2
22:28

Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

22:28

Σημαντικό τρίποντο για τους Πειραιώτες, οι οποίοι περνούν στην κορυφή και περιμένουν τον Παναθηναϊκό την Κυριακή κόντρα στην Ξάνθη. Πάλεψε ο Πανιώνιος, αλλά δεν κατάφερε να γίνει απειλητικός πλην 1-2 περιπτώσεων.

22:27

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Ολυμπιακό στη Νέα Σμύρνη με 2-0.

22:25

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

22:22

90'+2: Εκτελείται κόρνερ από τον Ντομίνγκεζ, ο Βιάνα παίρνει την κεφαλιά και ο Γιαννιώτης μπλοκάρει.

22:22

90'+1: Στη θέση του Ιντέγιε ο Καμπιάσο για τον Ολυμπιακό.

22:21

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:19

89': Αποβάλλεται και ο Βλάχος, με δέκα και ο Πανιώνιος.

22:18

88': Στη θέση του Κόρμπου ο Ενγκόγκ για τον Πανιώνιο.

22:16

86': Κόρνερ για τον Πανιώνιο, ο οποίος κερδίζει άλλο ένα.

22:14

Επέστρεψε στη θέση του ο βοηθός, αρχίζει ξανά το ματς.

22:11

Ανακοινώσεις από τα μεγάφωνα πως το ματς θα διακοπεί αν ξαναπέσει κάτι.

22:10

80': Κίτρινες σε Ντομίνγκεζ και Φούντα.

22:08

Στα χέρια τώρα οι παίκτες των δύο ομάδων, έπεσαν και κάποια αντικείμενα από τους οργανωμένους του Πανιωνίου. Όλα ξεκίνησαν με τον Ντομίνγκεζ να ρίχνει την μπάλα στον Μασούντ.

22:08

78': Στη θέση του Σεμπά ο Βιάνα για τον Ολυμπιακό.

22:06

76': Αποβάλλεται ο Ρέτσος, με δέκα ο Ολυμπιακός. Πήγε άγαρμπα με προτεταμένο το πόδι για να βρει την μπάλα και έπεσε πάνω στον Φούντα.

22:04

Μικρή διακοπή, στο έδαφος ο Γκιοατά.

22:03

72': Κίτρινη στον Σεμπά.

22:02

72': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ντομίνγκεζ βγάζει τη σέντρα, η μπάλα περνά απ' όλους και σταματά στο αριστερό δοκάρι του Γιαννιώτη.

22:01

71': Κίτρινη στον Μασούντ για διαμαρτυρία. Ζητούσε πέναλτι στον Ανσαριφάρντ, αλλά δεν υπήρξε κάποια παράβαση.

22:01

70': Μακρινό σουτ από τον Ντομίνγκεζ, εντελώς άστοχο.

21:58

68': Ολαϊτάν αντί Μασούρα για τον Πανιώνιο.

21:57

67': Κοντρολάρει ο Σεμπά, κάνει και το σουτ και αστοχεί.

21:55

65': Ντομίνγκεζ αντί Μαρίν για τον Ολυμπιακό.

21:54

Ο Μιλιβόγεβιτς αναλαμβάνει την εκτέλεση και στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία του Γιαννιώτη για το 0-2.

21:54

64': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:53

63': Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ολυμπιακό, το κέρδισε ο Μαρίν από τον Σιώπη.

21:51

60': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελιουνούσι βγάζει εξαιρετική μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Ρέτσος είναι αμαρκάριστος αλλά με σουτ στην κίνηση αστοχεί.

21:48

58': Δυνατή σέντρα από τον Αντωνιάδη, δεν πιάνει καλά το σουτ ο Βλάχος.

21:45

55': Νέα υπόδειξη οφσάιντ, αυτή τη φορά στον Αντωνιάδη. Και αυτή λανθασμένη.

21:44

54': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Μασούρας, λανθασμένη η απόφαση.

21:41

51': Από δύσκολη γωνία, άουτ το σουτ του Φιγκέιρας. Αμέσως πριν το γύρισμα του Ελιουνούσι δεν είχε βρει αποδέκτη.

21:39

Δυνατά προσπαθεί να ξεκινήσει ο Πανιώνιος.

21:36

21:34

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:17

Πρόβλημα στο κεφάλι αντιμετωπίζει ο Μποτία, ο οποίος δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

21:16

21:15

21:12

42': Ο Φούντας εκτελεί φάουλ από πλάγια και ο Φιγκέιρας διώχνει.

