Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:23

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΣ με 2-1 στο Αγρίνιο.

21:21

90'+3: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κόντε μπαίνει στην περιοχή, δεν δίνει στον Ζάιρο που είναι δίπλα του, τελειώνει μόνος του τη φάση και σημαδεύει τον Κυριακίδη.

21:19

Στο έδαφος ο Πάουλο, προσωρινή διακοπή.

21:19

21:18

90': Κίτρινη στον Ζάιρο.

21:17

89': Σκόνδρας αντί Γαρουφαλιά για τον ΠΑΣ.

21:15

Στο έδαφος Γαρουφαλιάς, προσωρινή διακοπή.

21:12

84': Μουνιός αντί Ουάρντα για τον Παναιτωλικό.

21:11

83': Κίτρινη στον Λεντέσμα.

21:08

Τρομερή κάθετη του Γαρουφαλιά στον Μαμπουλού, εκείνος φεύγει ανενόχλητος στην πλάτη της άμυνας, περνά και τον Κυριακίδη και κάνει το 1-2.

21:08

80': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

21:07

80': Εξαιρετική κάθετη στον Κόντε, αλλά εκείνος κάνει πολύ κακό κοντρόλ και δίνει το δικαίωμα στον Κυριακίδη να μπλοκάρει την μπάλα.

21:05

78': Κίτρινη στον Γαρουφαλιά.

21:03

76': Φεύγει μόνος του ο Κόντε και σηκώνεται το σημαιάκι για οφσάιντ. Λάθος και αυτή η υπόδειξη.

21:03

75': Ο Τζημόπουλος σκοράρει, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του Μπέριου.

21:02

75': Καμαβουάκα αντί Φερέιρα για Λεντέσμα αντί Ροντρίγκες για τον Παναιτωλικό.

21:01

Στα δεξιά πηγαίνει τώρα ο Μαμπουλού και αριστερά ο Ζάιρο.

20:57

Ο Κοζορώνης εκτελεί κόρνερ, η μπάλα έρχεται ανά σε εκείνον, βγάζει σέντρα στο πρώτο δοκάρι και ο Μαμπουλού με καρφωτή κεφαλιά από τη μικρή περιοχή εκτελεί τον Κυριακίδη.

20:56

69': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

20:53

Κρατά μακριά από τα καρέ του τον ΠΑΣ ο Παναιτωλικός.

20:49

Στο 57% η κατοχή μπάλας για τον Παναιτωλικό.

20:47

59': Μαμπουλού αντί Γιάκου για τον ΠΑΣ.

20:45

57': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Ο Φερέιρα το εκτελεί, ο Τομανέ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:43

55': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Βγαίνει η σέντρα από δεξιά, ο Μαρκόφσκι πιάνει γυριστό από το σημείο του πέναλτι και αστοχεί.

20:40

53': Ο Μπουκουβάλας βγάζει τη σέντρα και ο αμαρκάριστος Κόντε χάνει το κοντρόλ.

20:37

50': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:33

20:31

20:17

20:15

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:12

Ο Φερέιρα κάνει μακρινό σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Μπέριο, αλλάζει πορεία και καταλήγει αρχικά στο αριστερό δοκάρι του Περιστερίδη και στη συνέχεια στα δίχτυα.

20:12

43': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

20:07

38': Αντεπίθεση του ΠΑΣ, εξαιρετικό το τάκλιν του Κλέσιο στον Ζάιρο, ο οποίος έμπαινε στην περιοχή.

20:04

34': Ο Ουάρντα δοκιμάζει το πόδι του και δεν βρίσκει στόχο.

20:02

32': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Γιάκου, φοβερή και η επέμβαση του Κυριακίδη. Στη συνέχεια ο Μπέριος σκοράρει και υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Λάθος η απόφαση, κακώς ακυρώνεται το γκολ! Ακάλυπτος ήταν ο Κόντε.

20:01

31': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Το εκτελεί ο Φερέιρα και ο Γαρουφαλιάς απομακρύνει.

19:59

30': Κούτρης αντί Ναδάλες για τον ΠΑΣ.

19:58

29': Μακρινό σουτ από τον Κλέσιο, εύκολα ο Περιστερίδης.

19:57

Φαίνεται ότι έχει πρόβλημα ο Ναδάλες, ο οποίος έχει πέσει στο χορτάρι.

19:53

24': Ο Κλέσιο δοκιμάζει το πόδι του, ο Περιστερίδης χάνει την μπάλα και ο Μαρκόφσκι από κοντά δεν σημαδεύει σωστά. Ο Σέρβος, πάντως, υποδείχτηκε ούτως ή άλλως σε θέση οφσάιντ.

19:49

20': Κοντρολάρει ο Μαρκόφσκι, κάνει και το σουτ και κερδίζει κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:46

17': Βρίσκει λίγο χώρο, σουτάρει και αστοχεί ο Πάουλο.

19:45

Αρκετά τα λάθη και πολλές κακές επιθέσεις από τις δύο ομάδες.

19:42

13': Σουτ του Γαρουφαλιά από το ημικύκλιο, πολύ ψηλά η μπάλα.

19:41

12': Κίτρινη στον Ροντρίγκες.

19:37

7': Ο Γιάκος κάνει σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:36

6': Ο Ουάρντα κάνει αδύναμη κεφαλιά και ο Περιστερίδης μπλοκάρει την μπάλα.

19:32

3': Δεν συνεννοούνται Ροντρίγκες και Κυριακίδης, ο Ζάιρο πάει να μπει στη φάση, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού τον σταματά με τα πόδια.

19:30

19:27

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:25

Ματς ιδιαίτερης σημασίας το συγκεκριμένο για τις δύο ομάδες λόγω των μονομαχιών τους στο παρελθόν και της γεωγραφικής τους τοποθεσίας. Χαρακτηρίζεται ντέρμπι της δυτικής Ελλάδας.

19:22

Δύο νίκες στη σειρά μετρούν οι Ηπειρώτες με τελευταία την εμφατική τεσσάρα επί της ΑΕΛ.

19:18

Από την ήττα κόντρα στον Λεβαδειακό προέρχονται οι Αγρινιώτες.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Κλέσιο, Κούσας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Πάουλο, Μάκος, Φερέιρα, Τομανέ, Ουάρντα, Μαρκόφσκι.
Αναπ: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Μουνιός, Ρότσα, Λεντέσμα, Χαντάκιας, Καμαβουάκα
Περιστερίδης, Μπέριος, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Μπουκουβάλας, Ναδάλες, Γαρουφαλιάς, Κοζορώνης, Γιάκος, Ζάιρο, Κόντε.
Αναπ: Πασχαλάκης, Δώνης, Καρανίκας, Κούτρης, Βιδάλ, Σκόνδρας, Μαμπουλού
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών) Βοηθοί: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Γκαβέρας (Αχαΐας) 4ος: Κομίνης (Θεσπρωτίας)