-
0
19:07

19:06

Μετά την ΑΕΚ στραβοπατάει και ο ΠΑΟΚ. Όλα αυτά πριν το ντέρμπι των "αιωνίων". Μεγάλη νίκη για τους Νεοσμυρνιώτες που προσπερνούν τους Θεσσαλονικείς.

19:06

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0.

19:05

Πιέζει ο ΠΑΟΚ, αντέχει ο Πανιώνιος.

19:03

90'+2: Κίτρινη στον Ρισβάνη.

19:01

90': Κίτρινη στον Βλάχο.

18:59

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18:56

86': Καθάριος αντί Τασουλή για τον Πανιώνιο.

18:55

Έχει πρόβλημα ο Τασουλής, είναι στο έδαφος και φαίνεται να πονάει αρκετά.

18:51

81': Στη θέση του Κουλούρη ο Αθανασιάδης για τον ΠΑΟΚ.

18:51

80': Στη θέση του Ανσαριφάρντ ο Ενγκόγκ για τον Πανιώνιο.

18:47

76': Ο Λέοβατς εκτελεί φάουλ, ο Κουλούρης παίρνει αδύναμη κεφαλιά και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

18:44

Στο 59% η κατοχή για τον ΠΑΟΚ.

18:40

70': Κίτρινη στον Μπεν.

18:39

69': Λέοβατς αντί Μαλεζά για τον ΠΑΟΚ. Στόπερ θα πάει ο Κρέσπο.

18:38

68': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά, ο Μαλεζάς τη δεύτερη και με γυριστό ο Κουλούρης τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

18:38

68': Αντωνιάδης αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο. Θα πάει μπακ ο Κύπριος και μπροστά του ο Τασουλής.

18:34

64': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Περέιρα βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Μάτος πιάνει γυριστή κεφαλιά και η μπάλα πάει ελάχιστα έξω.

18:33

63': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο ΠΑΟΚ και περνά ανεκμετάλλευτο.

18:31

61': Κίτρινη στον Μαλεζά.

18:30

Στις εξέδρες του γηπέδου βρίσκεται μεταξύ άλλων ο Γιώργος Βασιλειάδης, ο νέος υφυπουργός Αθλητισμού, και ο Νίκος Παππάς.

18:27

Έχει ανοίξει το ματς και ο ΠΑΟΚ δείχνει ιδιαίτερα ευάλωτος στα μετόπισθεν.

18:24

54': Κίτρινη στον Μασούρα.

18:22

52': Κίτρινη στον Κρέσπο.

18:19

49': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μυστακίδης κάνει το γύρισμα και ο ανενόχλητος Περέιρα με τον Γιαννιώτη εξουδετερωμένο στέλνει την μπάλα ψηλά.

18:18

48': Καλό σουτ από τον Ανσαριφάρντ από το ημικύκλιο, άουτ η μπάλα.

18:17

46': Ροντρίγκες αντί Χαρίση για τον ΠΑΟΚ.

18:16

18:15

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:01

17:55

41': Κίτρινη στον Ανσαριφάρντ.

17:51

37': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Το εκτελεί ο Περέιρα, ο Μάτος παίρνει την κεφαλιά και ο Κουλούρης δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας.

17:48

34': Πολύ ωραίο γύρισμα από τον Μασούντ, δεν βρίσκει για λίγο την μπάλα ο Μασούρας.

17:46

32': Κίτρινη στον Μάτος.

17:43

29': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Περέιρα το εκτελεί και ο Ρισβάνης απομακρύνει.

17:40

25': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Γίνεται η σέντρα από δεξιά από τον Μάτος, ο Περέιρα παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Γιαννιώτη. Έχει ακουμπήσει και την μπάλα ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου.

17:39

25': Ωραία ενέργεια από τον Μυστακίδη, κακή όμως η πάσα του.

17:35

Πολύ κακός ο ΠΑΟΚ, μοιάζει χαμένος προς το παρόν.

17:32

18': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Βλάχος βγάζει ωραία σέντρα από δεξιά, ο Ανσαριφάρντ πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

17:29

Ο Μασούντ βγάζει εξαιρετική πάσα για τον Μπεν, εκείνος από μέσα δεξιά κάνει το γύρισμα για τον Ανσαριφάρντ και ο τελευταίος εκτελεί από τη μικρή περιοχή για το 1-0. Τον έχουν χάσει εντελώς οι στόπερ του ΠΑΟΚ.

17:28

14': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

17:24

10': Νέο κόρνερ για τον Πανιώνιο. Και αυτό με πάσα και περνά ανεκμετάλλευτο.

17:23

9': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, καθώς ο Μάτος πρόλαβε την τελευταία στιγμή τον Ανσαριφάρντ.

17:22

Αρκετά τα λάθη στις μεταβιβάσεις, ο ένας δίνει την μπάλα στον άλλον.

17:19

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

17:15

17:12

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:08

Από την ήττα-σοκ κόντρα στην Καραμπάκ προέρχονται οι "ασπρόμαυροι", οι οποίοι την προηγούμενη αγωνιστική νίκησαν την ΑΕΚ με γκολ του Μάτος στο φινάλε.

17:04

Τέσσερα ματς χωρίς γκολ έχει ο Πανιώνιος σε όλες τις διοργανώσεις και ψάχνει τρόπο να αντιδράσει. Τελευταία του νίκη το διπλό επί του Ηρακλή.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον ΠΑΟΚ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Μασούντ, Μπεν, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Ενγκόγκ, Αντωνιάδης, Σαββίδης, Πατσατζόγλου, Καθάριος, Βουκελάτος
Γλύκος, Μάτος, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Κρέσπο, Κάνιας, Χαρίσης, Σακχόφ, Μυστακίδης, Περέιρα, Κουλούρης.
Αναπ: Μπρκιτς, Λέοβατς, Τσίμιροτ, Μπίσεσβαρ, Αθανασιάδης, Κίτσιου, Ροντρίγκες.
Διαιτητής: Κύζας (Δράμας) Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου) 4ος: Γκράνας (Ξάνθης)