0
21:58

Σας ευχαριστούμε. Καλή σας νύχτα.

21:54

"Αυτοκτόνησαν" οι "πράσινοι", οι οποίοι ήταν καλύτεροι για 80 λεπτά, αλλά δεν εκμεταλλεύθηκαν τις ουκ ολίγες κλασικές ευκαιρίες που δημιούργησαν.

21:54

90+3': Τέλος αγώνα. Θέλτα - Παναθηναϊκός 2-0.

21:52

90': Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:49

Εκτέλεση φάουλ του Βας, η μπάλα αλλάζει πορεία στο κεφάλι του Μολέδο, ο Στιλ ξεγελιέται και η... σεμνή τελετή λαμβάνει τέλος.

21:48

89': ΓΚΟΛ! Θέλτα - Παναθηναϊκός 2-0.

21:47

88': Κίτρινη στον Ζέκα.

21:47

88': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμποκού στη θέση του Κουτρουμπή.

21:46

87': Κίτρινη στον Σάμπα για μαρκάρισμα στον Βας.

21:45

86': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπεργκ γυρίζει, ο Ιμπάρμπο κάνει την κεφαλιά και ο Άλβαρεζ αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

21:44

Ο Μάγιο δίνει κάθετα για τον Βας, εκείνος γυρίζει παράλληλα και ο εντελώς αμαρκάριστος Γκουιντέτι δεν δυσκολεύεται να ανοίξει το σκορ με πολύ κοντινή προσπάθεια.

21:43

84': ΓΚΟΛ! Θέλτα - Παναθηναϊκός 1-0.

21:43

Η Θέλτα πιέζει και ο Στραματσιόνι κακώς δεν κάνει κάποια αλλαγή για να "παγώσει" λίγο τον ρυθμό.

21:41

82': Ο Παναθηναϊκός βγαίνει με καλές προϋποθέσεις στην κόντρα, αλλά ο Ιμπάρμπο καθυστερεί χαρακτηριστικά.

21:40

80': Ο Βας γυρίζει προς τον Γκουιντέτι, ο οποίος ανατρέπεται από τον Σαμπά και ο Στιλ μαζεύει την μπάλα. Πέναλτι που δεν δίνει για τη Θέλτα ο Ιταλός διαιτητής.

21:40

O Άγιαξ εξακολουθεί να προηγείται 1-0 της Σταντάρ Λιέγης.

21:39

Υπενθυμίζεται ότι ο Στραματσιόνι δεν έχει κάνει αλλαγή μέχρι στιγμής. Ίσως να χρειάζεται ο Εμποκού για να φρεσκάρει τη μεσοεπιθετική του γραμμή.

21:38

Ανεβαίνει η ισπανική ομάδα στα τελευταία λεπτά.

21:38

79': Τρίτη αλλαγή για τη Θέλτα. Ο Άσπας στη θέση του Ρόσι.

21:35

77': Κόρνερ για τη Θέλτα από αριστερά. Εξαιρετική παρέμβαση του θετικότατου Κουλιμπαλί. Ο Σίστο εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται.

21:35

Τελικές προς την εστία: 0-4.

21:34

75': Σουτ του Ιμπάρμπο έξω από την περιοχή, ο Άλβαρεζ μπλοκάρει. Πιέζει ο Παναθηναϊκός.

21:33

74': Σουτ του Μπεργκ από το ύψος της περιοχής, πολύ άστοχο.

21:32

73': Κόρνερ για τη Θέλτα από δεξιά. Ο Ερνάντεζ παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

21:30

71': Δεύτερη αλλαγή για τη Θέλτα. Ο Βας στη θέση του Σενιέ.

21:29

Ακόμα και τα ισπανικά σάιτ αναφέρουν ότι κακώς ο Μπάντι δεν έδειξε την άσπρη βούλα.

21:27

67': Ο Λεντέσμα βρίσκει τον Ιμπάρμπο στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, ο Καμπράλ τον σπρώχνει, αλλά ο διαιτητής δεν δίνει πέναλτι. Λάθος απόφαση. Υπάρχει "καθαρή" παράβαση.

21:22

Η Θέλτα έχει την πρωτοβουλία στα τελευταία λεπτά.

21:22

Kατοχή: 57%-43%.

21:21

61': Ο Γκουιντέτι πέφτει... εύκολα εντός περιοχής σε μονομαχία με τον Κουτρουμπή, ορθώς δεν δίνεται πέναλτι.

21:18

60': Πρώτη αλλαγή για τη Θέλτα. Ο Σίστο στη θέση του Ναράνχο.

21:17

58': Κόρνερ από δεξιά για τον Παναθηναϊκό. Ο Λεντέσμα εκτελεί, ο Άλβαρεζ απομακρύνει με γροθιές.

21:15

Δεύτερη φορά που η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα, δεύτερη φορά που δεν υπάρχει γκολ.

21:14

54': Σέντρα του Ζέκα από δεξιά, ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά και βρίσκει δίχτυα, ωστόσο χρεώνεται με επιθετικό φάουλ στον Φοντάς και δεν χρίζεται σκόρερ. Πιθανότατα σωστή η απόφαση.

21:13

53': Προσπάθεια του Λεντέσμα να αιφνιδιάσει τον Σέρχιο με πολύ μακρινή λόμπα, η μπάλα πολύ άουτ.

21:12

51': Κίτρινη στον Καμπράλ για τράβηγμα στον Ιμπάρμπο.

21:10

51': Οφσάιντ ο Γκουιντέτι.

21:09

50': Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες για μαρκάρισμα στον Ερνάντεζ.

21:08

49': Οφσάιντ ο Ναράνχο.

21:05

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

21:05

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

21:04

21:02

Nα σημειωθεί ότι στο άλλο ματς του ομίλου, ο Άγιαξ προηγείται 1-0 της Σταντάρ Λιέγης στο Άμστερνταμ.