Για τρίτο σερί ματς χωρίς γκολ στην έδρα της η Ξάνθη.

19:08

Λήξη αναμέτρησης, 0-0.

19:05

90'+2: Στη θέση του Κόντου ο Ανδρεόπουλος για την Κέρκυρα.

19:04

19:02

88': Κίτρινη στον Κουτζαβασίλη.

18:58

85': Κίτρινη στον Λισγάρα.

18:54

81': Κίτρινη στον Καμαρά.

18:54

80': Ράνος αντί Γιουνές για την Ξάνθη.

18:53

80': Ντουαλά αντί Ζορμπά για την Κέρκυρα.

18:52

79': Νέα κεφαλιά του Τουράμ, δεν βρίσκει και πάλι στόχο.

18:46

73': Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Τουράμ παίρνει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά αστοχεί.

18:40

67': Γκόμες αντί Επστάιν για την Κέρκυρα.

18:36

63': Σουτ του Γιουνές εντός περιοχής, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

18:32

59': Μία από τα... ίδια στο πρώτο τέταρτο της επανάληψης, κάκιστο το θέαμα.

18:29

55': Αλλαγή για την Ξάνθη, ο Τριάδης στη θέση του Νιέτο.

18:27

54': Κόρνερ για την Ξάνθη, περνάει ανεκμετάλλευτο.

18:19

46': Εναρξη του β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18:04

Κακό θέαμα στο πρώτο ημίχρονο, ιδιαίτερα στα αρχικά 25 λεπτά όπου η Ξάνθη είχε εντελώς ανούσια κατοχή. Από εκεί και πέρα οι Φαίακες προσπάθησαν να φανούν απειλητικοί και το έκαναν κυρίως με τον Τουράμ.

18:03

45': Τέλος α' ημιχρόνου, χωρίς να κρατηθούν καθυστερήσεις.

17:56

38': Δοκάρι για την Κέρκυρα! Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Τουράμ, που γίνεται αποδέκτης της μπάλας από κάθετη του Ζορμπά, κάνει μία περιστροφή γύρω από τον εαυτό του και πλασάρει, η μπάλα βρίσκει το αριστερό δοκάρι και περνάει άουτ.

17:52

35': Κάθετη του Καμαρά στον Σπίνουλα που υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ.

17:50

33': Πρώτο σουτ για την Ξάνθη, εντελώς άστοχο από τον Νιέτο.

17:44

27': Ο Ιωάννου είχε απλωμένα τα χέρια του πάνω στον Λάζιτς, που πέφτει μέσα στην περιοχή, δεν υπάρχει κάτι επιλήψιμο.

17:43

26': Κίτρινη κάρτα στον Νίκιτς για σκληρό μαρκάρισμα στον Καμαρά.

17:42

24': Πρώτο κόρνερ για την Κέρκυρα με τον Ζαραδούκα, περνάει ανεκμετάλλευτο.

17:41

23': Ωραία ανάπτυξη των φιλοξενούμενων, σουτ του Τουράμ λίγο έξω από την περιοχή, πέφτει στην δεξιά του γωνία ο Ζίβκοβιτς και διώχνει σε κόρνερ.

17:39

22': Κίτρινη κάρτα στον Επστάιν.

17:33

16': Σέντρα του Καμαρά, κεφαλιά χωρίς δύναμη του Λάζιτς, μπλοκάρει εύκολα ο Κουτζαβασίλης.

17:31

14': Δυνατό σουτ του Τουράμ από μακρινή απόσταση, δεν ανησυχεί τον Ζίβκοβιτς.

17:29

11': Πιο κινητικοί οι γηπεδούχοι, όμως συναντούν δυσκολία στο να μεταφέρουν τη μπάλα κοντά στα καρέ των Φαιάκων.