Εύκολη επικράτηση για τους "ασπρόμαυρους", δεν κατάφερε να τον κοντράρει η ΑΕΛ.

19:06

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΟΚ με 2-0.

19:04

90'+2: Κοντράρει η μπάλα στο σουτ του Ντέλετιτς και αποκρούει ο Μπρκιτς.

19:01

18:57

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του ματς.

18:53

81': Ο Κουλούρης κάνει το σουτ από μέσα δεξιά και ο Καβουσάκης μπλοκάρει.

18:52

80': Αντεπίθεση από τον ΠΑΟΚ, ο Τιάμ τελειώνει μόνος του τη φάση και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια. Είχε δύο παίκτες για να δώσει την μπάλα.

18:50

Περιμένει ο ΠΑΟΚ, κυκλοφορεί την μπάλα η ΑΕΛ.

18:46

74': Κοροβέσης αντί Γιαννούλη για τον ΠΑΟΚ.

18:45

Στο έδαφος ο Γιαννούλης, δύσκολα θα συνεχίσει.

18:44

72': Ο Κουλούρης δίνει στον Τιάμ, εκείνος γυρίζει ωραία, κάνει και το σουτ και ο Καβουσάκης αποκρούει με τα πόδια.

18:42

Έχει ανεβάσει ταχύτητα η ΑΕΛ, η οποία ψάχνει το γκολ.

18:39

67': Ουρτάδο αντί Αναστασόπουλου για την ΑΕΛ.

18:34

62': Τσίμιροτ αντί Κάνιας για τον ΠΑΟΚ.

18:32

60': Ντέλετιτς αντί Βαρέλα για την ΑΕΛ.

18:31

59': Τιάμ αντί Μυστακίδη για τον ΠΑΟΚ.

18:29

Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός.

18:25

Ο Ποτουρίδης έχει πάει μέσος και ο Σουλιώτης στόπερ.

18:21

49': Ο Βαρέλα εκτελεί κόρνερ, ο Γιοβάνοβιτς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

18:19

47': Ο Μπίσεσβαρ δίνει στον Κίτσιου και το σουτ του τελευταίου φεύγει μακριά.

18:17

46': Αβραάμ αντί Κουτσιανικούλη για την ΑΕΛ.

18:17

18:16

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

18:02

18:02

45'+2: ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΛ! Γίνεται η σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Μαρουκάκης είναι αμαρκάριστος, πιάνει την κεφαλιά και σημαδεύει την εξωτερική πλευρά της δεξιάς δοκού.

18:01

18:01

Απογοητευμένος ο Αθανασιάδης με τους παίκτες του.

17:57

Ο Μπίσεσβαρ βρίσκει ωραία τον Περέιρα και εκείνος από μέσα δεξιά εκτελεί τον Καβουσάκη με ωραίο πλασέ.

17:57

41': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:54

39': Βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ ο Μαρουκάκης, αλλά φαίνεται να είναι ελάχιστα πιο μπροστά. Σωστή η απόφαση.

17:52

36': Κίτρινη στον Αναστασόπουλο.

17:49

34': Αδύναμο σου από μέσα δεξιά του Περέιρα, εύκολα μπλοκάρει ο Καβουσάκης.

17:47

Στο έδαφος ο Μυστακίδης, προσωρινή διακοπή.

17:46

31': Κίτρινη στον Βαρέλα.

17:43

Ο Κάνιας κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και πάει στον Μυστακίδη, το πρώτο σουτ του οποίου πηγαίνει στα σώματα αλλά το δεύτερο καταλήγει στα δίχτυα.

17:43

28': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:40

25': Βρίσκει τον χώρο, κάνει και το σουτ ο Κουλούρης και μπλοκάρει ο Καβουσάκης.

17:38

23': Δυνατό σουτ από τον Περέιρα, κοντράρει η μπάλα και φεύγει εκτός. Ο Αργεντινός εκτελεί το κόρνερ με πάσα και η σέντρα του Μπίσεσβαρ απομακρύνεται.

17:34

19': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Περέιρα εκτελεί κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Κουλούρης παίρνει την κεφαλιά και στη γραμμή με κεφαλιά απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι.

17:32

17': Καλό σουτ από τον Περέιρα, πέφτει στη γωνιά του και αποκρούει ο Καβουσάκης.

17:32

17': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εκτελείται κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Μαλεζάς παίρνει την κεφαλιά, ο Κρέσπο την επόμενη και ο Καβουσάκης αποκρούει.

17:29

14': Ο Περέιρα εκτελεί φάουλ και ο Μυστακίδης με διπλή προσπάθεια δεν καταφέρνει να σκοράρει.

17:26

11': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ κάνει την κάθετη πάσα, ο Περέιρα πλασάρει διαγώνια από μέσα αριστερά και σημαδεύει την εσωτερική πλευρά της αριστερής δοκού του Καβουσάκη. Βρήκε λίγο και στο δεξί δοκάρι στη συνέχεια.

17:23

Ελέγχει το ματς ο ΠΑΟΚ.

17:19

4': Μακρινό σουτ από τον Μπίσεσβαρ, άουτ η μπάλα.

17:16

17:14

Ενός λεπτού σιγή θα τηρηθεί στη μνήμη του Χαράλαμπου Μπλιώνα, ο οποίος έφυγε σαν σήμερα πριν από 30 χρόνια. Απίστευτο ότι υπήρξαν έστω και 4-5 άτομα που έλεγαν τα δικά τους κατά τη διάρκεια του ενός λεπτού...

17:12

Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17:09

Ξεχωρίζει φυσικά η επιστροφή του Άγγελου Αναστασιάδη στην Τούμπα, η οποία έχει λίγο κόσμο.

17:05

Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή τους θα παραταχθούν και οι δύο ομάδες.

17:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΛ ξεκινά σε 15 λεπτά.

Μπρκιτς, Κρέσπο, Μαλεζάς, Κίτσιου, Γιαννούλης, Κάνιας, Χαρίσης, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Περέιρα, Κουλούρης.
Αναπ: Σιαμπάνης, Κοροβέσης, Τιάμ, Τσίμιροτ, Δεληγιαννίδης, Πούγγουρας, Δημητριάδης.
ΑΕΛ
Καβουσάκης, Μονιάκης, Ποτουρίδης, Γιοβάνοβιτς, Ναβάρο, Σουλιώτης, Λαμπρόπουλος, Αναστασόπουλος, Κουτσιανικούλης, Μαρουκάκης, Βαρέλα.
Αναπ: Κουτογλίδης, Ουρτάδο, Αβραάμ, Κεϊτά, Κόντορ, Μακρής, Ντέλετιτς.
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών) Βοηθοί: Κωτούλας (Σερρών), Βασιλόπουλος (Έβρου) 4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)