Αποτελεσματικοί και τυχεροί οι Ημαθιώτες, πήραν τους πρώτους τους βαθμούς.

20:10

Λήξη αγώνα, νίκη για τη Βέροια με 2-1.

20:07

90'+4: Ο Οικονόμου βγάζει τη σέντρα, ο Ολαϊτάν παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.

20:04

90'+1: Κίτρινη στον Λόπεθ, ο οποίος από τα πρώτα λεπτά την έψαχνε με τις καθυστερήσεις που έκανε.

20:04

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

20:03

90': Σέντρα-σουτ από τον Μασούντ, με δυσκολία βγάζει ο Λόπεθ.

20:03

89': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται από τον Καπετάνο.

20:02

88': Παπαδόπουλος στη θέση του Άρτσε για τη Βέροια.

19:59

Πιέζει ο Πανιώνιος, αντέχει η Βέροια.

19:55

Ο Μασούντ εκτελεί κόρνερ, ο Ενγκόγκ παίρνει την κεφαλιά από τον Μπαλάφα και από τη μικρή περιοχή μειώνει σε 1-2.

19:55

81': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:53

80': Κίτρινη στον Ναβαλόφσκι.

19:52

Ίδια είναι η εικόνα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο με τον Πανιώνιο να πιέζει και τη Βέροια να αμύνεται.

19:48

75': Ολαϊτάν αντί Μπεν για τον Πανιώνιο.

19:47

73': Μελίσσης αντί Καλί για τη Βέροια.

19:46

73': Σουτάρει εκτός περιοχής ο Ενγκόγκ και στέλνει την μπάλα άουτ.

19:42

Πιέζει ο Πανιώνιος αλλά το γκολ δεν έρχεται.

19:38

Στο έδαφος τώρα ο Λόπεθ, ο οποίος από τα πρώτα λεπτά κάνει ό,τι μπορεί για να κερδίσει χρόνο έχοντας δεχτεί και συστάσεις από τον Φουκάκη.

19:38

64': Απευθείας φάουλ από τον Μπεν, μπλοκάρει ο Λόπεθ με δεύτερη προσπάθεια.

19:36

Στο 55% η κατοχή για τον Πανιώνιο.

19:33

60': Στη θέση του Βίτι ο Παπαστεριανός για τη Βέροια.

19:32

59': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Ενγκόγκ παίρνει την κεφαλιά, ο Μπεν κάνει γυριστό και η μπάλα φεύγει λίγο έξω.

19:29

56': Αδύναμο σουτ εκτός περιοχής από τον Ενγκόγκ, εύκολα ο Λόπεθ.

19:27

53'; Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπεν εκτελεί φάουλ, ο Ρισβάνης πιάνει καρφωτή κεφαλιά και ο Λόπεθ αποκρούει.

19:25

52': Ο Ενγκόγκ αργεί απελπιστικά να κάνει την πάσα κι ενώ συμπαίκτης του έβγαινε μόνος του.

19:24

51': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Αργυρόπουλος βγάζει τη σέντρα, ο Ενγκόγκ απλώνει το πόδι και ο Λόπεθ με υπερένταση διώχνει.

19:23

Σύγκρουση μεταξύ Μεληκιώτη και Κόρμπου στον αέρα, μικρή διακοπή.

19:23

49': Στη θέση του Φούντα ο Ενγκόγκ για τον Πανιώνιο.

19:22

49': Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας το εκτελεί και ο Λόπεθ διώχνει.

19:19

19:18

Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

19:04

19:02

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:01

Τραγικό λάθος από τον Μπεν, του κλέβει την μπάλα ο Ναβαλόφσι, κάνει το γύρισμα για τον Βίτι και ο τελευταίος γράφει το 0-2 με διαγώνιο πλασέ.

19:01

45': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

19:01

45': Κίτρινη στον Σιώπη.

18:58

42': Κίτρινη στον Μεληκιώτη.

18:58

42': Καλό σουτ από τον Φούντα, λίγο άουτ η μπάλα.

18:57

41': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μασούντ εκτελεί αμέσως φάουλ συρτά, ο Ανσαριφάρντ βγαίνει μόνος του με τον Λόπεθ, αλλά ο Ισπανός τον νικά.

18:57

41': Βγάζει τη σέντρα ο Μασούντ, ο Φούντας παίρνει την κεφαλιά και ο Λόπεθ εύκολα μπλοκάρει.

