Κατώτερος των προσδοκιών ο "Δικέφαλος του Βορρά", καλείται να αντιδράσει σε τρεις μέρες στο Φάληρο κόντρα στον Ολυμπιακό.

Λήξη αναμέτρησης, ήττα για τον ΠΑΟΚ με 2-0.

21:50

90΄+3: Στη θέση του Μουαρέμ ο Ναντίροφ για την Καρμαπάκ.

21:48

90': Στη θέση του Κιντάνα ο Αλασγκάροφ για την Καραμπάκ.

21:45

Εξαιρετική κάθετη του Κιντάνα στον Αμιργκουλίεφ, εκείνος πλασάρει εντελώς ανενόχλητος τον Γλύκο και κάνει το 2-0.

21:45

87': ΓΚΟΛ για την ΚΑΡΑΜΠΑΚ!

21:42

Δίνει χώρο πλέον η Καραμπάκ στον ΠΑΟΚ.

21:38

81': Επικίνδυνο γύρισμα του Μουαρέμ, με δυσκολία διώχνει ο Γλύκος.

21:37

80': Κίτρινη στον Αμιργκουλίεφ.

21:35

77': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Λέοβατς κάνει το γύρισμα, ο Μάτος πιάνει δυνατό σουτ και η μπάλα σταματά στον Χουσεΐνοφ.

21:34

77': Κουλούρης αντί Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

21:34

76': Στη θέση του Εντλόβου ο Μαντατόφ για την Καραμπάκ.

21:31

73': Κίτρινη στον Εντλόβου.

21:28

70': Τράβηγμα στον Μπίσεσβαρ, πέφτει εκείνος εντός περιοχής, αλλά δεν δίνεται κάτι.

21:25

Στο 60% η κατοχή για την Καραμπάκ.

21:24

66': Απευθείας φάουλ από τον Κιντάνα, εύκολα μπλοκάρει ο Γλύκος.

21:24

66': Στη θέση του Τιάμ ο Περέιρα για τον ΠΑΟΚ.

21:20

Πρέπει να γίνει πιο επιθετικός ο ΠΑΟΚ και αυτό προσπαθεί να κάνει ο Ίβιτς. Σε πολύ κακή μέρα ο Τιάμ, είναι σχεδόν αόρατος. Δεν έχουν βοηθήσει ούτε οι εξτρέμ όσο θα έπρεπε.

21:17

59': Μπίσεσβαρ αντί Κάνιας για τον ΠΑΟΚ.

21:14

Ο Μεντβέντεφ κάνει κάθετη για τον Κιντάνα και εκείνος από μέσα δεξιά προλαβαίνει την έξοδο του Γλύκου και εκτελεί για το 1-0 με διαγώνιο σουτ.

21:14

56': ΓΚΟΛ για την ΚΑΡΑΜΠΑΚ!

21:12

55': Διαμαρτύρεται για πέναλτι ο Μοαρέμ, αλλά δεν υπάρχει κάτι.

21:11

53': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Εντλόβου.

20:42

42': Ο Αγκόλι βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Εντλόβου πηγαίνει πρώτος στην μπάλα και αστοχεί.

20:40

40': Καλό σουτ από τον Κάμπος, λίγο άουτ φεύγει η μπάλα.

20:39

39': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:37

37': Προλαβαίνει ο Βαρέλα και βάζει το πόδι στο σουτ του Αλμέιδα, έτσι μπλοκάρει ο Γλύκος εύκολα προλαβαίνοντας και το κόρνερ.

20:33

Στο έδαφος ο Τσίμιροτ, μικρή διακοπή.

20:30

Πέφτει ο ρυθμός, κάτι που βολεύει τους Θεσσαλονικείς.

20:27

Έχει ισορροπήσει το ματς ο ΠΑΟΚ.

20:23

23': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Γίνεται η σέντρα από τον Μάτος, ο Σακχόφ πιάνει ωραία το ψαλιδάκι και ο Σέχιτς αποκρούει. Εάν έμπαινε, θα μιλούσαμε για γκολάρα. Δεν πήγε όμως τόσο πλάγια η μπάλα.

20:21

20': Απελπιστικά άστοχο σουτ από τον Τσίμιροτ.

20:19

19': Γίνεται η σέντρα από τον Κιντάνα, ο Μουαρέμ παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:19

19': ΔΟΚΑΡΙ για την Καραμπάκ! Γίνεται η σέντρα από αριστερά, ο Εντλόβου πιάνει σουτ στην κίνηση και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι.

20:18

17': Μπαίνει στην περιοχή ο Ροντρίγκες, αλλά δεν καταφέρνει στη συνέχεια να βρει συμπαίκτη του.

20:14

14': Ξεφεύγει ο Μουαρέμ από τον Μάτος, αλλά κάνει τραγική σέντρα.

20:11

11': Μεγάλη ευκαιρία για την Καραμπάκ! Γίνεται η σέντρα από δεξιά, ο Μουαρέμ μόνος του στη μικρή περιοχή βάζει την προβολή, αλλά δεν πιάνει όπως θα ήθελε την μπάλα. Τον έχασαν εντελώς Κρέσπο και Βαρέλα.

20:08

Έχουν μπει καλύτερα οι γηπεδούχοι και με διάθεση να επιτεθούν.

20:05

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Κιντάνα.

20:01

19:59

19:55

Έναν βαθμό έχει έως τώρα η Καραμπάκ, η οποία προέρχεται από τη βαριά ήττα με 5-1 από τη Φιορεντίνα.

19:51

Με νίκη επί της ουσίας οι Θεσσαλονικείς κλειδώνουν την πρόκριση, αφού θα φτάσουν στους επτά βαθμούς και θα έχουν βγάλει δύο ματς εκτός έδρας.

19:48

Έκπληξη με Τιάμ από τον Ίβιτς, αφού χθες έδειχνε πως ήταν ανάμεσα σε Περέιρα ακι Κουλούρη για την κορυφή της επίθεσης. Εκτός 18αδας ο Αθανασιάδης. Στον πάγκο και ο Μπίσεσβαρ πιθανώς λόγω... Ολυμπιακού που ακολουθεί.

19:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ στο Μπακού με την Καραμπάκ ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΚΑΡΑΜΠΑΚ
Σέχιτς, Γκαράγιεφ, Μενβέντεφ, Εντλόβου, Μουαρέμ, Σαντίγκοφ, Αμιργκουλίεφ, Αλμέιδα, Αγκόλι, Χουσεΐνοφ, Κιντάνα.
Αναπ: Μαντάτοφ, Μαχαμανταλίεφ, Αλασγκάροφ, Κουρμπάνοφ, Ντασντεμίροφ, Ναντίροφ, Ντίνιγιεφ
Γλύκος, Κρέσπο, Βαρέλα, Λέοβατς, Μάτος, Κάνιας, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Ροντρίγκες, Κάμπος, Τιάμ.
Αναπ: Μπρκιτς, Χαρίσης, Μαλεζάς, Περέιρα, Κουλούρης, Μπίσεσβαρ, Κίτσιου.
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Άλον Γέφετ (Ισραήλ), βοηθοί του οι Ντάνι Κράσικοφ (Ισραήλ) και Νισάν Νταβίντι (Ισραήλ), ενώ τέταρτος ο Κιρίλ Μπάουλκιν (Ισραήλ)