0
18:03

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια.

17:56

Πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Αστέρας στο β' ημίχρονο, αλλά αυτό δεν έφτανε... Η Κέρκυρα με τα δύο γκολ του α' ημιχρόνου έκανε σωστή διαχείριση και πήρε το πολύτιμο τρίποντο δίκαια.

17:51

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Κέρκυρα - Αστέρας Τρίπολης 2-0.

17:50

90'+5: Σουτ Στανισάβλιεβιτς, μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

17:47

90'+2: Τεράστια ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Επστάιν βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Ντουαλά αφήνει, Ντουράμ δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, αποκρούει σωτήρια ο Κοζίτσκι στο τετ α τετ, νέο σουτ από τον δις σκόρερ στην επαναφορά, άουτ.

17:46

Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων....

17:44

89': Γιαννούλης για τον Ιωαννίδη, σουτ μέσα από την περιοχή, άουτ.

17:43

87': Νέο οφσάιντ ο Ντουαλά.

17:40

85': Κίτρινη στον Μπέρτο (για διαμαρτυρία)

17:39

84': Κόρνερ για τον Αστέρα. Εκτελεί ο Τσιλιανίδης από τα δεξιά, Φερντάντες μέσα από την περιοχή, άουτ.

17:38

83': Οφσάιντ ο Ντουαλά. Σωστή υπόδειξη.

17:37

82': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Γρηγορίου για την Κέρκυρα. O Γρομητσάρης στη θέση του Νίκιτς.

17:30

75': Φάουλ Τσιλιανίδη από τα δεξιά, κεφαλιά Μάσα από το ύψος του δεύτερου δοκαριού, δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

17:29

74': Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μάσα στη θέση του Σεφίλ.

17:28

73': Καλή στιγμή για την Κέρκυρα. Γέμισμα στα καρέ του Αστέρα από τα αριστερά, κεφαλιά Τουράμ, κακή έξοδος από τον Κοζίτσκι, η μπάλα άουτ.

17:26

71': Κίτρινη στον Ιγκόρ.

17:26

71': Και πάλι οφσάιντ ο Τουρά. Επίσης σωστό.

17:25

70': Δεύτερη αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ναζίμ στη θέση του Ανδρεόπουλου.

17:24

69': Δυνατό σουτ Φερνάντες, κάνει γκελ η μπάλα, δύο μέτρα εκτός εστίας η μπάλα.

17:23

68': Οφσάιντ ο Τουράμ. Σωστή υπόδειξη.

17:21

66': Κόρνερ για τον Αστέρα, υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη.

17:20

65': Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή της Κέρκυρας. Έχει χτυήσει ο Ζορμπάς. Αποχωρεί, στη θέση του ο Ντουαλά.

17:19

64': Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Στανισάβλιεβιτς γυρίζει στον Φερνάντες, δυνατό σουτ από θέση μέσα δεξιά, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Κουτζαβασίλης.

17:16

61': Κίτρινη στον Στανισάβλιεβιτς (γιατί βιάστηκε να μπει στον αγωνιστικό χώρο πριν αποχωρήσει ο Καλτσάς).

17:15

60': Διπλή αλλαγή για τον στέρα Τρίπολης. Δημούτσος αντί Χαμντανί και Στανισάβλιεβιτς αντί του Καλτσά.

17:12

56': Σουτ Φερντάντες έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία της Κέρκυρας.

17:10

54': Ατομική προσπάθεια Φερνάντες από τα δεξιά, στα όρια της γραμμής του άουτ, σουτ, είναι στη σωστή θέση και μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

17:07

51': Οφσάιντ ο Τουράμ. Σωστή υπόδειξη.

17:06

50': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Ο Ζαραδούκας στην εκτέλεση από τα δεξιά. Επιθετικό φάουλ του Τουράμ στην εξέλιξη της φάσης.

17:01

46': Έναρξη β' ημιχρόνου. Χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες.