Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια.

19:06

Λήξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός και Ξάνθη αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

19:05

90+4': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, εκτελεί ο Μιλιάζες χωρίς επιτυχία.

19:04

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Νιέτο για διαμαρτυρία.

19:03

90': Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:02

89': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, αντί του Μαχαίρα ο Καλτσάς.

19:02

90': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο κερδίζει τις κόντρες και από το ύψος της περιοχής σουτάρει με δύναμη, η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από τα καρέ του Ναμάσκο.

19:01

88': Κόρνερ για την Ξάνθη, εκτελεί ο Νιέτο, διώχνουν οι αμυντικοί.

18:56

84': Κίτρινη κάρτα στον Φλίσκα.

18:55

83': Τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη, ο Νιέτο μπαίνει στη θέση του Βασιλακάκη που τραυματίστηκε.

18:52

80': ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό! Ο Μιλιάζες εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, η άμυνα της Ξάνθης χάνει τον Γουόν που αφύλακτος εκτελεί από τα τρία μέτρα τον Ζίβκοβιτς ισοφαρίζοντας σε 1-1.

18:51

79': Κίτρινη κάρτα στον Λάζιτς.

18:48

76': Σουτ του Μάντζιου από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Ζίβκοβιτς.

18:44

72': Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη, στη θέση του Καμαρά περνάει ο Φλίσκας.

18:42

70': Γύρισμα του Καραμπουέ, πλασάρει από δύσκολη θέση ο Βασιλείου, η μπάλα περνάει αρκετά μέτρα άουτ.

18:41

69': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Βασιλείου αντί του Γιακουμάκη.

18:39

67': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιλιάζες, μπλοκάρει εύκολα ο Ζίβκοβιτς.

18:34

62': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, που παραχωρεί ο Καρασαλίδης. Εκτέλεσε ο Μιλιάζες, διώνει με το κεφάλι ο Βασιλακάκης.

18:33

61': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπαξεβανίδης αντί του Χατζητερζόγλου.

18:32

60': Εκτελεί το κόρνερ ο Μιλιάζες, η μπάλα φτάνει έξω από την περιοχή στον Καραμπουέ που σουτάρει άστοχα.

18:31

59': Σουτ του Μαχαίρα, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

18:29

Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο ο Λεβαδειακός, όμως δεν έχει κάνει την κλασική ευκαιρία.

18:27

55': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Καραμπουέ στη θέση του Μεντί.

18:24

52': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, εκτελεί ο Μιλιάζες, κακή επιλογή του Κουλιμπαλί που σουτάρει στα... τυφλά και φυσικά άστοχα.

18:23

51': Ο Μάντζιος καθυστερεί να κάνει το γύρισμα, ο Λισγάρας τον προλαβαίνει και παραχωρεί κόρνερ.

18:18

46΄: Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, δεν έγιναν αλλαγές.

18:03

Μετριότατο το θέαμα στο πρώτο ημίχρονο, ο Λεβαδειακός έχει αρκεστεί σε ανούσια υπεροχή με ελάχιστες τελικές, ενώ η Ξάνθη δείχνει εμφανή διάθεση να χτυπήσει στην κόντρα. Το κατάφερε μία φορά και άγγιξε το δεύτερο τέρμα στην ευκαιρία του Γιουνές.

18:02

18:01

45+': Ο Μάντζιος γίνεται αποδέκτης της μπάλας εντός περιοχής, όμως κλείνεται και το σουτ του καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

17:59

45': Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:57

42': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ντε Λούκας βρίσκει από δεξιά τον Λάζιτς και εκείνος κάνει παράλληλη μπαλιά σον Γιουνές που από πλεονεκτική θέση δεν μπορεί να κάνει σωστά την προβολή και η μπάλα φεύγει άουτ.

17:56

Η διπλή ζώνη άμυνας των φιλοξενούμενων συνεχίζει να δυσκολεύει τη ζωή των παικτών του Λεβαδειακού.

17:54

39': Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

17:52

37': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό, εκτελεί ο Μιλιάζες χωρίς να το αξιοποιήσουν οι γηπεδούχοι.

17:50

35': Κόρνερ για την Ξάνθη. Ο Λουσέρο στην εκτέλεση, φάουλ στον Ναμάσκο από τον Βασιλακάκη στη μικρή περιοχή.

17:48

33': Εκτέλεση φάουλ του Ντε Λούκας από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Λουσέρο που από το ύψος της περιοχής πιάνει άστοχο βολέ.

