0
16:58

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια.

16:56

Πολύ καλό παιχνίδι στα Περιβόλια με τον Πλατανιά να παίρνει την νίκη έναντι της Σπάρτης με 1-0. Ένα ημίχρονο για τις δύο ομάδες.

16:51

Τέλος της αναμέτρησης. Το γκολ του Γουνδουλάκη έκρινε το παιχνίδι, με τον Πλατανιά να επικρατεί με 1-0 της Σπάρτης.

16:49

90+4': Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Γιορέντε έκανε την σέντρα από τα αριστερά, αναστάτωση μέσα στην περιοχή της Σπάρτης και ο Βελλίνης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

16:46

90+1: Μεγάλη φάση για την Σπάρτη με τον Βελλίνη, από πολύ καλό σημείο μέσα στην περιοχή, να τσιμπάει την μπάλα και να την στέλνει πολλά μέτρα άουτ.

16:45

16:43

87': Καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Ο Ντιλαβέρ μπήκε στην περιοχή έδωσε στον Ηλιάδη, αλλά εκείνος δεν πρόλαβε να πλασάρει αφού κόπηκε από τους αμυντικούς, με την μπάλα να βγαίνει σε κόρνερ.

16:42

87': Κίτρινη κάρτα για τον Αναστασόπουλο.

16:41

85': Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο δραστήριος Γιορέντε έκανε την σέντρα από τα αριστερά και ο Γουνδουλάκης με κεφαλιά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.

16:40

85': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ηλιάδης αντί Μενδρινού στον αγωνιστικό χώρο.

16:40

84': Τρίτη αλλαγή για την Σπάρτη. Κατσίκης αντί Οικονομόπουλου.

16:38

82': Οφσάιντ για τον Πλατανιά. Τρεις παίκτες έφυγαν στην πλάτη της άμυνας των αμυντικών της Σπάρτης και ο Γιορέντε υποδείχτηκε εκτεθειμένος. Οριακή η φάση.

16:34

78': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Κάργας αντί Τσουράκη στον αγωνιστικό χώρο.

16:33

77': Καλή ευκαιρία για την Σπάρτη. Ο Ηλιόπουλος μέσα από την δεξιά πλευρά της περιοχής έκανε το σουτ, απομάκρυνε ο Κοκκαλάς και στην συνέχεια ο Αναστασόπουλος έστειλε την μπάλα με σουτ στην κίνηση ψηλά άουτ.

16:31

75': Οφσάιντ για τον Πλατανιά. Λανθασμένη υπόδειξη από τον επόπτη.

16:30

74': Σουτ του Μπανούση έξω από την περιοχή, πολλά μέτρα άστοχο.

16:29

73': Κόρνερ του Γουνδουλάκη από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Κραβαρίτης. Καλή η εκτέλεση του μέσου του Πλατανιά.

16:26

70': Αναστασάκος δέχτηκε την μπάλα από τα αριστερά στο ύψος του πέναλτι, όμως το σουτ που έκανε πέρασε λίγο άουτ.

16:25

70': Αλλαγή για τον Πλατανιά. Μέσα ο Στάθης, έξω ο Ντίνας.

16:24

69': Κόρνερ με τον Ηλιόπουλο από τα δεξιά στπο δεύτερο δοκάρι, απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πλατανιά.

16:23

68': Ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Στανισλαβιεβιτς να κάνει το σουτ από έξω δεξιά, με τον Κραβαρίτη να μπλοκάρει

16:21

66': Κόρνερ από τα δεξιά για την Σπάρτη, στο πρώτο δοκάρι παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του ο Γιορέντε. Εν τέλει παραρχώρησε κόρνερ.

16:18

61': Αναγκαστική αλλαγή για την Σπάρτη. Μέσα οι Βελλίνης αντικαθιστώντας τον Μπουντόπουλο.

16:17

58': Πρώτη αλλαγή για την Σπάρτη. Μπαίνει ο Ηλιόπουλος στην θέση του Καρτσαμπά.

16:15

56': Κόρνερ για τον Πλατανιά από τα αριστερά με τον Μενδρινό, μπλοκάρε σταθερά ο Κραβαρίτης.

