Ευχαριστούμε πολύ, καλό βράδυ.

20:07

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Αστέρα με 2-0.

20:03

90'+2: Ο Ντίνας εκτελεί κόρνερ, ο Καρυπίδης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

20:03

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:01

89': Πολύ ωραίο σουτ του Φερνάντες, λίγο έξω ξανά η μπάλα.

20:01

Αλλάζουν πάσες οι παίκτες του Αστέρα.

19:57

84': Στη θέση του Αποστολόπουλου ο Ντίνας για τον Πλατανιά.

19:57

Ο Κυριακόπουλος βγάζει πολύ ωραία σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Καλτσάς με πλασέ αμαρκάριστος κάνει το 2-0.

19:56

84': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

19:52

79': Λάθος από τον Γιορέντε, δυνατό σουτ του Καλτσά και η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

19:51

78': Γιορέντε αντί Στανισάβλιεβιτς για τον Πλατανιά.

19:50

78': Κίτρινη στον Καλτσά.

19:50

Ένταση στον αγωνιστικό χώρο για το μαρκάρισμα που δέχτηκε ο Ιγκόρ από τον Στανισάβλιεβιτς.

19:48

76': Με φορείο βγαίνει ο Γιαννούλης για τον Αστέρα και μπαίνει ο Κυριακόπουλος.

19:47

Στο έδαφος ο Γιαννούλης, δεν μπορεί να συνεχίσει.

19:44

72': Κόρνερ για τον Αστέρα. Το εκτελεί ο Καλτσάς και περνά ανεκμετάλλευτο.

19:43

71': Δυνατό σουτ από τον Φερνάντες, λίγο έξω η μπάλα.

19:42

70': Κόρνερ για τον Αστέρα. Προς τα έξω η εκτέλεση του Τσιλιανίδη.

19:41

Κοντρολάρει το ματς ο Αστέρας πλέον.

19:37

Ο Γιαννούλης κάνει δυνατό σουτ εκτός περιοχής, ο Σωτηρίου διώχνει πάνω στον Βάντερσον και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του.

19:37

65': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ!

19:36

64': Μουνάφο αντί Μενδρινού για τον Πλατανιά.

19:34

62': Ιωαννίδης αντί Γκοντό για τον Αστέρα.

19:33

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γκοντό, είναι στο έδαφος.

19:30

57': Κακό κοντρόλ από τον Καλτσά, φαίνεται να μη βρίσκει μπάλα ο Αποστολόπουλος και ο Σωτηρίου μπλοκάρει. Φώναξαν για πέναλτι οι γηπεδούχοι.

19:28

56': Φερνάντες στη θέση του Μάσα για τον Αστέρα.

19:27

55': Αποβάλλεται ο Στάθης. Δέχεται δεύτερη κίτρινη για αγκωνιά στον Μάσα. Έπεσε θεαματικά ο Αργεντινός και την πήρε.

19:26

55': Κίτρινη στον Γκοντό.

19:24

53': Ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Γκνιάτιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Κοσίτσκι διώχνει.

19:22

Καλύτερα έχει μπει ο Πλατανιάς.

19:18

19:15

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των δύο ομάδων.

19:01

19:01

18:58

Ρίχνουν τον ρυθμό οι Χανιώτες.

18:54

39': Κίτρινη στον Γιακουμάκη για θέατρο. Η δεύτερη εντός περιοχής βουτιά του.

18:51

36': Κίτρινη στον Βάντερσον και έντονες διαμαρτυρίες από τον Βραζιλιάνο. Τη δέχτηκε επειδή εκτέλεσε νωρίτερα φάουλ.

18:48

33': Μακρινό σουτ από τον Τσουκαλά, με δεύτερη προσπάθεια ο Σωτηρίου.

18:47

32': Κόρνερ για τον Αστέρα, περνά ανεκμετάλλευτο.

18:45

30': Κίτρινη στον Στάθη.

18:43

28': Μόνος του ο Γιακουμάκης, κάνει ψαλιδάκι και στέλνει την μπάλα πάνω στον Κοσίτσκι.

18:41

26': Ο Βάντερσον εκτελεί το φάουλ και ο Κοσίτσκι διώχνει.

18:39

24': Κίτρινη στον Σεφίλ και φάουλ σε πολύ καλή θέση. Έχει βρει την μπάλα ο αμυντικός του Αστέρα πάντως.

18:38

23': Πολύ κακό γύρισμα από τον Καλτσά, ο οποίος έχει πάρει πάνω του αρκετές προσπάθειες έως τώρα.

18:36

21': Κίτρινη στον Μάσα.

18:32

Ανεβαίνει ο Αστέρας και προσπαθεί να πάρει τα ηνία.

18:28

13': Κόρνερ για τον Πλατανιά. Το εκτελεί ο Βάντερσον και η μπάλα απομακρύνεται.

18:26

Έχει αποκτήσει ρυθμό το παιχνίδι.

18:23

8': Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία αντεπίθεση, ο Μάσα μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει διαγώνιο σουτ και αστοχεί.

18:23

Παίρνει την μπάλα στην περιοχή ο Γιακουμάκης, αδειάζει τον αντίπαλό του και πέφτει εύκολα μετά. "Σήκω" του λέει ο Σελίμος.

18:19

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

18:15

18:12

18:09

Αγνοεί την ήττα ο Πλατανιάς, ο οποίος πραγματοποιεί το καλύτερο ξεκίνημα στην ιστορία του στη Σούπερ Λίγκα.

18:05

Χωρίς βαθμό οι Αρκάδες έως τώρα, οι οποίοι αποτελούν την αρνητική έκπληξη του πρωταθλήματος.

18:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Αστέρα Τρίπολης με τον Πλατανιά ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κοσίτσκι, Μπέρτος, Σεφίλ, Ιγκόρ, Γιαννούλης, Χαμντανί, Τσουκαλάς, Τσιλιανίδης, Μάσα, Καλτσάς, Γκοντό
Αναπ: Ντοναρούμα, Κουρμπέλης, Κυριακόπουλος, Δημούτσος, Φερνάντες, Στανισάβλιεβιτς, Ιωαννίδης
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Σωτηρίου, Στάθης, Καρυπίδης, Μπανανά, Βάντερσον, Γκνιάτιτς, Μενδρινός, Αποστολόπουλςο, Στανισάβλιεβιτς, Μανούσος, Γιακουμάκης
Αναπ: Κοκκαλάς, Γιορέντε, Μουνάφο, Ντίνας, Τσουράκης, Γουνδουλάκης, Κάργας
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας) Βοηθοί: Κασσαβέτης (Ατ/νιας), Παλαμίδας (Λακωνίας) 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)