0
20:06

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

20:06

Εντυπωσιακοί οι Ηπειρώτες, αυτή είναι η μεγαλύτερη νίκη τους κόντρα στην ΑΕΛ στην ιστορία τους.

20:06

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον ΠΑΣ με 4-0.

20:05

90'+1: Άστοχο πλασέ του Ναζλίδη εκτός περιοχής.

20:04

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:01

88': Ωραία σέντρα από τον Ντοντό, απομακρύνει ο Μπουκουβάλας.

19:58

Κανένα σημάδι αντίδρασης από την ΑΕΛ.

19:54

Διαδικαστικό χαρακτήρα θα έχουν τα τελευταία λεπτά με τον ΠΑΣ να έχει κατεβάσει ταχύτητα.

19:51

78': Δώνης στη θέση του Γιάκου για τον ΠΑΣ.

19:47

Το σουτ του Ναδάλες κοντράρει στα σώματα, η μπάλα πάει στον Λίλα, εκείνος βρίσκει τον Κόντε και ο Ισπανός γράφει το 4-0. Πρώτο του χατ τρικ με τους Ηπειρώτες.

19:46

74': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

19:44

72': Καλό σουτ του Τζημόπουλου από μακριά, λίγο έξω η μπάλα.

19:43

69': Μαμπουλού αντί Ζάιρο για τον ΠΑΣ.

19:43

69': Μακρινό σουτ από τον Ουρτάδο, ψηλά φεύγει η μπάλα.

19:40

66': Σουτ εκτός περιοχής από τον Ζάιρο, δεν βρίσκει στόχο.

19:40

66': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Γίνεται η σέντρα από τον Μπουκουβάλα, ο Ναδάλες κάνει το πλασέ από κοντά και με τα πόδια αποκρούει ο Καβουσάκης.

19:37

Δεν μπορεί να αντιδράσει η ΑΕΛ

19:34

60': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Ζάιρο κάνει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και προ κενής εστίας ο Ναδάλες αστοχεί.

19:32

58': Στη θέση του Γιοβάνοβιτς ο Κουτσιανικούλης για την ΑΕΛ.

19:26

Εξαιρετική αντεπίθεση από τους γηπεδούχους. Ο Ζάιρο περνά δύο παίκτες και βγάζει ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Κόντε κοντρλάρει υποδειγματικά και ανενόχλητος πλασάρε για το 3-0.

19:25

52': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

19:23

50': Κόρνερ για την ΑΕΛ. Το εκτελεί ο Αβραάμ και ο Λίλα διώχνει στο πρώτο δοκάρι.

19:19

46': Καλό σουτ από τον Ουρτάδο, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:19

46': Κόντορ και Αβραάμ μπαίνουν, Ναβάρο και Ντέλετιτς βγαίνουν.

19:19

19:18

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:03

46': Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

18:45

18:44

44': Κίτρινη στον Κόντε.

18:39

39': Κίτρινη στον Φατιόν.

18:32

32': Κίτρινη στον Κοζορώνη.

18:28

Ο Κόντε δίνει στον Γιάκο, εκείνος εκτός περιοχής με μία κοφτή ντρίμπλα αδειάζει τέσσερις (!) παίκτες και στη συνέχεια κάνει το 2-0 με ωραίο αριστερό σουτ.

18:27

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

18:21

21': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Κοζορώνης εκτελεί φάουλ από πλάγια και η κεφαλιά του Τζημόπουλου περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:18

Ωραία ντρίμπλα από τον Ζάιρο, ο Γιάκος βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Καβουσάκης δεν απομακρύνει σωστά και ο Κόντε σκοράρει.

18:17

10': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!

18:17

Περιστερίδης, Μπουκουβάλας, Μπέριος, Κοζορώνης, Τζημόπουλος, Μιχαήλ, Λίλα, Ναδάλες, Ζάιρο, Γιάκος, Κόντε
Αναπ: Πασχαλάκης, Δώνης, Καρανίκας, Γαρουφαλιάς, Σκόνδρας, Μαμπουλού, Κούτρης
ΑΕΛ
Καβουσάκης, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Γκόλιας, Ναβάρο, Ουρτάδο, Φατιόν, Ρέντζας, Ντοντό, Ντέλετιτς, Ναζλίδης
Αναπ: Κουτογλίδης, Μονιάκης, Κόντορ, Αβραάμ, Ποτουρίδης, Κουτσιανικούλης, Μαρουκάκης
Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Καραγκιοζόπουλος (Ημαθίας), Παρασίου (Ημαθίας) 4ος: Πουλημάς (Κέρκυρας)