2
18:05

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια.

17:54

Οργανωμένη η Ξάνθη είχε τον έλεγχο του ματς απέναντι σε έναν κακό έως μέτριο Παναθηναϊκό, πήρε δίκαια ένα μεγάλο διπλό.

17:53

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Παναθηναϊκός - Ξάνθη 1-2.

17:52

90'+5: Στιλ γέμισμα, Μολέδο κεφαλιά, εύκολα ο Ζίβκοβιτς.

17:48

90'+2: Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Εμποκού εκτελεί, η μπάλα απονακρύνεται προσωρινά, νέα σέντρα, κεφαλιά Μπεργκ, άουτ.

17:47

90'+1: Τρίτη αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Ο Ρινάλντι αντί του Λεντέσμα.

17:47

90': Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

17:42

86': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά με τον Βιγιαφάνιες, αδύναμη κεφαλιά Λέτο, εύκολα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

17:41

85': Σέντρα Μέστο στην καρδιά της περιοχής της Ξάνθης, σηκώνεται και "καθαρίζει" ο Ζίβκοβιτς.

17:41

84': Κίτρινη στον Νιέτο.

17:40

83': Σουτ Εμποκού μέσα από την περιοχή, διώχνει ο γκολίπερ της Ξάνθης σε κορνερ, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

17:34

77': Φάουλ για τον Παναθηναικό από θέση έξω αριστερά. Καλοτραβηγμένο από τον Λεντέσμα, με το χέρι σε κόρενρ σωτήρια ο Ζίβκοβιτς. Περνά ανεκμετάλλευτο το κόρνερ στη συνέχεια για τους γηπεδούχους.

17:33

76': Κίτρινη στον Μπαξεβανίδης.

17:32

75': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ξάνθη. Καρασαλίδης αντί Βασιλακάκη.

17:30

74': Σουτ Μπεργκ, άστοχο. Η πρώτη τελική του Σουηδού ήταν αυτή!

17:28

72':Κίτρινη στον Λισγάρα.

17:26

70': Κίτρινη στον Μολέδο.

17:25

69': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμποκού στη θέση του Λουντ.

17:24

68': Κίτρινη στην Μπεργκ (για διαμαρτυρία).

17:24

68': Προσπάθει του Λέτο μέσα από την περιοχή, άουτ.

17:23

67': Αλλαγή για την Ξάνθη, αναγκάστική και αυτή. Ο Λάζιτς στη θέση Σολτάνι.

17:22

Ο Γιουνές κεφαλιά-πάσα και ο Βασιλακάκης με μονοκόμματο σουτ από τα 35 μέτρα και δεξιά, "κρεμά" το Στιλ, η μπάλα ακουμπά έδαφος μόνο όταν μπήκε στα δίχτυα, 1-2. Φοβερό τέρμα.

17:22

66': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

17:19

Στρώνει ο Μέστο σε Λέτο σουτ από το ημικύκλιο, η μπάλα βρίσκει και σε σώμα παίκτη της Ξάνθης και στα δίχτυα, 1-1.

17:19

62': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!