18:54

Στο έδαφος ο Ναβαλόφσκι, προσωρινή διακοπή.

18:51

35': Μακρινό σουτ από τον Σιώπη, εύκολα ο Λόπεθ.

18:50

34': Κακή εκτέλεση φάουλ από τον Φούντα και στην επόμενη φάση χάνει και ένα εύκολο κοντρόλ.

18:48

32': Δεν μπορεί να αναπτυχθεί ορθολογικά ο Πανιώνιος, είναι πολλές οι λανθασμένες πάσες.

18:44

28': Κίτρινη στον Βίτι για σκληρό μαρκάρισμα στον Φούντα.

18:43

Σοκαρισμένος μοιάζει ο Πανιώνιος κόντρα σε μία Βέροια που έχει μπει εξαιρετικά.

18:42

26': Κίτρινη στον Άρτσε.

18:40

Παρατηρήσεις στον Λόπεθ, ο οποίος κάνει καθυστερήσεις από τόσο νωρίς.

18:37

22': Πολύ δυνατό σουτ από τον Άρτσε, πέφτει στην αριστερή γωνιά του και διώχνει ο Γιαννιώτης.

18:34

Ο Άρτσε εκτελεί κόρνερ, ο Βίτι πηδά σχεδόν αμαρκάριστος και εκτελεί τον Γιαννιώτη. Αργεί πολύ να πέσει πάνω του ο Οικονόμου.

18:33

18': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

18:32

Πολλές οι μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

18:29

13': Ψάχνει χώρο ο Καπετάνος, κάνει και το σουτ και η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.

18:28

Προσπαθεί να κυριαρχήσει ο Πανιώνιος, αλλά δεν τα καταφέρνει.

18:26

10': Τώρα γίνεται η αλλαγή για τον Πανιώνιο, στη θέση του Βλάχου ο Αργυρόπουλος.

18:23

Με δέκα προσωρινά ο Πανιώνιος, έχει βγει ο Βλάχος.

18:20

Έχει πρόβλημα ο Βλάχος, ξεκινά ζέσταμα ο Αργυρόπουλος.

18:17

18:13

18:12

Αλλαγή διάταξης από το υπηρεσιακό δίδυμο Τερζή-Χριστοφορίδη. Παίζουν μαζί Βίτι-Καπετάνος, ενώ μπήκε στην αποστολή ο Μελίσσης, που δεν είχε αρχικά δηλωθεί. Δεξί χαφ θα παίξει ο Βασιλαντωνόπουλος.

18:09

Δύο ήττες μετρούν οι Ημαθιώτες, οι οποίοι άλλαξαν και προπονητή. Την Παρασκευή ο Αλέξανδρος Βοσνιάδης αποχώρησε λόγω διαφωνίας του με τη διοίκηση και μία μέρα μετά ανακοινώθηκε ο Θωμάς Γράφας, ο οποίος δεν θα κάτσει στον πάγκο στο συγκεκριμένο ματς. Είναι πάντως στην εξέδρα.

18:05

Από δύο σερί νίκες προέρχονται οι Νεοσμυρνιώτες, οι οποίοι δεν έχουν αγωνιστικά προβλήματα. Γι' αυτό ο Μιλόγεβιτς κατεβάζει ενδεκάδα... πρεμιέρας έχοντας ξανά στη διάθεσή του τον Οικονόμου.

18:01

Καλησπέρα σας, το παιχνίδι του Πανιωνίου με τη Βέροια ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Γιαννιώτης, Βλάχος, Ρισβάνης, Οικονόμου, Αντωνιάδης, Σιώπης, Κόρμπος, Μπεν, Μασούντ, Φούντας, Ανσαριφάρντ
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Ενγκόγκ, Τασουλής, Ολαϊτάν, Γκιοατά, Μασούρας, Αργυρόπουλος
ΒΕΡΟΙΑ
Λόπεθ, Μαλόν, Καλί, Μαραγκός, Ναβαλόφσκι, Μπαλάφας, Άρτσε, Βασιλαντωνόπουλος, Μεληκιώτης, Βίτι, Καπετάνος
Αναπ: Καντιμοίρης, Ασίγκμπα, Μελίσσης, Παπαδόπουλος, Παπαστεριανός, Σαρπόνγκ, Σισίνιο
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Κωνστάντιος (Εύβοιας) 4ος: Λαμπρόπουλος (Ηλείας)