0
21:17

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

21:17

Μεγάλο κέρδος ο Πάρντο από το συγκεκριμένο ματς για τους Πειραιώτες, θετικός ήταν και ο Καρντόσο.

21:17

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 3-0 για τον Ολυμπιακό.

21:14

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:13

Στον χώρο του κέντρου παίζεται η μπάλα.

21:09

85': Απευθείας φάουλ από τον Ντομίνγκεζ, άουτ η μπάλα.

21:07

83': Μουνάφο αντί Ντεβέσα για τον Πλατανιά.

21:02

78': Στη θέση του Ρομαό ο Ανδρούτσος για τον Ολυμπιακό.

21:01

77': Ο Μπουχαλάκης βγάζει ωραία μπαλιά, ο Ντομίνγκεζ πιάνει σουτ στην κίνηση και η μπάλα πάει λίγο έξω. Θα ήταν εντυπωσιακό γκολ.

20:57

73': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Σιόβας, ο οποίος ήταν κοντά στο κόρνερ, λανθασμένη η υπόδειξη.

20:55

71': Βάντερσον αντί Ντίνα για τον Πλατανιά.

20:55

71': Κίτρινη στον Γιορέντε.

20:52

Ο Ελαμπντελαουί φεύγει στην πλάτη της άμυνας από την πάσα του Μπουχαλάκη και με διαγώνιο σουτ από μέσα δεξιά κάνει το 3-0.

20:52

68': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:50

Ο Σιόβας βγάζει τη σέντρα από αριστερά και ο Πάρντο με ωραία καρφωτή κεφαλιά από τα όρια της μικρής περιοχής εκτελεί τον Κοκκαλά για το 2-0.

20:50

66': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:49

65': Μανθάτης αντί Μαρίν για τον Ολυμπιακό.

20:45

62': Κλέβει ο Στάθης, αλλά η πάσα του για να βγει η αντεπίθεση κόβεται από τον Σιόβα.

20:41

58': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το εκτελεί ο Ντομίνγκεζ και η μπάλα απομακρύνεται.

20:39

55': Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί κόρνερ, ο Βιάνα παίρνει την κεφαλιά και ο Κοκκαλάς μπλοκάρει.

20:37

53': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Ντίνας.

20:33

49': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:30

20:29

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:16

20:15

Στο έδαφος ο Ηλιάδης, προσωρινή διακοπή.

20:12

42': Λάθος από τον Ντεβέσα που δίνει στον Καρντόσο, ο τελευταίος κάνει φαλτσαριστό σουτ από το ημικύκλιο και αστοχεί.

20:10

40': Δυνατή η μπαλιά του Μπουχαλάκη στον χώρο για τον Μαρίν.

20:07

37': Ο Ντίνας κάνει το σουτ από μέσα αριστερά, ο Λεάλι δεν συγκρατεί την μπάλα, αλλά η φάση σταματά εκεί, αφού ο Ηλιάδης ήταν σε θέση οφσάιντ.

20:03

Έχει ισορροπήσει ο Πλατανιάς σε γενικές γραμμές.

19:59

29': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Γουνδουλάκης, ο οποίος βρισκόταν πλάγια εντός περιοχής, λανθασμένη η υπόδειξη.

19:58

28': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Το εκτελεί ο Ντεβέσα και απομακρύνει ο Βιάνα.

19:55

25': Κόρνερ για τον Πλατανιά, ο Στανισάβλιεβιτς παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

19:54

24': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ντομίνγκεζ εκτελεί κόρνερ, ο Σιόβας παίρνει την κεφαλιά και ο Κοκκαλάς αποκρούει.

19:50

20': Σουτ από πολύ μακριά με τη μία κάνει ο Καρντόσο και η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια. Παίρνει το χειροκρότημα του κόσμου ο Παραγουανός.

19:49

18': Κίτρινη στον Στανισάβλιεβιτς.

19:45

Περιμένει ο Πλατανιάς παρά το 1-0. Γνωρίζει, άλλωστε, πως αν ανοιχτεί, θα κάνει εύκολο το έργο των γηπεδούχων.

19:41

Κυκλοφορούν την μπάλα οι Πειραιώτες.

19:38

8': Σκοράρει με κεφαλιά ψαράκι ο Μαρίν, αλλά η φάση έχει σταματήσει ακριβώς πριν για οφσάιντ του Καρντόσο.

19:35

Ο Ελαμπντελαουί τροφοδοτεί με κεφαλιά τον Πάρντο και εκείνος πιάνει γεμάτο σουτ από μέσα δεξιά και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνιά του Κοκκαλά.

19:35

5': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:33

3': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:31

19:28

19:25

Στους 19 βαθμούς η θερμοκρασία, καλός ο καιρός. Δεν είναι πολύς ο κόσμος στο γήπεδο.

19:22

Αρκετές οι αλλαγές στις ενδεκάδες από Μπέντο και Παράσχο.

19:19

Πρεμιέρα για φέτος στο Κύπελλο για τις δύο ομάδες, οι οποίες είχαν συναντηθεί και πέρυσι στο "Γ. Καραΐσκάκης" για τη φάση των ομίλων με τους Κρητικούς να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Λεάλι, Ελαμπντελαουί, Σιόβας, Βιάνα, Ρέτσος, Μπουχαλάκης, Ρομαό, Πάρντο, Ντομίνγκεζ, Μαρίν, Καρντόσο
Αναπ: Χουτεσιώτης, Μανθάτης, Μιλιβόγεβιτς, Ανδρούτσος, Σεμπά, Ιντέγιε, Φιγκέιρας.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Κοκκαλάς, Στάθης, Κάργας, Μπανανά, Γιορέντε, Στανισάβλιεβιτς, Ντεβέσα, Ντίνας, Γουνδουλάκης, Ηλιάδης, Ντιλαβέρ
Αναπ: Σωτηρίου, Μουνάφο, Τσουράκης, Ζίκο, Βάντερσον, Πριντέτα, Σκουλουδάκης
Διαιτητής: Ευαγγέλου (Αθηνών) Βοηθοί: Μεσσήνης (Αχαΐας), Μπέτσογλου (Κοριθνίας) 4ος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)