Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:22

Η Ένωση χάνει και πάλι έδαφος, μία μέρα πριν το ντέρμπι και έτσι σε κάθε περίπτωση δεν θα εκμεταλλευτεί στραβοπάτημα των "αιωνίων".

21:21

Λήξη αναμέτρησης, 2-2 το τελικό σκορ. Έντονες αποδοκιμασίες από τον κόσμο της ΑΕΚ. Χωρίς νίκη παραμένει στη Σούπερ Λίγκα ο Μοράις.

21:21

90'+3: Μονοκόμματο στη κίνηση πιάνει ο Βάργκας από δεξιά, δεν προλαβαίνει να βρει ο Πέκχαρτ την μπάλα και να της αλλάξει πορεία.

21:20

90'+2: Ο Βάργκας κάνει τη σέντρα, ο Αλμέιδα παίρνει την κεφαλιά και ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει.

21:18

21:17

90': Ο Αλμέιδα σκοράρει, αλλά το γκολ του ακυρώνεται. Είναι σε θέση οφσάιντ ο Πορτογάλος, σωστή η απόφαση του βοηθού.

21:16

88': Κόρνερ για τον Ατρόμητο.

21:15

Εκνευρισμός πλέον στους παίκτες της ΑΕΚ.

21:11

83': Κίτρινη στον Μάνταλο.

21:10

83': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Λημνιός φεύγει μόνος του με τον Ανέστη, αλλά ο τελευταίος βγαίνει γρήγορα και αποκρούει.

21:08

80': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Η μπάλα πάει στον εντελώς ανενόχλητο Αλμέιδα από το γύρισμα του Βάργκας και εκείνος σουτάρει πάνω στον Γκορμπούνοφ.

21:06

78': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Λε Ταλέκ φεύγει στην πλάτη της άμυνας της ΑΕΚ και αστοχεί από μέσα δεξιά.

21:05

77': Πέκχαρτ αντί Χριστοδουλόπουλου για την ΑΕΚ.

21:04

Ο Ούμπιντες κάνει από πολύ μακριά κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ και ισοφαρίζει σε 2-2! Τραγικό λάθος του Ανέστη. Φάνηκε να το ήθελε ο Αργεντινός αυτό που έκανε. Εντυπωσιακό γκολ

21:03

75': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

21:01

73': Ο Μάνταλος δίνει στον Αλμέιδα, εκείνος βγάζει σέντρα, ο Χριστοδουλόπουλος παίρνει την κεφαλιά και ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει.

20:59

Ο Μπρίτο δίνει στον Λε Ταλέκ, εκείνος από μέσα αριστερά κάνει διαγώνιο σουτ και μειώνει σε 2-1. Ήταν αμαρκάριστος ο Γάλλος, πολύ κακή η αντίδραση της άμυνας των "κιτρινόμαυρων"

20:59

71': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:57

69': Από πολύ δύσκολη γωνία ο Αραβίδης κάνει το σουτ και αστοχεί.

20:56

68': Μπρίτο αντί Βασιλείου για τον Ατρόμητο.

20:53

Παραμένει στο 53% η κατοχή για τον Ατρόμητο, όπως είχαμε πει και στο πρώτο ημίχρονο.

20:50

63': Δεν ήταν αρκετό το γκολ για να τον κρατήσει στο γήπεδο. Στη θέση του Ροντρίγκες ο Βάργκας για την ΑΕΚ.

20:48

Ο Ροντρίγκες μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, κάνει διαγώνιο σουτ και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία για το 2-0. Ο Αργεντινός, μάλιστα, ήταν έτοιμος να βγει.

20:48

60': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:44

56': Λημνιός αντί Στόιτσεφ για τον Ατρόμητο.

20:43

55': Επικίνδυνο γύρισμα από τον Χριστοδουλόπουλο, δεν μπορεί με προβολή ο Αλμέιδα να φτάσει την μπάλα.

20:41

53': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος βγάζει τη σέντρα, ο Μάνταλος παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει τον Γκορμπούνοφ.

