Επί της ουσίας με αυτό το αποτέλεσμα βάζει θεμέλια πρόκρισης για την επόμενη φάση.

21:52

Λήξη αναμέτρησης, σημαντικό διπλό για τον ΠΑΟΚ με 2-1.

21:50

90'+3: Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες είναι μόνος του με κενή εστία γιατί ο Ντουμπράβκα είχε κατεβεί στην άλλη περιοχή για ένα κόρνερ, όμως, δεν μπορεί να βρει στόχο!

21:48

21:47

89': Ευκαιρία για τη Σλόβαν! Ο Εκπάι βγάζει τη σέντρα, ο Χόβορκα πιάνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα ψηλά από ιδανική θέση.

21:45

87': Ξαφνικό σουτ από τον Βουχ, άουτ η μπάλα.

21:44

86': Στη θέση του Αθανασιάδη ο Κρέσπο για τον ΠΑΟΚ.

21:40

Ο Λέοβατς βγάζει πολύ ωραία σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, ο Αθανασιάδης πηδά ψηλότερα όλων και με εντυπωσιακή καρφωτή κεφαλιά κάνει το 1-2. Τρομερό άλμα από τον φορ των "ασπρόμαυρων".

21:40

82': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:37

80': Κάνει το σουτ ο Μυστακίδης, μπλοκάρει ο Ντουμπράβκα.

21:36

79': Μπαίνει ο Μπάρος στη θέση του Μπάρτοσακ για τη Σλόβαν.

21:34

76': ΔΟΚΑΡΙ για τη Σλόβαν! Ο Κομλιτσένκο από τα όρια της περιοχής κάνει αμαρκάριστος το σουτ και σημαδεύει το δεξί δοκάρι.

21:34

76': Κόρνερ για τη Σλόβαν, κακή η εκτέλεση στο πρώτο δοκάρι και διώχνει ο Αθανασιάδης.

21:31

73': Ο Καραφιάτ αντί του Φόλπρεχτ για τη Σλόβαν.

21:30

73': Στη θέση του Σακχόφ ο Τιάμ για τον ΠΑΟΚ.

21:30

72': Πατάει περιοχή ο Μυστακίδης, ψηλά το σουτ του.

21:30

72': Κίτρινη στον Μπάρτοσακ.

21:28

71': Κίτρινη στον Κάνιας.

21:25

Με 4-0 κερδίζει την Καραμπάκ η Φιορεντίνα στο άλλο ματς του ομίλου.

21:22

64': Στο τείχος το απευθείας φάουλ του Τζαβέλλα, κάκιστο το σουτ του στη συνέχεια.

21:20

8.880 είναι οι θεατές στο γήπεδο, όπως μόλις ανακοινώθηκε.

21:19

Δεν καταφέρνει να τσιμπήσει την μπάλα ο Σακχόφ, έβγαινε μόνος του ο Αθανασιάδης.

21:17

59': Μυστακίδης αντί Κάμπος για τον ΠΑΟΚ.

21:14

Έχει πρόβλημα στη μεσαία του γραμμή ο "Δικέφαλος του Βορρά", από εκεί ξεκινούν όλα.

21:11

Δεν έχει μπει καλά στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ.

21:07

49': Βγαίνει η σέντρα από αριστερά, ο Εκπάι παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί.

21:04

46': Σουτ από τα όρια της περιοχής ο Μπρέιτε, ψηλά η μπάλα.

21:04

46': Μπαίνει ο Εκπάι αντί του Μπαρτλ για τη Σλόβαν Λίμπερετς.

21:03

21:02

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21:01

Προθέρμανση μεταξύ άλλων κάνει και ο γνωστός Μίλαν Μπάρος, άλλοτε φορ της Λίβερπουλ. Ωστόσο δεν θα είναι αυτός η πρώτη αλλαγή των γηπεδούχων.

20:47

20:46

Ένταση ανάμεσα σε Τζαβέλλα και Ντουμπράβκα. Όλα ξεκίνησαν επειδή διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι ο Βαρέλα, ο οποίος σπρώχτηκε από τον αντίπαλό του εμφανώς.

20:46

20:44

44': Απευθείας φάουλ από τον Μπαρτλ, μπλοκάρει ο Γλύκος.

