0
-
3
16:52

Μείνετε συντονισμένοι στο a-sports.gr για τα υπόλοιπα ματς του Κυπέλλου Ελλάδας. Καλό απόγευμα.

16:52

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Λούκα Μιλούνοβιτς, ο οποίος έκανε την ασίστ για το πρώτο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και έβαλε τα άλλα δύο στο δεύτερο, προτού αντικατασταθεί και καταχειροκροτηθεί.

16:52

Χωρίς να θέλξει με την απόδοσή του, ο Άρης επιβλήθηκε 3-0 του Αιγινιακού και άρχισε ιδανικά τις υποχρεώσεις του στον 5ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας.

16:51

Τέλος αγώνα: Αιγινιακός - Άρης 0-3.

16:50

90+2': Οφσάιντ ο Ανάκογλου. Σωστή η απόφαση.

16:48

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:45

87': Δυνατό σουτ του Μπαργκάν, ο Τόλιος αποκρούει και στην επαναφορά ο Καπνίδης στέλνει την μπάλα άουτ με προβολή.

16:43

Διακοπή λόγω ενοχλήσεων του Ζούρκου, ο οποίος αποχωρεί -τουλάχιστον- προσωρινά.

16:42

84': Οφσάιντ ο Ζούρκος. Σωστή η απόφαση.

16:41

84': Τρίτη αλλαγή και για τον Άρη. Ο Αντρέου στη θέση του MVP Μιλούνοβιτς, ο οποίος καταχειροκροτείται.

16:41

Ο Τάτος εκτελεί αυτή τη φορά στο δεύτερο δοκάρι, όπου ο αμαρκάριστος Μιλούνοβιτς βάζει το κερασάκι στην τούρτα με πλασέ.

16:40

83': ΓΚΟΛ! Αιγινιακός - Άρης 0-3

16:39

81': Κόρνερ από δεξιά για τον Άρη παραχωρεί ο Λιόλιος. Το εκτελεί ξανά με πάσα ο Τάτος, ο Μπαργκάν του ξαναδίνει, νέο κόρνερ από τον Κυζιρίδη.

16:39

81': Τρίτη αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Ποσίνκοβιτς στη θέση του Ζγκούρι.

16:38

80': Ακόμα ένα σουτ του Ζούρκου, η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Διούδη.

16:38

Οφσάιντ: 3-4.

16:37

79': Κίτρινη στον Μιλούνοβιτς για φάουλ στον Ρανγκέλοφ. Σωστή η απόφαση.

16:34

Τελικές: 9(5)-9(6).

16:32

75': Οφσάιντ ο Καπνίδης. Σωστή η απόφαση.

16:31

74': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη. Ο Παυλίδης στη θέση του Ρόβα.

16:30

73': Μεγάλη ευκαιρία για τον Αιγινιακό. Το εν κινήσει πλασέ του Ζούρκου περνά εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Διούδη.

16:29

Ωραία προσπάθεια και σέντρα του νεοεισελθόντος Μπαργκάν από αριστερά, ο αμαρκάριστος Μιλούνοβιτς απλά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα του Τόλιου.

16:29

71': ΓΚΟΛ! Αιγινιακός - Άρης 0-2

16:27

69': Πολύ καλό σουτ ο Ζούρκος, ο Διούδης πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει. Απειλεί ξανά ο Αιγινιακός.

16:26

Ο Ζγκούρι δεξιά, ο Ρανγκέλοφ αριστερά και ο Ζούρκος ανεβαίνει πίσω από τον προωθημένο Γκούρτσα.

16:25

67': Αδύναμο πλασέ του Ζούρκου, η μπάλα βρίσκει σε αμυνόμενο και καταλήγει αδύναμα στον Διούδη.

16:23

65': Δεύτερη -αναγκαστική- αλλαγή για τον Αιγινιακό. Ο Ρανγκέλοφ στη θέση του Φασίδη.

16:22

65': Πρόβλημα τραυματισμού ο Φασίδης, έκανε νόημα στον πάγκο του Αιγινιακού ότι δεν μπορεί να συνεχίσει.