20:38

50': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:34

46': Ζησόπουλος αντί Κεϊτά για τον Ατρόμητο.

20:33

20:31

20:17

20:16

45': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Εξαιρετική η κάθετη του Ούμπιντες, ο Βασιλείου φεύγει μόνος του και αστοχεί. Ήταν πάντως ελάχιστα πιο μπροστά ο παίκτης του Ατρομήτου.

20:13

43': Καλό σουτ από τον Χριστοδουλόπουλο εκτός περιοχής, λίγο έξω φεύγει η μπάλα.

20:12

42': Ο Αλμέιδα κάνει δυνατό σουτ και στέλνει την μπάλα πολύ έξω.

20:09

39': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιντες το εκτελεί, ο Φυτανίδης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:05

35': Πάνω στον Τσιγκρίνσκι το σουτ του Στόιτσεφ.

20:04

Έχουν πάρει οι φιλοξενούμενοι τα ηνία του ματς, αλλά είναι υπερβολικά φλύαροι.

20:01

Είναι εμφανές πως ο Ατρόμητος δυσκολεύεται να παίξει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας. Είναι λογικό να είχε προετοιμαστεί διαφορετικά.

19:57

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:54

24': Βολίδα από τον Γκάλο στην κλειστή γωνία του Γκορμπούνοφ, ο οποίος αποκρούει.

19:53

Προσπαθούν οι Περιστεριώτες να κυκλοφορήσουν την μπάλα, τους πιέζει η ΑΕΚ για να τους δυσκολέψει.

19:50

Στο 53% η κατοχή για τον Ατρόμητο.

19:47

16': Αδύναμο σουτ από τον Ροντρίγκες, εύκολα ο Γκορμπούνοφ.

19:46

15': Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Το εκτελεί ο Ούμπιντες και μπλοκάρει ο Ανέστης.

19:42

11': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Εκτελείται με πάσα από τον Ροντρίγκες, ο Γκάλο βγάζει τη σέντρα, ο Γιόχανσον παίρνει την κεφαλιά και ο Γκορμπούνοφ μπλοκάρει.

19:38

Ο Κορακάκης ζητά από τον Λε Ταλέκ να πιέζει τον Τσιγκρίνσκι για να μην του επιτρέπει να κατεβάζει με άνεση την μπάλα.

19:34

Λάθος διώξιμο από τον Κιβρακίδη, η μπάλα πάει στον Μάνταλο και εκείνος από μέσα δεξιά με ωραίο σουτ νικά τον Γκορμπούνοφ.

19:33

2': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:32

19:29

19:25

Λίγος ο κόσμος στο ΟΑΚΑ.

19:21

Ανεβασμένος ο Ατρόμητος από τη στιγμή που έκατσε στον πάγκο του ο Κορακάκης. Μοναδική του ήττα αυτή της προηγούμενης αγωνιστικής με 0-1 από τον Ολυμπιακό.

19:18

Την πρώτη του νίκη σε παιχνίδι πρωταθλήματος με την Ένωση αναζητά ο Μοράις μετά τη λευκή ισοπαλία με τον Πανιώνιο και την ήττα στην Τούμπα από τον ΠΑΟΚ.

19:15

Καλησπέρα σας, το ματς της ΑΕΚ με τον Ατρόμητο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ανέστης, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Γιόχανσον, Μάνταλος, Ροντρίγκες. Χριστοδουλόπουλος, Αραβίδης, Αλμέιδα.
Αναπ: Μπάρκας, Λαμπρόπουλος, Μπακάκης, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Βάργκας και Πέκχαρτ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κεϊτά, Ουμπίδες, Μπάγκα, Στόιτσεφ, Βασιλείου, Λε Ταλέκ.
Αναπ: Ν. Παπαδόπουλος, Κατράνης, Κοντοές, Ζησόπουλος, Μπρίτο, Λημνιός, Δ. Παπαδόπουλος
Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας) Βοηθοί: Νικολαΐδης, Νατσιόπουλος (Μακεδονίας) 4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)