17:47

32': Κίτρινη κάρτα στον Χατζητερζόγλου.

17:46

31': Κόρνερ για την Ξάνθη, ο Βασιλακάκης σουτάρει με δύναμη εκτός περιοχής, στα σώματα των αμυντικών.

17:45

30': Ο Μάντζιος ελίσσεται ωραία έξω από την περιοχή και βρίσκει τον Γιακουμάκη, όμως εκείνος κλείνεται από τους αμυντικούς και η ευκαιρία χάνεται.

17:44

29': Σέντρα-σουτ του Γιακουμάκη, μπλοκάρει εύκολα ο Ζίβκοβιτς.

17:41

27': Κίτρινη κάρτα στον Κουλιμπαλί, για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντε Λούκας.

17:37

22': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη! Σέντρα του Λάζιτς, ξεχασμένος στην περιοχή ο Γιουνές με ωραία κεφαλιά σημαδεύει την αριστερή γωνία του Ναμάσκο, που βρίσκει τη μπάλα με τα ακροδάχτυλα όμως δεν μπορεί να σταματήσει την πορεία της προς τα δίχτυα.

17:36

21': Ο Ντε Λούκας εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν οι αμυντικοί.

17:35

21': Από το ύψος της μεσαίας γραμμής επιχειρεί να ξεγελάσει τον Ναμάσκο ο Χατζητερζόγλου, διώχνει με άνεση σε κόρνερ ο γκολκίπερ των Βοιωτών.

17:30

Εχει ανεβάσει κάπως στροφές ο Λεβαδειακός, χωρίς όμως να γίνεται ιδιαίτερα απειλητικός.

17:26

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Ράτκο Ντόστανιτς ήδη σήκωσε για ζέσταμα τους Καλτσά και Καραμπουέ.

17:25

Παιχνίδι κέντρου στο πρώτο δεκάλεπτο, καμία εκ των δύο ομάδων δεν αναλαμβάνει ιδιαίτερη πρωτοβουλία.

17:21

7': Ο Μιλιάζες εκτελεί το κόρνερ, ακίνδυνη κεφαλιά πιάνει ο Ουόν, η μπάλα στα χέρια του Ζίβκοβιτς.

17:20

6΄: Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Εκτελεστής ο Μιλιάζες, η μπάλα φτάνει στον Μάντζιο που προσπαθεί να την προωθήσει με το κεφάλι στα δίχτυα, νέο κόρνερ παραχωρεί ο Γιουνές που επεμβαίνει.

17:19

5': Κόρνερ για την Ξάνθη, που παραχωρεί ο Μιλιάζες. Εκτελεί ο Ντε Λούκας και περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:15

17:12

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

17:11

Οι Ακρίτες προέρχονται από το 0-0 που παραχώρησαν στην Κέρκυρα και βρίσκονται στην 9η θέση με 9 βαθμούς, τρέχοντας αήττητο έξι αγώνων.

17:10

Οι Βοιωτοί είναι στην 13η θέση με 7 βαθμούς, ερχόμενοι από την ήττα στην Τρίπολη από τον Αστέρα (1-0).

17:01

Καλησπέρα σας, η αναμέτρηση του Λεβαδειακού με την Ξάνθη θα ξεκινήσει σε περίπου 15 λεπτά.

01:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Λεβαδειακού με την Ξάνθη ξεκινά στις 17.15.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Μεντί (55' Καραμπουέ), Ουόν, Μιλιάζες, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας (90' Καλτσάς) , Ζεζίνιο, Τόνι Σίλβα, Γιακουμάκης (69' Βασιλείου), Μάντζιος.
Αναπ: Μοσχονάς, Μάγκας, Καραμπουέ, Καλτσάς, Βασιλείου, Τριποτσέρης, Τόπι.
ΞΑΝΘΗ
Ζίβκοβιτς, Καρασαλίδης, Λισγάρας, Γουάλας, Βασιλακάκης (83' λ.τρ. Νιέτο), Χατζητερζόγλου (61' Μπαξεβανίδης), Καμαρά (72' Φλίσκας), Ντε Λούκας, Λουσέρο, Λάζιτς, Γιουνές.
Αναπ: Ζαρόπουλος, Μπαξεβανίδης, Τριάδης, Ράνος, Φλίσκας, Νιέτο, Ορφανίδης.
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου) Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Κουράκης (Ηρακλείου). 4ος: Καλογερόπουλος (Αθηνών).