21:08

Έχει πάρει τον έλεγχο του ματς ο Πανιώνιος, αλλά δυσκολεύεται να γίνει απειλητικός κόντρα σε οργανωμένη άμυνα.

21:05

Αποβλήθηκε από τον πάγκο του Πανιωνίου ο Νίκος Ζαμάνης για τις έντονες διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή.

21:03

34': Αγκωνιά του Ρέτσου, που έχει κάρτα, στον Φούντα και έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους. Είχε στην κατοχή του την μπάλα ο νεαρός παίκτης του Ολυμπιακού και ήταν απρόσεκτος με το χέρι του (δεν είχε πρόθεση). Του έδωσε μία τελευταία ευκαιρία ο Λαμπρόπουλος.

21:02

33': Καλό σουτ από τον Μασούντ, μπλοκάρει ο Καπίνο.

20:59

30': Κίτρινη στον Ρέτσο.

20:59

Στο έδαφος ο Φούντας, προσωρινή διακοπή.

20:56

27': Στα σώματα η κεφαλιά του Ρέτσου, κοντράρει το σουτ του Ελιουνούσι και μπλοκάρει ο Γιαννιώτης.

20:55

Στο έδαφος ο Μαρίν ύστερα από το φάουλ του Σιώπη.

20:52

23': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Σεμπά εκτελεί φάουλ, ο Μποτία παίρνει την κεφαλιά, ο Ντα Κόστα μπαίνει στη φάση και τελικά η μπάλα απομακρύνεται.

20:51

22': Κίτρινη στον Βλάχο, ο οποίος είναι εμφανώς εκνευρισμένος. Το έδειξε και λίγο πριν. Τώρα κλώτσησε την μπάλα.

20:49

20': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Μαρίν το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Κόρμπος απομακρύνει.

20:47

18': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Βλάχος, σωστή η απόφαση αυτή τη φορά.

20:45

Ο Μαρίν εκτελεί κόρνερ, ο Μποτία πηδά ανενόχλητος και εκτελεί με καρφωτή κεφαλιά τον Γιαννιώτη για το 0-1.

20:44

15': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:43

14': Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Ανσαριφάρντ, ο οποίος έφευγε μόνος του, λανθασμένη η απόφαση.

20:41

12': Από τα πλάγια προσπαθεί να ανοίξει τον Πανιώνιο ο Ολυμπιακός.

20:38

9': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό, το παραχωρεί ο Βλάχος. Το εκτελεί ο Σεμπά και ο Γκιοατά απομακρύνει.

20:36

7': Δεν προλαβαίνει να κάνει το γύρισμα ο Μαρίν.

20:33

4': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ανσαριφάρντ κάνει πολύ ωραία ενέργεια, αλλάζει με τον Μασούρα, από μέσα αριστερά σουτάρει και ο Καπίνο αποκρούει.

20:30

20:27

Οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους αρχηγούς, Κόρμπο και Μιλιβόγεβιτς.

20:25

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

20:22

Χωρίς Φορτούνη και Ντε λα Μπέγια λόγω τραυματισμών οι "ερυθρόλευκοι", ενώ επιλογή του Μπέντο ήταν να αφήσει εκτός και τους Καρντόσο και Σιόβα.

20:18

Με τις απουσίες των Μπεν και Ρισβάνη υποδέχονται οι Νεοσμυρνιώτες τους Πειραιώτες. Τρεις νίκες έχουν και οι δύο ομάδες που ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση πίσω από τον Παναθηναϊκό.

20:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Ολυμπιακό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Αντωνιάδης, Βλάχος, Γκιοάτα, Οικονόμου, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Μασούντ, Φούντας, Ανσαριφάρντ.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Ενγκογκ, Τασουλής, Ολαϊτάν, Πατσατζόγλου, Καθάριος, Αργυρόπουλος
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Καπίνο, Φιγκέιρας, Μποτία, Ντα Κόστα, Ρέτσος, Μιλιβόγεβιτς, Μάρτινς, Μαρίν, Ελιουνούσι, Σεμπά, Ιντέγιε
Αναπ: Λεάλι, Βιάνα, Καμπιάσο, Ντομίνγκες, Μπουχαλάκης, Μανθάτης, Πασιένσια.
Διαιτητής: Λαμπρόπουλος (Ηλείας) Βοηθοί: Βέρρης (Λέσβου), Τζαφόλιας (Ανατολικής Αττικής) 4ος: Δελφάκης (Αρκαδίας)