20:11

20:10

Λήξη αναμέτρησης, νίκη για τον Λεβαδειακό με 2-1, η πρώτη του στο πρωτάθλημα.

20:09

90'+5: ΔΟΚΑΡΙ για την Κέρκυρα! Ο Τουράμ εκτελεί φάουλ, ο Μοσχονάς βρίσκει την μπάλα λίγο και εκείνη σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

20:04

90'+1: Σουτάρει ο Επστάιν, μπλοκάρει ο Μοσχονάς.

20:03

20:02

Ο Τουράμ στοπάρει και κάνει δυνατό σουτ, ο Μοσχονάς αποκρούει και στη συνέχεια ο Βενέτης βρίσκει τον Αρναρέλλη που από κοντά μειώνει σε 2-1.

20:01

89': ΓΚΟΛ για την ΚΕΡΚΥΡΑ!

20:01

88': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Ο Κόντος το εκτελεί πλασαριστά, βγάζει τη σέντρα στη συνέχεια και η μπάλα απομακρύνεται.

19:57

85': Καραμπουέ αντί Ζεζίνιο για τον Λεβαδειακό.

19:57

84': Κίτρινη στον Μοσχονά.

19:56

84': Νέα ευκαιρία για την Κέρκυρα! Εξαιρετική σέντρα από τον Κόντο, δεν μπορεί με προβολή από τη μικρή περιοχή ο Βενέτης να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

19:55

83': Κίτρινη στον Μουλόπουλο.

19:54

82': Κίτρινη στον Γκόμες.

19:53

81': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Τουράμ βγάζει τη σέντρα από δεξιά, ο Ντουαλά βάζει την προβολή και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

19:52

80': Κίτρινη στον Βενέτη.

19:52

80': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Κόντος κάνει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί ο Τουράμ βάζει την προβολή και πάνω στη γραμμή διώχνει ο Μεντί.

19:48

76': Κίτρινη στον Ανδρεόπουλο.

19:46

74': Ανδρεόπουλος αντί Ντιμιτρόφσκι για την Κέρκυρα.

19:45

73': Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Μπελγκαζουανί αντί Σίλβα.

19:45

73': Κόρνερ για την Κέρκυρα, περνά και αυτό ανεκμετάλλευτο.

19:43

71': Δοκιμάζει το πόδι του ο Κόντος, κοντράρει η μπάλα και η Κέρκυρα παίρνει κόρνερ. Το εκτελεί ο Επστάιν και η μπάλα απομακρύνεται.

19:40

68': Στη θέση του Κουλιμπαλί ο Καλτσάς για τον Λεβαδειακό.

19:39

67': Καλό σουτ από τον Γεωργίου, λίγο έξω η μπάλα.

19:38

66': Μακρινό σουτ από τον Μιλιάζες, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

19:36

Έχει ανοίξει το ματς και η Κέρκυρα αφήνει πολλούς χώρους.

19:32

60': Κόντος και Αρναρέλλης αντί Ντιόγκο και Ζορμπά για την Κέρκυρα.

19:30

58': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Ο Μιλιάζες το εκτελεί πλασαριστά και ο Ζεζίνιο κερδίζει άλλο ένα, το οποίο περνά ανεκμετάλλευτο.

19:29

57': Καλό σουτ από τον Γιακουμάκη, πέφτει και απομακρύνει ο Κουτζαβασίλης.

19:27

54': Κίτρινη σε Ντουαλά και Μάντζιο.

19:26

Ένταση μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων.

19:24

52': Δεν μπαίνει για λίγο στην πορεία της μπάλας ο Κουλιμπαλί, κάκιστο το σουτ του Μάντζιου μετά.

19:20

48': Σουτ στην κίνηση εκτός περιοχής από τον Τουράμ, ψηλά η μπάλα.

19:18

19:16

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:02

18:58

42': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Γεωργίου κάνει ωραία ενέργεια από δεξιά εντός περιοχής, αλλά το σουτ του κοντράρει στον Ουόν.

18:56

41': Κίτρινη στον Ζορμπά για δυνατό μαρκάρισμα.

