Οι «βυσσινί» πάτησαν τον αντίπαλο όμως αρκέστηκαν σε μία επαγγελματική νίκη.

16:51

Τέλος αγώνα: AEΛ - Πανελευσινιακός 2-1.

16:50

90+5': Κίτρινες σε Δημόπουλο και Ποτουρίδη για "κοκορομαχία".

16:50

Μικρή ένταση στον αγωνιστικό χώρο, που εκτονώνεται γρήγορα.

16:50

90+5': Κίτρινη για ανόητο και σκληρό φάουλ του Ναζλίδη στον Γραικό.

16:47

90+2': Σέντρα σουτ του Κόντορ, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

16:45

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

16:44

89': Κακό τελείωμα ο Μασούρας, έπειτα από πάσα του Χοτζάλι. Χλιαρή γκρίνια στην εξέδρα.

16:42

87': Κίτρινη για θέατρο στον Κουτσιανικούλη. Υπάρχει επαφή με τον Κορομηλά, αλλά ορθώς δεν δίνεται πέναλτι.

16:41

Ο Τσιώλης δίνει εντολή στον Χοτζάλι να σουτάρει, όποτε του δίνεται η ευκαιρία.

16:40

85': Κόρνερ από αριστερά για την ΑΕΛ, ο Ουρτάδο δίνει κοντά στον Κόντορ, εκείνος του γυρίζει ξανά, σέντρα, o Nαζλίδης σουτάρει πάνω στον Σουλιώτη, η μπάλα απομακρύνεται.

16:38

Η ΑΕΛ έχει σταθερά την κατοχή της μπάλας και... βολιδοσκοπεί συνεχώς την περιοχή του ακίνδυνου Πανελευσινιακού.

16:35

Ο Τσιώλης υπενθυμίζει στον Ποτουρίδη να μην κινείται σε χώρους πλην κέντρου.

16:34

79': Ακόμα ένα κόρνερ, αυτή τη φορά από δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

16:33

78': Εικοστό κόρνερ για την ΑΕΛ, εκτελείται από αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται.

16:30

75': O Nαζλίδης εκτελεί, ο Τσούπρος σταματά την πορεία της μπάλας.

16:29

74': Kίτρινη στον Τσούπρο και φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ.

16:27

72': Τρίτη αλλαγή και για τον Πανελευσινιακό. Ο Ναούμ στη θέση του Αγγελούδη.

16:27

72': Κόρνερ από αριστερά για την ΑΕΛ, ο Γκόμεζ δεν αντιδρά καλά, αλλά η μπάλα απομακρύνεται.

16:26

70': Διαγώνιο σουτ του Ουρτάδο, η μπάλα πολύ άουτ.

16:25

Τα κόρνερ είναι 18-0 στο 70'!

16:25

70': Κόρνερ από δεξιά κερδίζει ο Χοτζάλι, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:22

68': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανελευσινιακό. Ο Παλαιολόγος στη θέση του Καζνέτσι.

16:21

66': Oφσάιντ ο Καπός. Σωστή η απόφαση.

16:19

64': Κόρνερ για την ΑΕΛ από αριστερά. Ο Κόντορ εκτελεί με πάσα, ο Ναζλίδης στρώνει δεξιά στον Χοτζάλι, εκείνος πιάνει ένα δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

16:18

Πίεση ζητά ο Τσιώλης, νευρικός ο Δημόπουλος.

16:17

62': Και τρίτο κόρνερ! Η μπάλα φτάνει στον Γκόλια, ο οποίος δεν κοντρολάρει καλά, ο Γκόμεζ μπλοκάρει.

16:17

62': Ακόμα ένα κόρνερ.

16:16

61': Νέο κόρνερ από αριστερά για την ΑΕΛ.

16:16

60': Κίτρινη στον Γκόμεζ.

16:14

59': Κόρνερ παραχωρεί ο Γραικός για την ΑΕΛ από αριστερά. Κοντινή πάσα, σέντρα ο Κουτσιανικούλης, άστοχη κεφαλιά ο Γκόλιας.

16:10

56': Τρεις αλλαγές για την ΑΕΛ! Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Αβραάμ, ο Ναζλίδης στου Ντοντό και ο Χοτζάλι στου Λαμπρόπουλου.

16:09

Η τάξη αποκαθίσταται γρήγορα, με συρτό διαγώνιο πλασέ του παντελώς αμαρκάριστου Αβραάμ, έπειτα από βαθιά μπαλιά του Ποτουρίδη.

16:09

54': ΓΚΟΛ! ΑΕΛ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2-1!

16:08

Το Όσκαρ αποτελεσματικότητας... απονέμεται στον Πανελευσινιακό.

16:07

Σέντρα του Ζέλιου, η μπάλα αλλάζει πορεία στον Σουλιώτη, ο Αγγελούδης παίρνει μία πανέμορφη κεφαλιά και οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίζουν στην πρώτη τελική τους προσπάθεια!

16:06

51': ΓΚΟΛ! ΑΕΛ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 1-1!

16:04

Ο Αβραάμ αρχίζει δεξιά και ο Ντοντό αριστερά για την ΑΕΛ.

16:03

Σε διάταξη 5-4-1 συνεχίζουν οι φιλοξενούμενοι.

16:01

46': Πρώτη αλλαγή για τον Πανελευσινιακό. Ο Μέξης στη θέση του Στόγιου.

16:01

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.