Πρώτη γκέλα για τους "πράσινους" στο φετινό πρωτάθλημα.

Λήξη αναμέτρησης, ολοκληρώνεται χωρίς σκορ.

22:27

Στο έδαφος χωρίς λόγο ο Πάουλο, ο Κομίνης του ζητάει να σηκωθεί. "Κρατάω παραπάνω" λέει και στον Ματζουράκη μέχρι να σηκωθεί ο Βραζιλιάνος.

22:26

90'+5: Κίτρινη στον Ζέκα γιατί έδιωξε με δύναμη δεύτερη μπάλα που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο.

22:25

90'+4: Επικίνδυνο γύρισμα από τον Ιβανόφ, σώζει ο Στιλ.

22:23

90'+2: Καλύπτεται ο Μπεργκ, οφσάιντ δίνει ο βοηθός.

22:22

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:20

89': Βγάζει σέντρα ο Ρότσα και η μπάλα περνά απ' όλους.

22:17

Στο μισό γήπεδο παίζεται το ματς, με γεμίσματα επιτίθεται ο Παναθηναϊκός.

22:13

82': Ο Ρινάλντι αντί του Ιμπάρμπο για τον Παναθηναϊκό.

22:13

82': Στη θέση του Κλέσιο ο Ρότσα για τον Παναιτωλικό.

22:12

Στο έδαφος ο Κλέσιο, μικρή διακοπή.

22:11

Θα βάλει και τον Ρινάλντι ο Στραματσιόνι.

22:08

77': Ο Λεντέσμα εκτελεί συρτά φάουλ για τον Μέστο και το σουτ του τελευταίου φεύγει ψηλά.

22:05

74': Εμποκού αντί Λουντ για τον Παναθηναϊκό.

22:05

74': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος παίρνει ένα κερδίζει ένα ακόμη με τη φάση να σταματά για επιθετικό φάουλ.

22:01

70': Στη θέση του Ουάρντα ο Μουνιός για τον Παναιτωλικό.

21:59

68': Μαρκόφσκι αντί Φερέιρα για τον Παναιτωλικό.

21:59

68': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Λεντέσμα εκτελεί κόρνερ, ο Μπεργκ παίρνει την κεφαλιά, ο Κυριακίδης αποκρούει και στη δεύτερη κεφαλιά του Λουντ διώχνει ο Τομανέ στη γραμμή.

21:56

Συγκρούστηκαν Ροντρίγκες και Λουντ, προσωρινή διακοπή.

21:56

65': Στη θέση του Γουακάσο ο Βιγιαφάνιες για τον Παναθηναϊκό. Καταχειροκροτείται ο Αργεντινός.

21:55

64': Στην πλάτη της άμυνας φεύγει ο Λουντ, προλαβαίνει ξανά ο Κυριακίδης.

21:55

63': Ο Μύγας βγάζει τη σέντρα, ο Τομανέ πιάνει αδύναμη κεφαλιά και ο Στιλ μπλοκάρει.

21:54

62': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κυριακίδης προλαβαίνει τον Μπεργκ, η μπάλα πάει στον Λουντ, εκείνος κάνει το σουτ και ο Κυριακίδης αποκρούει.

21:50

59': Ο Λουντ βγάζει πάσα στο δεύτερο δοκάρι και προ του Ιμπάρμπο παρεμβαίνει ο Τσοκάνης. Ο Λεντέσμα εκτελεί το κόρνερ στο πρώτο δοκάρι και η μπάλα απομακρύνεται.

21:48

Στο έδαφος ο Ουάρντα, προσωρινή διακοπή.

21:47

56': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λεντέσμα εκτελεί και ο Τομανέ διώχνει.

21:45

53': Φεύγει στην πλάτη της άμυνας ο Μπεργκ και σηκώνεται σωστά το σημαιάκι για οφσάιντ.

21:41

50': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λεντέσμα το εκτελεί και ο Κυριακίδης μπλοκάρει.

21:37

46': Απελπιστικά άστοχο σουτ από τον Μύγα, έξω από το γήπεδο η μπάλα.

21:37

21:35

21:19

21:18

21:15

43': Τρομερή κάθετη του Λεντέσμα, ο Μπεργκ γυρνάει στον Λουντ και ο τελευταίος σκοράρει. Σε θέση οφσάιντ συλλαμβάνεται ο Σουηδός, λανθασμένη υπόδειξη και αυτή.

21:14

42': Αδύναμο σουτ από τον Πάουλο, άουτ φεύγει η μπάλα.

21:11

39': Κίτρινη στον Γουακάσο, ο οποίος μέσα σε ένα λεπτό έκανε δύο ανόητα φάουλ.

21:10

38': Εκτελεί φάουλ ο Φερέιρα κοντά στο κόρνερ και ο Μολέδο διώχνει.

