16:49

16:49

Λήξη αγώνα, νίκη για την ΑΕΛ με 2-0.

16:46

90'+1: Στη θέση του Φατιόν ο Ναβάρο για την ΑΕΛ.

16:46

16:44

88': Κίτρινη στον Ρέντζα.

16:42

87': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ! Ο Μασούντ βγάζει τη σέντρα, ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

16:40

84': Στη θέση του Κόρμπου ο Ενγκόγκ για τον Πανιώνιο.

16:38

Τρομερή εκτέλεση φάουλ από τον Ναζλίδη, ο οποίος στέλνει την μπάλα σχεδόν στο δεξί παραθυράκι του Γιαννιώτη για το 2-0.

16:38

82': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

16:37

81': Κίτρινη στον Οικονόμου και φάουλ σε εξαιρετική θέση για την ΑΕΛ.

16:33

78': Σε θέση οφσάιντ ο Μασούντ, προσωρινή διακοπή.

16:30

75': Κίτρινη στον Μασούντ για διαμαρτυρία. Συμπλήρωσε τέσσερις και χάνει ένα από τα επόμενα τέσσερα ματς της ομάδας του.

16:30

75': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούντ εκτελεί φάουλ, ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

16:28

Στο 67% η κατοχή μπάλας για τον Πανιώνιο.

16:25

70': Στη θέση του Γιοβάνοβιτς ο Ποτουρίδης για την ΑΕΛ.

16:22

67': Μασούρας αντί Βλάχου για τον Πανιώνιο.

16:21

Δεν μπορεί να βγει από την άμυνά της η ΑΕΛ, χάνει με χαρακτηριστική άνεση την μπάλα.

16:17

Έχει ανεβεί αισθητά ο Πανιώνιος, αλλά του λείπει η καλή τελική επιλογη.

16:14

59': Μακρινό σουτ από τον Μασούντ, κανένα πρόβλημα για τον Ξενοδόχοφ.

16:14

58': Ο Ανσαριφάρντ κάνει σουτ εκτός περιοχής και ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει εύκολα.

16:11

56': Ντέλετιτς αντί Βαρέλα για την ΑΕΛ.

16:10

Στο έδαφος ο Βαρέλα, ζητούν φορείο για να βγει.

16:09

54': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν κόβει εξαιρετικά με το τακουνάκι και από μέσα αριστερά ο Τασουλής με διαγώνιο σουτ αστοχεί.

16:07

Τον Τέλετιτς ετοιμάζει ο Αναστασιάδης.

16:03

47': Κίτρινη στον Γιοβάνοβιτς.

16:02

46': Στη θέση του Αντωνιάδη ο Τασουλής για τον Πανιώνιο.

16:01

16:01

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

15:47

15:45

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:43

44': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Χαμηλά στο πρώτο δοκάρι εκτελεί ο Μπεν και διώχνει ο Ναζλίδης.

15:40

42': Κίτρινη στον Ναζλίδη.

15:38

39': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Πολύ κακή η εκτέλεση του Μασούντ, εύκολα απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

15:36

37': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Το εκτελεί ο Βαρέλα και η μπάλα απομακρύνεται από τον Κόρμπο.

15:34

Ένα ακόμη δυνατό μαρκάρισμα, αυτή τη φορά από τον Κόρμπο. Αρκετές οι διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.

15:32

Στο 58% η κατοχή μπάλας για τον Πανιώνιο.

15:31

32': Κάτι ανάμεσα σε πάσα και σουτ από τον Σιώπη, μπλοκάρει ο Ξενοδόχοφ.

15:28

29': Δοκιμάζει το πόδι του ο Ρισβάνης και είναι απελπιστικά άστοχος.

15:26

28': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Ο Ναζλίδης τροφοδοτεί τον Αβραάμ, εκείνος κάνει ωραίο σουτ στην κίνηση και σημαδεύει το αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη.

15:25

Προσπαθούν να συνέλθουν οι δύο ομάδες μετά την ένταση των προηγούμενων λεπτών.

15:21

Σωστή η αποβολή του Ουρτάδο, για την αντίδρασή του βλέπει την κόκκινη ο δεύτερος, αλλά θα μπορούσε και να τη γλιτώσει.

15:20

22': Κόκκινες σε Ουρτάδο και Φούντα από τον Καλογερόπουλο!

15:20

Στα χέρια οι παίκτες των δύο ομάδων, ξέφυγαν τα πράγματα από πολύ σκληρό φάουλ του Ουρτάδο στον Φούντα, τον οποίο έπιασε από τον λαιμό στη συνέχεια!

15:19

Παίρνει μέτρα σταδιακά ο Πανιώνιος.

15:16

Αντεπίθεση από τον Πανιώνιο σταματά με επιθετικό φάουλ του Ανσαριφάρντ. Όλα τα χάλασε ο Φούντας, κακή η τελική του πάσα.

15:13

Φαίνεται να μην μπορεί να συνεχίσει ο Φατιόν, είναι στο έδαφος μετά το μαρκάρισμα του Οικονόμου.

15:09

Ο Βαρέλα εκτελεί τον Γιαννιώτη. Πολύ δυνατό το σουτ του, ψηλά και αριστερά έστειλε την μπάλα.

15:09

10': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

15:08

9': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ! Ο Σιώπης κάνει τάκλιν, βρίσκει τον Βαρέλα όμως και τον ανατρέπει εντός περιοχής.

15:06

7': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο οποίος παίρνει δεύτερο σερί. Απευθείας άουτ βγαίνει η μπάλα από την εκτέλεση του Φούντα.

15:06

7': Δυνατό πλάγιο από τον Κόντορ, αλλά ο Ρισβάνης κόβει.

15:02

"Έχεις τρελαθεί;" ήταν η ατάκα του Αναστασιάδη προς τον Οικονόμου για τη δύναμη με την οποία έπεσε πάνω στον Ναζλίδη.

15:01

Εντονότατες διαμαρτυρίες από τον πάγκο της ΑΕΛ! Όλα ξεκίνησαν από ένα δυνατό μαρκάρισμα του Οικονόμου στον Ναζλίδη. Ωστόσο, δεν υπήρχε φάση γιατί είχε σφυρίξει ακριβώς πριν ο διαιτητής σε μαρκάρισμα που είχε προηγηθεί.

14:59

14:57

14:53

Τρία ματς χωρίς νίκη για τον Πανιώνιο σε όλες τις διοργανώσεις μετά το διπλό επί του Ηρακλή.

14:49

Τρεις ήττες σε όλες τις διοργανώσεις για τους "βυσσινί" που δεν έχουν νίκη μετά το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

14:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Πανιώνιο ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΑΕΛ
Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Γκόλιας, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Κόντορ, Φατιόν, Ουρτάδο, Βαρέλα, Αβραάμ, Ναζλίδης.
Αναπ: Καβουσάκης, Μαρουκάκης, Ντέλετιτς, Αναστασόπουλος, Ναβάρο, Σουλιώτης, Ποτουρίδης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Αντωνιάδης, Κόρμπος, Σιώπης, Μπεν, Φούντας, Μασούντ, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Ενγκόγκ, Τασουλής, Καθάριος, Μασούρας, Πατσατζόγλου, Σαββίδης
Διαιτητής: Καλογερόπουλος (Αθηνών) Βοηθοί: Δημητριάδης Καστοριάς, Κουρουμπίλια (Δυτικής Αττικής) 4ος: Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)