Στο -2 από την κορυφή η Λίβερπουλ, η οποία κράτησε τη Γιουνάιτεντ τρεις βαθμούς πίσω της.

23:52

Λήξη αναμέτρησης, 0-0.

23:49

90'+2: Σο αντί Γιανγκ για τη Γιουνάιτεντ.

23:49

23:49

90'+1 Κίτρινη στον Φελαϊνί.

23:47

90': Κίτρινη στον Ιμπραΐμοβιτς.

23:43

85': Οριγκί αντί Φιρμίνο για τη Λίβερπουλ και Μορένο αντί Μίλνερ.

23:42

Στο έδαφος ο Φιρμίνο με κράμπα. Και ο Κουτίνιο τεντώνει τα πόδια του.

23:41

84': Τρομερό τάκλιν του Βαλένσια την τελευταία στιγμή στον Φιρμίνο.

23:38

81': Κόρνερ για τη Γιουνάιτεντ. Ο Μπλιντ το εκτελεί, άστοχη η κεφαλιά του Φελαϊνί.

23:34

77': Στη θέση του Ράσφορντ ο Ρούνεϊ για τη Γιουνάιτεντ.

23:33

75':Ελάχιστα πιο μπροστά ο Φιρμίνο, συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ.

23:29

71': Πολύ καλό σουτ του Κουτίνιο, τρομερή επέμβαση του Ντε Χέα.

23:25

Σε παθητικό ρόλο η Γιουνάιτεντ.

23:21

Έχει αποκτήσει ρυθμό το ματς με τη Λίβερπουλ να ψάχνει το γκολ.

23:17

59': Στη θέση του Στάριτζ ο Λαλάνα.

23:16

58': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λίβερπουλ! Ο Τσαν μπαίνει στην περιοχή, μένει όρθιος, κάνει και το πλασέ και ο Ντε Χέα πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

23:12

54': Ο Πογκμπά βγάζει σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Ιμπραΐμοβιτς δεν πιάνει καλά την κεφαλιά και η μπάλα πάει παράλληλα με την εστία.

23:07

49': Σε θέση οφσάιντ ο Ιμπραΐμοβιτς, ο οποίος αστοχεί ούτως ή άλλως.

23:03

23:02

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Κακό το ματς.

22:46

45'+1: Κίτρινη στον Γιανγκ.

22:45

22:43

44': Κίτρινη στον Μπεγί.

22:41

Δεν έχει μπει καθόλου στο ματς ο Στάριτζ.

22:37

Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι και ψάχνουν χώρους, οχυρωμένη η Γιουνάιτεντ.

22:33

Έχει πάρει τα ηνία του ματς πλέον η Λίβερπουλ.

22:29

29': Σέντρα από τον Χέντερσον στο δεύτερο δοκάρι, ο Φιρμίνο παίρνει την κεφαλιά και ο Ντε Χέα μπλοκάρει.

22:25

25': Επικίνδυνη σέντρα-σουτ από τον Ράσφορντ, απομακρύνει ο Κάριους.

22:22

23': Μακρινό σουτ από τον Τσαν, ψηλά η μπάλα.

22:19

Ελέγχουν απόλυτα το ματς οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι έχουν στο μισό γήπεδο τη Λίβερπουλ και κυκλοφορούν την μπάλα.

22:17

17': Σουτ εκτός περιοχής από τον Ιμπραΐμοβιτς, μπλοκάρει ο Κάριους.

22:14

14': Πολύ μακρινό σουτ του Πογκμπά, δεν είχε καμία τύχη από εκεί.

22:10

Προσπαθούν οι δύο ομάδες να επιβάλλουν τον ρυθμό τους.

22:06

6': Απευθείας φάουλ από μακριά για τον Ιμπραΐμοβιτς, πολύ ψηλά η μπάλα.

22:04

Πιέζει ψηλά η Γιουνάιτεντ.

22:01

21:57

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:54

Κλοπ εναντίον Μουρίνιο... Για πρώτη φορά αντιμέτωποι έχοντας ο ένας τη Λίβερπουλ και ο άλλος τη Γιουνάιτεντ, στο μεγαλύτερο δηλαδή ντέρμπι του Νησιού.

21:50

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι της Λίβερπουλ με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκινά σε περίπου 10 λεπτά.