20:43

42': Ο Ροντρίγκες βγάζει σέντρα από αριστερά, ο Αθανασιάδης βάζει την προβολή και ο Ντουμπράβκα μπλοκάρει.

20:39

39': Δυνατό σουτ από τον Μπαρτοσάκ από μέσα αριστερά, άουτ η μπάλα.

20:36

36': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκες το εκτελεί και η κεφαλιά του Τζαβέλλα φεύγει ψηλά.

20:32

Έχει πέσει ο ρυθμός του ματς.

20:28

Πήραν μέτρα στο γήπεδο οι Τσέχοι στα τελευταία λεπτά.

20:24

23': Πολύ δυνατή η πάσα του Σακχόφ στον Αθανασιάδη, ο οποίος έφευγε μόνος του.

20:21

21': Κίτρινη στον Βαρέλα.

20:20

Από την ισοφάριση και μετά ο ΠΑΟΚ πατάει πολύ καλύτερα και κάνει το παιχνίδι του.

20:17

17': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μάτος βρίσκει τον Ροντρίγκες, αλλά το τελείωμα του τελευταίου δεν είναι καλό.

20:16

15': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος κερδίσει ένα ακόμη. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:14

13': Κίτρινη στον Λέοβατς, ο οποίος επέλεξε να κόψει με φάουλ επικίνδυνη αντεπίθεση.

20:13

13': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκες το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι, ο Τζαβέλλας κάνει τα κουνάκι και στη συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται.

20:10

Ο Αθανασιάδης σημαδεύει τη δεξιά γωνιά του Ντουμπράβκα, εκείνος πέφτει σωστά, αλλά δεν μπορεί να αποσοβήσει το 1-1.

20:10

10': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:09

9': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ροντρίγκες μπαίνει στην περιοχή, ο Σίκορα πέφτει και πιάνει την μπάλα με τα χέρια.

20:08

8': Ευκαιρία για τη Σλόβαν Λίμπερετς. Εκτελείται το κόρνερ, ο Χόβορκα παίρνει την κεφαλιά και ο Γλύκος διώχνει.

20:05

Επηρεασμένος ο ΠΑΟΚ από το γρήγορο γκολ.

20:02

Ο Μπρέιντε κάνει ωραία κάθετη, ο Σίκορα μπαίνει από δεξιά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα προς το πέναλτι και ο αμαρκάριστος Κομλιτσένκο σκοράρει.

20:02

1': ΓΚΟΛ για τη ΣΛΟΒΑΝ!

20:01

19:58

19:55

Υπενθυμίζεται ότι πέρασαν πρωτόγνωρες στιγμές στη Σλόβαν, η οποία αναγκάστηκε να τεθεί σε καραντίνα για λίγες μέρες λόγω άγνωστου ιού.

19:52

Με ισοπαλία 2-2 κόντρα στην Καραμπάκ άρχισαν τη σεζόν οι Τσέχοι.

19:48

Με λευκή ισοπαλία επί της Φιορεντίνα στην Τούμπα ξεκίνησαν οι Θεσσαλονικείς στο Γιουρόπα Λιγκ.

19:45

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του ΠΑΟΚ στην Τσεχία με τη Σλόβαν Λίμπερετς ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Ντουμπράβκα, Μπρέιτε, Τσούφαλ, Σίκορα, Φόλπρεχτ, Χόβορκα, Κομλιτσένκο, Βουχ, Μπαρτλ, Μπαρτοσάκ, Λάτκα.
Αναπ: Καραφιάτ, Ναβράτιλ, Μπάρος, Μάρκοβιτς, Σούκενικ, Χλάντκι, Εκπάι.
Γλύκος, Βαρέλα, Τζαβέλλας, Λέοβατς, Μάτος, Κάνιας, Σακχόφ, Τσίμιροτ, Ροντρίγκες, Κάμπος, Αθανασιάδης.
Αναπ: Μπρκιτς, Τιάμ, Χαρίσης, Κρέσπο, Μπίσεσβαρ, Κίτσιου, Μυστακίδης.
Διαιτητής: Μπάλας Μπούζας (Ουγγαρία) Βοηθοί: Ζολτ Βάργκα (Ουγγαρία), Τόμας Μπόγκναρ (Ουγγαρία) 4ος: Ζολτ Σπίσιακ (Ουγγαρία)