16:10

54': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Μενδρινός απέφυγε τους αντιπάλους του, μπήκε κατα μέτωπο στην περιοχη, έκανε το σουτ αλλά ο Κραβαρίτης απέκρουσε. Στην συνέχεια της φάσης ο Τσουράκης απέφυγε τον τερματοφύλακα της Σπάρτης αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

16:09

52': Κίτρινη κάρτα για τον Στανισλαβιεβίτς

16:07

Ο Γιορέντε έκανε χαμηλή σέντρα από τα αριστερά και ο επερχόμενος Γουνδουλάκης από το ύψος της μικρής περιοχής, πρόλαβε τους αμυντικούς και δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1-0.

16:07

51': ΓΚΟΛ για τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ!

16:04

50': Κόρνερ από τα δεξιά με τον Μενδρινό, ο Στανισλαβιεβίτς έβαλε άτσαλα το σώμα αλλά κατάφερε να πάρει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να περνά λίγο άουτ.

16:03

47': Ο Γουνδουλάκης προσπαθεί να προλάβει την μπάλα από τα δεξιά, ωστόσο ο Κραβαρίτης βγαίνει από την εστία του και απομακρύνει σε πλάγιο.

16:01

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

15:56

Από το 30' και μετά βελτιώθηκε η εικόνα του Πλατανιά, ωστόσο λίγο πριν το φινάλε του πρώτου 45λέπτου, η Σπάρτη είχε την μεγαλύτερη ευκαιρία στο παιχνίδι.

15:44

Λήξη του πρώτου μέρους. Στο 0-0 Πλατανιάς και Σπάρτη, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων.

15:43

Ένα λεπτό έξτρα χρόνου.

15:40

42': Τεράστια ευκαιρία για την Σπάρτη. Ο Μπουντόπουλος μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή του Πλατανιά, δυνατό σουτ από θέση τετ-α-τετ, η μπάλα ένα μέτρο έξω απ' το δεξί δοκάρι του Κοκκαλά.

15:33

35': Μακρινό σουτ Μπουντόπουλου, απελπιστικά άστοχο.

15:31

34': Κόρνερ για την Σπάρτη με τον Μπουντόπουλο, απομακρύνει με γροθιές ο Κοκκαλάς.

15:30

33': Οφσάιντ ο Τσουράκης. Σωστή υπόδειξη του διαιτητή.

15:29

31': Πολύ μακρινό σουτ του Αναστασάκου από τα δεξιά, μπλοκάρει σταθερά ο Κραβαρίτης. Είχε καλύτερες επιλογές ο επιθετικός του Πλατανιά.

15:28

30': Μικρή διακοπή στον αγώνα. Ο Μπουντόπουλος χτυπημένος στον αγωνιστικό χώρο.

15:26

28': Κόρνερ για τον Πλατανιά από τα δεξιά με τον Ντίνα, περνά ανεκμετάλλευτο.

15:24

26': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Σέντρα Γιορέντε από τα αριστερά, κεφαλιά από τον αφύλακτο Γουνδουλάκη στην καρδιά της άμυνας της Σπάρτης, ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι του Κραβαρίτη.

15:22

25': Κόρνερ Ντίνα από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά Καρυπίδη αλλά χωρίς δύναμη, μπλοκάρει εύκολα ο Κραβαρίτης.

15:20

Στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, η Σπάρτη στέκεται καλύτερα, πιέζει ψηλά και είναι σαφώς πιο επιθετική από τον Πλατανιά, που ψάχνει τα πατήματά του.

15:14

16': Οφσάιντ ο Γουνδουλάκης. Καθαρά εκτεθειμένος ο μέσος του Πλατανιά.

15:12

14': Σέντρα σουτ Αναστασόπουλου από τα αριστερά, μαζεύει ο Κοκκαλάς.

15:09

11': Σουτ Αναστασόπουλου έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Αναστασάκο και καταλήγει άουτ.

15:06

8': Οφσάιντ ο Μπουντόπουλος. Σώστή υπόδειξη.

15:04

7': Μακρινό σουτ του Μπουντόπουλου, κανένα πρόβλημα για τον Κοκκαλά.