1
-
0
16:51

Μείνετε συντονισμένοι στο a-sports.gr για τους υπόλοιπους αγώνες της ημέρας. Καλό απόγευμα.

16:50

Γεμάτο ματς στους "Ζωσιμάδες" και με ένταση στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύθηκαν την ανωτερότητά τους στο μεγαλύτερο διάστημα και δικαίως πήραν τη νίκη.

16:50

Τέλος αγώνα: ΠΑΣ Γιάννινα - Ξάνθη 1-0.

16:49

90+4': Συνεχόμενα γεμίσματα στα καρέ του ΠΑΣ, η μπάλα απομακρύνεται.

16:49

90+4': Κίτρινη στον Ράνο.

16:49

90+3': Κίτρινη στον Σκόνδρα.

16:47

90+3': Κόρνερ από δεξιά για την Ξάνθη,

16:47

90+1': Ο Μαμπουλού εκτελεί και στέλνει την μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ζίβκοβιτς.

16:45

90': ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ! Το κερδίζει ο Κόντε από τον Χατζητερζόγλου. Σωστή η απόφαση.

16:43

88': Κίτρινη στον Ναδάλες.

16:42

88': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τον ΠΑΣ.

16:40

85': Κίτρινη στον Παπαγεωργίου.

16:36

Κορυφή ο Κόντε, δεξιά ο Μαμπουλού στο 5-4-1 του Πετράκη.

16:35

81': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κόντε στη θέση του Ζάιρο.

16:32

Διάλογο έχουν ανοίξει οι Λουτσέσκου και Μπέριος. Υπάρχει ένταση στο δεύτερο μέρος.

16:31

Ο Ζάιρο παίζει, πλέον, κυρίως δεξιά σε ρόλο χαφ-εξτρέμ, δίνει βοήθειες στον Καρανίκα. Το σύστημα του ΠΑΣ θυμίζει περισσότερο 5-4-1.

16:29

74': Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τον ΠΑΣ από αριστερά. Η φάση ολοκληρώνεται με επιθετικό φάουλ.

16:29

Αριστερός μπακ-χαφ ο Ναδάλες, πιο μπροστά ο Κούτρης.

16:28

73': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Ναδάλες στη θέση του Κοζορώνη.

16:26

Η Ξάνθη ζήτησε πέναλτι σε τρεις περιπτώσεις εντός δύο λεπτών! Σε όλες υπήρχε επαφή, αλλά δεν δικαιολογούν παράβαση.

16:24

69': Κίτρινη στον Γιουνές, ο οποίος βρίσκεται στο έδαφος έπειτα από επαφή με τον Μιχαήλ. Μικροένταση στην περιοχή του ΠΑΣ.

16:23

68': Κόρνερ από δεξιά για την Ξάνθη. Το παραχωρεί ο Μπέριος, περνά ανεκμετάλλευτο για την ακριτική ομάδα.

16:22

Παρτενέρ του Ράνου στην κορυφή θα είναι ο Γιουνές, ο Λάζιτς έχει μετακινηθεί αριστερά, ο Τριάδης παραμένει δεξιά, Ντε Λουκάς και Καμαρά στη μεσαία γραμμή. Σε 4-4-2 ο Λουτσέσκου.

16:21

66': Τριπλή αλλαγή για την Ξάνθη: Γιουνές αντί Νιέτο, Καμαρά αντί Βασιλακάκη και Ντε Λούκας αντί Ορφανίδη.

16:19

63': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη! Ωραίο γύρισμα του Νιέτο, ο Λάζιτς σουτάρει με τη μία και ο Πασχαλάκης τον σταματά. Νέο σουτ, ο Μπέριος παραχωρεί κόρνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο για την Ξάνθη.

16:16

61': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος στη θέση του Δώνη.