ομάδας του για το 0-3.

20:15

42': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:12

40': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Φιγκέιρας μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει και δυνατό σουτ και ο Αθανασίου αποκρούει.

20:10

37': Καλό σουτ από τον Φιγκέιρας, αποκρούει ο Αθανασίου.

20:09

36': Αδύναμο σουτ από τον Πάρντο εκτός περιοχής, εύκολα ο Αθανασίου.

20:07

34': Αδύναμο σουτ εκτός περιοχής από τον Ιντέγιε, εύκολα μπλοκάρει ο Αθανασίου.

20:05

Σε μονόλογο των Πειραιωτών έχει εξελιχθεί η αναμέτρηση, δεν μπορεί με τίποτα να κρατήσει μπάλα ο ΑΟΧ.

20:02

Στο 32-68% η κατοχή μπάλας για τον Ολυμπιακό.

19:58

Ωραία κάθετη από τον Μπουχαλάκη για τον Φιγκέιρας, εκείνος κάνει το γύρισμα και ο Ιντέγιε από τη μικρή περιοχή πλασάρει για το 0-2.

19:57

25': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:56

23': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Από κοντά παίρνει την κεφαλιά ο Ιντέγιε και ο Θεολόγου διώχνει με το κεφάλι. Φαινόταν να πηγαίνει άουτ πάντως η μπάλα.

19:53

20': Ο Ιντέγιε κάνει συρτό αδύναμο σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

19:49

Ο Φιγκέιρας από δεξιά κάνει το γύρισμα για τον Ιντέγιε, εκείνος δεν πιάνει το γυριστό, αλλά ο επερχόμενος Καμπιάσο με ωραίο ευθύβολο σουτ εκτελεί τον Αθανασίου. Διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι πως η μπάλα στο γύρισμα είχε περάσει τη γραμμή.

19:49

16': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:45

12': Στο έδαφος ο Θεολόγου, πετάει την μπάλα έξω ο Μαρίν.

19:42

9': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ.

19:39

6': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Δυνατό διαγώνιο σουτ από μέσα αριστερά από τον Πάρντο, διώχνει ο Δαμιανάκης στη μικρή περιοχή με κεφαλιά.

19:38

5': Μακρινό σουτ από τον Νικολόπουλο, άουτ η μπάλα.

19:37

Αρκετοί οι φίλαθλοι των "ερυθρόλευκων" που βρίσκονται στις εξέδρες.

19:33

19:32

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της αεροπορικής τραγωδίας στην Κολομβία. Ανάμεσα σε αυτά και σχεδόν όλη η ομάδα της Σαπεκοένσε.

19:31

Βραβεύτηκαν οι Πέτρος Μαρινάκης και Σταύρος Καλαϊτζιδάκης.

19:28

19:25

Κατά χρονική σειρά ΑΕΚ, Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ δεν νίκησαν και θα είναι αν μη τι άλλο εντυπωσιακό αν δεν τα καταφέρει ούτε ο Ολυμπιακός. Βέβαια μόνο οι "πράσινοι" ηττήθηκαν και κινδυνεύουν να μείνουν εκτός Κυπέλλου από τόσο νωρίς.

19:23

Με 3-0 είχαν νικήσει τον Πλατανιά οι Πειραιώτες, οι οποίοι γνωρίζουν ότι με τρίποντο εξασφαλίζουν την πρόκρισή τους.

19:19

Ήττα από τη Σπάρτη με 4-0 στο πρώτο ματς του Κυπέλλου για τον ΑΟΧ, ο οποίος θα προσπαθήσει απλώς να φανεί ανταγωνιστικός κόντρα στον Ολυμπιακό και να πάρει ίσως ένα καλό αποτέλεσμα κυρίως για την ψυχολογία του.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι των Χανίων με τον Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΧΑΝΙΑ
Αθανασιάδη, Ζέρης, Ηρακλής, Θεολόγου, Δαμιανάκης, Φουρλάνος, Γκεμίσης, Τσουκάνης, Νικολόπουλος, Μάνιας, Λύρας.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Χουτεσιώτης, Φιγκέιρας, Μποτία, Ρομαό, Ντε λα Μπέγια, Καμπιάσο, Μπουχαλάκης, Μανθάτης, Πάρντο, Μαρίν, Ιντέγιε.
Αναπ: Λεάλι, Βούρος, Τσιμίκας, Μάρτινς, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Καρντόσο.
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας) Βοηθοί: Βλάσσης (Λασιθίου), Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου) 4ος: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)