18:54

39': Ευκαιρία για την Κέρκυρα. Ο Τουράμ από μέσα δεξιά κάνει διαγώνιο σουτ με το αριστερό και αστοχεί.

18:53

Κυκλοφορεί την μπάλα η Κέρκυρα, αλλά είναι φλύαρη.

18:49

34': Ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Ζορμπάς βγάζει τη σέντρα, ο Τουράμ πιάνει σκαστή κεφαλιά και η μπάλα περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια.

18:48

33': Παίρνει μία ακίνδυνη κεφαλιά ο Τουράμ και στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18:45

Νέα γκάφα των παικτών της Κέρκυρας! Ο Ντιμιτρόφσκι διώχνει πάνω στον Μάντζιο και εκείνος με εξουδετερωμένο τον Κουτζαβασίλη κάνει το 2-0.

18:45

30': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

18:41

Πιο γρήγορες πάσες ζητά να κάνουν οι παίκτες του ο Ντόστανιτς.

18:39

Οριακή η υπεροχή της Κέρκυρας στην κατοχή, στο 51%.

18:36

Ο Ντιμιτρόφσκι κάνει το γύρισμα για τον Κουτζαβασίλη και εκείνος υποπίπτει σε απίστευτο λάθος! Γλιστράει μόνος του και ο Τόνι Σίλβα σκοράρει προ κενής εστίας.

18:35

20': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

18:32

18': Νέο κόρνερ για τον Λεβαδειακό, ο οποίος παίρνει άλλο ένα. Ο Μιλιάζες δεν βρίσκει και πάλι συμπαίκτη, ενώ το σουτ του Ζεζίνιο στη συνέχεια φεύγει εκτός.

18:31

16': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Το εκτελεί πλασαριστά ο Μιλιάζες και η σέντρα του στη συνέχεια απομακρύνεται από τον Ντιόγκο.

18:27

Πολλές οι λανθασμένες μεταβιβάσεις στα πρώτα λεπτά.

18:23

8': Κόρνερ για την Κέρκυρα. Το εκτελεί ο Επστάιν και περνά ανεκμετάλλευτο.

18:21

Έχουν ξεκινήσει καλύτερα οι Βοιωτοί.

18:17

2': Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. Ο Μιλιάζες το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

18:16

18:13

18:11

Ελάχιστος ο κόσμος στη Βοιωτία, όπως συνήθως γίνεται στα περισσότερα ματς.

18:07

Από νίκη επί της ΑΕΛ προέρχονται οι Φαίακες, που δίνουν το πρώτο τους ματς μακριά από το νησί.

18:04

Δύο διαδοχικές ήττες μετρούν οι Βοιωτοί, στους οποίους είναι πιθανό να έχουμε εξελίξεις σε περίπτωση που έρθει άλλο ένα αρνητικό αποτέλεσμα.

18:01

Καλησπέρα σας, το ματς του Λεβαδειακού με την Κέρκυρα ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Μοσχονάς, Μουλόπουλος, Ουόν, Μεντί, Μιλιάζες, Μαχαίρας, Ζεζίνιο, Κουλιμπαλί, Τόνι Σίλβα, Γιακουμάκης, Μάντζιος.
Αναπ: Δασκαλάκης, Τριποτσέρης, Μπελγκαζουανί, Καραχάλιος, Καλτσάς, Καραμπουέ, Μάγκας
ΚΕΡΚΥΡΑ
Κουτζαβασίλης, Γκόμες, Ντιμιτρόφσκι, Βενέτης, Ντιόκο, Σιόντης, Ντουαλά, Ζορμπάς, Γεωργίου, Επστάιν, Τουράμ.
Αναπ: Αραμπατζής, Αρναρέλλης, Κόντος, Ανδρεόπουλος, Ιωάννου, Ζαραδούκας, Νίκιτς.
Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας) Βοηθοί: Δίπλαρης (Καρδίτσας), Κασσαβέτης (Αιτωλοκαρνανίας) 4ος: Μήτσιος (Ηπείρου)