21:22

21:21

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 4-0 για την ΑΕΚ.

21:20

90'+2: Κίτρινη στον Αρναρέλλη.

21:19

21:18

Ο Αραβίδης βγάζει τη σέντρα από αριστερά, η μπάλα χτυπάει στον Ντιόγκο, περνά κάτω από τα πόδια του Πέκχαρτ και καταλήγει στα δίχτυα.

21:17

90': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:13

86': Στη θέση του Χριστοδουλόπουλου ο Ζόριτς για την ΑΕΚ.

21:10

83': Στο έδαφος ο Μάνταλος, μικρή διακοπή. Δείχνει να πονά. Δεν υπάρχει φάουλ, πάντως, ο Ντιόγκο έχει βρει την μπάλα.

21:08

Ο Μάνταλος κάνει ωραία προσωπική ενέργεια, μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, δίνει στον Πέκχαρτ και ο τελευταίος με πλασέ ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

21:08

80': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:06

Ο Γκάλο βγάζει ωραία σέντρα από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Χριστοδουλόπουλος με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 2-0. Πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της ΑΕΚ.

21:06

78': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:04

76: Διαμαρτύρεται ο Γκόμες σωστά, υπάρχει παράβαση, η οποία φαίνεται να έχει γίνει ακριβώς εκτός περιοχής.

21:01

72': Καλή η κάθετη για τον Πέκχαρτ, εκείνος δίνει στον Μάνταλο και ο τελευταίος κακώς ανακόπτεται. Φαίνεται ότι καλυπτόταν. Δύσκολη η φάση πάντως.

21:01

72': Κίτρινη στον Αντιλέχου.

20:58

70': Γεωργακόπουλος αντί Παμλίδη για την Κέρκυρα.

20:55

68': Σπίνουλας αντί Ντουαλά για την Κέρκυρα.

20:55

67': Καλό σουτ εκτός περιοχής από τον Γαλανόπουλο, μπλοκάρει ο Αραμπατζής.

20:51

63': Κίτρινη στον Ντιόγκο.

20:46

59': Αδύναμο σουτ από τον Γιόχανσον, εύκολα ο Αραμπατζής.

20:44

Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Πέκχαρτ. Ο Κιοτζένης μάλλον αποφάσισε να μην το δώσει γιατί πέφτει θεαματικά ο Τσέχος. Ο Αντιλέχου πάντως δεν πάει στην μπάλα.

20:43

55': Γιόχανσον αντί Σιμόες και Μάνταλος αντί Πλατέλλα για την ΑΕΚ.

20:42

53': Μακρινό σουτ από τον Πλατέλλα, εύκολα ο Αραμπατζής.

20:40

Εξακολουθεί να έχει τον έλεγχο του ματς η ΑΕΚ.

20:36

Βλέποντας το ριπλέι αντιλαμβάνεται κανείς πως δεν καταλογίζεται πέναλτι στην ΑΕΚ. Ο Νίκιτς τραβά ξεκάθαρα τον Λαμπρόπουλο.

20:35

47': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος και η μπάλα απομακρύνεται με δυσκολία. Για τράβηγμα διαμαρτύρεται ο Λαμπρόπουλος.

20:33

46': Νίκιτς αντί Ναζίμ για την Κέρκυρα.

20:33

20:31

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:16

Λήξη πρώτου ημιχρόνου και χλιαρές αποδοκιμασίες από τον κόσμο. Είχαμε και συνθήματα κατά του Ντούσαν Μπάγεβιτς μεταξύ άλλων κατά τη διάρκεια του ματς.

20:14

43': Καλό σουτ από τον Γεωργίου, πέφτει στη γωνιά του Μπάρκας και αποκρούει.

20:12

41': Νέο κόρνερ για την Κέρκυρα, εκτελείται στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται εύκολα.

20:08

37': Κόρνερ για την Κέρκυρα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:05

Έχει ρίξει ταχύτητα η Ένωση.

20:01

Προσπαθεί σταδιακά να ισορροπήσει η Κέρκυρα.

19:57

26': ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ! Ο Πλατέλλας εκτελεί φάουλ, ο Λαμπρόπουλος παίρνει την κεφαλιά και σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Αραμπατζή. Στη συνέχεια της φάσης οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι σε ανατροπή του Λαμπρόπουλου.

19:56

25': Κίτρινη στον Ανδρεόπουλο.

19:55

24': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Το εκτελεί ο Χριστοδουλόπουλος και η μπάλα απομακρύνεται στο πρώτο δοκάρι.

19:51

20': Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί απευθείας φάουλ και η μπάλα φεύγει εκτός εστίας.

19:48

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι, πιέζουν μετά τη σέντρα οι φιλοξενούμενοι.

19:44

Καλά έχει μπει η ΑΕΚ, η οποία έβαλε και το πρώτο της γκολ στην Ζοζέ Μοράις εποχή.

19:40

9': Κάθετη από τον Πλατέλλα, σουτ του Πέκχαρτ από μέσα δεξιά, άουτ η μπάλα.

19:38

Εκτελείται κόρνερ από τον Χριστοδουλόπουλο, η μπάλα φεύγει από την περιοχή, ο Πλατέλλας στρώνει στον ΓΚάλο και εκείνος με δυνατό σουτ σκοράρει.

19:38

7': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:34

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

19:31

19:28

19:24

Με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή τους και οι δύο ομάδες.

19:21

Ελάχιστον ο κόσμος στο ΟΑΚΑ.

19:18

Είναι το τελευταίο χρονικά ματς της ημέρας για το Κύπελλο και το πρώτο στο οποίο παίζουν ομάδες της Σούπερ Λίγκας.

19:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της ΑΕΚ με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Μπάρκας, Γκάλο, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Ντίας, Σιμόες, Γαλανόπουλος, Πλατέλλας, Χριστοδουλόπουλος, Αραβίδης, Πέκχαρτ.
Αναπ: Βούρας, Ζόριτς, Γιόχανσον, Τσέλιος, Μάνταλος, Μανωλάς, Τζανετόπουλος
ΚΕΡΚΥΡΑ
Αραμπατζής, Γκόμες, Αντιλέχου, Γρομητσάρης, Ντιόγκο, Ανδρεόπουλος, Ναζίμ, Γεωργίου, Ντουαλά, Αρναρέλλης, Παμλίδης.
Αναπ: Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ιωάνου, Νίκιτς, Τρεπεκλής, Γεωργακόπουλος, Γκερέκος
Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης) Βοηθοί: Αναστόπουλος (Αρκαδίας), Φωτόπουλος (Αθηνών) 4ος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)