21:08

Ισορροπία στην κατοχή μπάλας, 50-50%.

21:04

Πάλι πήγε να βγάλει αντεπίθεση ο Παναιτωλικός, πάλι ο Ζέκα έσωσε τους "πράσινους". Αυτή τη φορά έκοψε τον Κλέσιο, κάποια λεπτά πριν είχε κάνει το ίδιο με τον Ουάρντα.

21:04

32': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λεντέσμα το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

21:02

30': Ο Ουάρντα βγάζει τη σέντρα, ο Κλέσιο κάνει σουτ στην κίνηση και είναι εντελώς άστοχος.

20:59

Δυσκολεύεται ο Παναθηναϊκός κόντρα σε μία καλά οργανωμένη ομάδα. Δείχνει αρκετά επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις ο Παναιτωλικός.

20:56

25': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. Ο Λεντέσμα το εκτελεί στο δεύτερο δοκάρι και ο Κυριακίδης διώχνει προ του Μπεργκ.

20:56

Δικαίως διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι για φάουλ στον Πάουλο που δεν δόθηκε.

20:55

23': Καλό σουτ από τον Φερέιρα, λίγο έξω η μπάλα.

20:53

21': Κίτρινη στον Κλέσιο για δυνατό μαρκάρισμα στον Λουντ.

20:53

21': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ο οποίος κερδίζει ένα ακόμη. Ο Φερέιρα το εκτελεί στο πρώτο δοκάρι και ο Ζέκα απομακρύνει.

20:50

18': Κίτρινη στον Μάκο γιατί χρησιμοποίησε τον αγκώνα του.

20:48

16': Ευκαιρία με τον Λουντ για τον Παναθηναϊκό, λανθασμένα υποδεικνύεται ο Φινλανδός σε θέση οφσάιντ. Για την ιστορία ο Κυριακίδης απέκρουσε το σουτ του.

20:46

Πηγαίνει πολύ από τα αριστερά ο Παναθηναϊκός παρόλο που έχει τον Κουλιμπαλί με ανάποδο πόδι από εκεί να δυσκολεύεται αρκετά.

20:42

10': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κουλιμπαλί βγάζει τη σέντρα, ο Λουντ κάνει το σουτ και ο Κυριακίδης πραγματοποιεί εντυπωσιακή επέμβαση.

20:41

9': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. Το εκτελεί ο Φερέιρα και η μπάλα περνά απ' όλους καταλήγει άουτ.

20:39

7': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Τομανέ κάνει το σουτ από το ημικύκλιο και ο Στιλ πραγματοποιεί δύσκολη επέμβαση.

20:37

5': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Γίνεται η βαθιά μπαλιά, ο Μπεργκ κατεβάζει ωραία και το σουτ του από πλάγια μέσα αριστερά σταματά στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

20:34

2': Πολύ δυνατό πλάγιο από τον Μύγα, ο Κλέσιο βάζει την προβολή και ο Στιλ μπλοκάρει εύκολα.

20:33

20:29

20:28

Στην κερκίδα μεταξύ άλλων ο Δάρλας. Τα λένε Ο Σαραβάκος με τον Μπελεβώνη.

20:25

Χειροκροτήθηκε κατά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ο Βιγιαφάνιες. Στον πάγκο ο Αργεντινός, ο οποίος εγκατέλειψε στην προπόνηση της Πέμπτης.

20:23

Δύο νίκες σε ισάριθμα ματς μετρά το "τριφύλλι" με τελευταία αυτή κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα με το ευρύ 4-0.

20:18

Από διπλό επί του Ατρομήτου προέρχονται οι Αγρινιώτες, οι οποίοι δίνουν το πρώτο τους εντός έδρας ματς για τη σεζόν.

20:15

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Παναιτωλικού με τον Παναθηναϊκό ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

Κυριακίδης, Μύγας, Κούσας, Ροντρίγκες, Τσοκάνης, Μάρκος Πάουλο, Μάκος, Κλέσιο, Φερέιρα, Ουάρντα, Τομανέ
Αναπ: Κουτρομάνος, Μουνιόζ, Ρόσα, Μαρκόφσκι, Ρότσα, Χαντάκιας, Kριστιάνο.
Στιλ, Μέστο, Μολέδο, Ιβάνοφ, Κουλιμπαλί, Λουντ, Ζέκα, Λεντέσμα, Γουακάσο, Ιμπάρμπο, Μπεργκ.
Αναπ: Βλαχοδήμος, Ρέις, Κουτρουμπής, Εμποκού, Στάικος, Βιγιαφάνιες, Ρινάλντι.
Ρέφερι: Κομίνης (Θεσπρωτίας), Βοηθοί: Ακρίβος (Αθηνών), Λάμπρου (Ανατολικής Αττικής). 4ος: Δελφάκης (Αρκαδίας).