Καλοί σε γενικές γραμμές οι "πράσινοι", οι οποίοι υποδέχονται την Πέμπτη τη Σταντάρ και στη συνέχεια πηγαίνουν στο Φάληρο να αντιμετωπίσουν τον Ολυμπιακό.

16:52

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Παναθηναϊκό με 2-0.

16:51

90'+4: Κίτρινη στον Αγγελόπουλο.

16:49

90'+2: Απευθείας φάουλ από τον Εμποκού, με γροθιές ο Περνίς.

16:48

16:45

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

16:41

84': Στη θέση του Λουντ ο Μίγγας για τον Παναθηναϊκό.

16:41

83': Κίτρινη στον Μπαρτολίνι.

16:38

80': Ο Μπεργκ κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και ο Περνίς αποκρούει.

16:36

79': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή! Κυνηγόπουλος και Πασάς συνεργάζονται εξαιρετικά και ο πρώτος από ιδανική θέση αστοχεί!

16:35

78': Στη θέση του Λάμπρου ο Κυνηγόπουλος για τον Ηρακλή.

16:34

77': Έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι. Είναι πεσμένος ο Ρούσσος, αλλά τα χέρια του σε δεύτερο χρόνο πάνε στην μπάλα.

16:32

Πέφτει σταδιακά ο ρυθμός.

16:28

Απελευθερωμένοι πλέον οι "πράσινοι", βγάζουν κάποιες ωραίες συνεργασίες.

16:24

67': Αγγελόπουλος στη θέση του Λεοζίνιο για τον Ηρακλή.

16:24

67': Στη θέση του Λέτο ο Ιμπάρμπο για τον Παναθηναϊκό.

16:22

Ενοχλήσεις φαίνεται να νιώθει ο Λεοζίνιο, θα δούμε εάν θα συνεχίσει.

16:21

63': Κίτρινη στον Πασά.

16:20

Παίρνει την μπάλα ο Εμποκού από πλάγια αριστερά, συγκλίνει προς τα μέσα και με ωραίο τελείωμα σημαδεύει αρχικά το αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια τα δίχτυα για το 2-0.

16:19

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:15

Ο Λέτο τροφοδοτεί τον Μπεργκ, ο Μπαρτολίνι τον εμποδίζει, από τις καραμπόλες η μπάλα πηγαίνει στον Λέτο και εκείνος προ κενής εστίας σκοράρει.

16:15

58': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

16:13

56': Έντονες διαμαρτυρίες του Αμανατίδη για φάουλ που δεν δόθηκε στον Λεοζίνιο από τον Ιβανόφ.

16:12

55': Στη θέση του Χουχούμη ο Εμποκού για τον Παναθηναϊκό.

16:10

53': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:07

50': Κίτρινη στον Ιντζόγλου.

16:03

46': Πασάς αντί Κούρου για τον Ηρακλή.

16:03

16:02

15:47

15:46

15:45

45': Κίτρινη στον Λέτο.

15:45

Στο έδαφος ο Λεοζίνιο, ο οποίος διαμαρτύρεται ότι τον χτύπησε ο Γουακάσο.

15:42

Καθυστερεί να διώξει ο Μοντέιρο, δίνει στον Περνίς, ο Γουακάσο του βάζει την κόντρα και η μπάλα φεύγει άουτ.

15:41

42': Κίτρινη στον Ρέις.